Страница 2 от 48 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 711

Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #16

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Вземи си обезвлажнител - аз така направих.
    Няма как климатик да обезвлажнява през зимата.
    Примерно ако в стаята е 22 градуса и 70% влажност, ти трябва нещо студено 16 градуса за да кондензира водата по него.
    Е как ще стане този номер?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #17

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    взел съм си два : за 2.5 и за 1 бон в двете стаи ама спират да топлят като обезвлажняват
    виж може да сложа по някое нео или мидея да бачкат на драй /или на капка/ докато основните бутат топло.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    а бе тия са объркали къщичките докато са превеждали за видеото сигурно.

    трябва да е наобратното - да се овлажнява лятото и да се обезвлажнява зимата. лятото като охлажда всеки климатик обезвлажнява въздуха, затова и капе през дренажа на вътреното. зимата лично аз не мога да се справя с високата влажност - за какво ми е да овлажнявам още повече.

    бъгаво е видеото?
    Не бре "къщичките" играят хоро или сиртаки във фантасмагориите на потребителя или според случая -който плаща ...

    Ха, ха...

    Такъв е климатикът-просто маркетингов трик и маркетингови "екстри" които ги могат и най-нисък клас климатици за по 700 лева като LG.

    То и аз се бях "хванал" за тази кукичка за да мога евентулано зимата да изкарвам влагата от хола-трапезария, но "Уруру-Сарара" се оказа само една евтина за производителя и много скъпа за купувача-потребител "екстра" ...

    Пък видеото не е объркано на 2 пъти се споменава като първият път е със ГОЛЯМИ БУКВИ, просто климатикът е такъв ...

    Не е луд този който яде баницата, а този който му я е дал ...
    Този пост е редактиран от justify; 09-01-14 в 08:03.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #19

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Май забравяте едно нещо - в режим отопление, всеки климатизатор изсушава въздуха в помещението до някаква степен.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #20

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    хм ,нали точно тоя модел имаше отделен модул който контролира влажността ..

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #21

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    При мен в режим отопление няма нужда от овлажняване.Единствено съм чувствал необходимост от овлажняване когато сме се отоплявали с климатици "Crown" .С фуджицу и дайкин няма такава нужда.А й като чета темите за мухъла и обезвлажняването зимата доста хора с нови дограми имат конденз вътре, защото се държи затворено заради студа.Лятото повечето време през денонощието прозорците са отворени и се извършва проветрение, зимата обаче положението е съвсем различно...

    Аз бях останал с убеждението че и двете функции Уруру и Сарара могат да се ползват по желание на потребителя във всеки един режим,Оказа се че не е така...

    За мен лично овлажняване в режим отопление и обезвлажняване в охлаждане е напълно излишно и безпредметно, тъй като не върши никаква работаЗа другите хора всеки си преценява.Овлажняване зимата в режим отопление се извършва дори само от изпарението на влагата в човешкия дъх-на ме ми се е случвал конденз в спалнята в началото когато се нанесъл и бях сам в моето крило на кооперацията поради което тя беше много студена.С 2-ма човека има конденз без хора и с работещ климатик няма конденз в спалнята.Сега нещата са различни, но давам този пример само да илюстрирам, че дори малкото влага в режим отопление отива във въздуха в режим отопление.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #22

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    мда по скоро е обратното .. зимата трябва обезвлажняване особено в холове с кухненски бокс да речем ..

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #23

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    А й като чета темите за мухъла и обезвлажняването зимата доста хора с нови дограми имат конденз вътре, защото се държи затворено заради студа.Лятото повечето време през денонощието прозорците са отворени и се извършва проветрение, зимата обаче положението е съвсем различно...
    Проблема с конденза е преди всичко в неправилно или некадърно направена изолация, а не в проветрението.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мда по скоро е обратното .. зимата трябва обезвлажняване особено в холове с кухненски бокс да речем ..
    При мен, в момента, при постоянно работещи три машини настроени на 22С, влажността отвън е 78%. Вътре е 31%.
    Какво обезвлажняване е необходимо?
    А за дневните с кухн. бокс най важното е добър абсорбатор!

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #24

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Абсорбатора не обезвлажнява!Дайкин Уруру Сарара в режим отопление също!
    Абсорбатор не ми трябва изобщо.Готварската печка е на терсата, за да не ми мирише на манджи в хола.Какъвто и абсорбатор да имаш при готварска печка в хола миризмата на манджи е неизбежна-брат ми смени 3 абсорбатора, като започна с цена от 250 лева и всеки следващ беше по -скъп като стигна до 650 лева и се отказа.Абсорбаторите не помогнаха за миризмата на готвено.

    В хола-трапезария където има мивка която е постоянно влажна водата се изпарява и отива във въздуха и влажността е висока.Така че като не си съвсем наясно с конкретната ситуация не поставяй "диагнози" какво трябва и какво не !


    Освен това абсорбатора не е обезвлажнител!

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #25

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Абсорбатора не обезвлажнява!Дайкин Уруру Сарара в режим отопление също!
    Абсорбатор не ми трябва изобщо.Готварската печка е на терсата, за да не ми мирише на манджи в хола.Какъвто и абсорбатор да имаш при готварска печка в хола миризмата на манджи е неизбежна-брат ми смени 3 абсорбатора, като започна с цена от 250 лева и всеки следващ беше по -скъп като стигна до 650 лева и се отказа.Абсорбаторите не помогнаха за миризмата на готвено.

    В хола-трапезария където има мивка която е постоянно влажна водата се изпарява и отива във въздуха и влажността е висока.Така че като не си съвсем наясно с конкретната ситуация не поставяй "диагнози" какво трябва и какво не !


    Освен това абсорбатора не е обезвлажнител!
    Ами, доста съм наясно с конкретната обстановка. По скоро виждам, че ти не си и спирам до тук.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #26

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    яко аз 31% не съм виждал никога в къщи, явно дограмата и изолацията са толкова добре направени че не пускат нищо да излезе.

    за мен е голяма изненада това "откритие" защото все съм си мислел че тази машина бачка наобратното.

    лятото изтичат литри вода от вътрешното - за какво ми е да изсушава още?!?

    явно единственият начин е да се вземе клима с вкарване и изкарване на въздух, или пък върти ми се нещо че от нататък СДР имат обезвлажняване докато отопляват.
    а бе ще тествам режима за сушене на дрехи днес.
    Този пост е редактиран от estqwerty; 09-01-14 в 10:16.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #27

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    И аз така си мислех години наред-че двете функции могат да се ползват независимо от режимът-отопление или охлаждане.Оказа се че не е така.Необходимо е да се знае за потребителите за които искат да закупят Уруру сарара и решаващ мотив за покупката им е че си мислят че функция обезвлажняване на Уруру сарара има в режим отопление, а на практика не се поддръжа такава функция в режим отопление.За мен наличието на тази функция също щеше да решаващ мотив за покупката му и едва ли не се бях засилил да продавам подовият дайкин.Добре че навреме видях рекламния клип.

    Терминът "решаващ мотив" е изяснено в законите и практика на една държава в която емигрираха най-много българи и е основание за връщане на закупена стока, ако потребителят е бил заблуден.

    П.П.tony34al Когато спориш не слагай удивителни след някое свое твърдение.За мен това е развнозначно на 100% -ва твоя убеденост, че си прав независимо дали това е така или не.Освен това е израз и на неуважение към мнението на насрещната страна, тъй като не допускаш изобщо, че тя може да е правата, а ти да грешиш.
    Стигна се дотам, че да обяснявам, че "нямам сестра"(абсорбатор в хола), нито че имам печка.Без да знаеш ме репликираш и то с удивителен знак накрая.Когато споря поставям удивителен знак само когато насрещната страна го е използвала както ти в момента и то не за да "докажа" колко съм прав, а единствено за да обърна внимание че удивителните знаци не правят никого от спорещите прав.Удивителните знаци са без значение за истината, от значение са само фактите.
    Този пост е редактиран от justify; 09-01-14 в 11:17.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #28

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    П.П.tony34al Когато спориш не слагай удивителни след някое свое твърдение.За мен това е развнозначно на 100% -ва твоя убеденост, че си прав независимо дали това е така или не.Освен това е израз и на неуважение към мнението на насрещната страна, тъй като не допускаш изобщо, че тя може да е правата, а ти да грешиш.
    Стигна се дотам, че да обяснявам, че "нямам сестра"(абсорбатор в хола), нито че имам печка.Без да знаеш ме репликираш и то с удивителен знак накрая.Когато споря поставям удивителен знак само когато насрещната страна го е използвала както ти в момента и то не за да "докажа" колко съм прав, а единствено за да обърна внимание че удивителните знаци не правят никого от спорещите прав.Удивителните знаци са без значение за истината, от значение са само фактите.
    justify,
    Моля те, прочети още веднъж репликата ми към теб. Къде видя удивителен знак? Къде съм искал да се обЕсняваш за абсорбатора си в хола или за печката? За какво те репликирам без да зная- за това. че изпълнението на изолацията не е важно нещо ли?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #29

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Инженерите на Дайкин със сигурност не са случайни хора,хванати от форумите и не случайно са го направили по тоя начин.Други нека го направят по друг начин/ако могат/,затова е конкуренцията.По ми е интересно развитието на сагата с новия фреон R32-кой от конкурентите им ще ги последва в това начинание или пък не-ще измисли нещо по-добро.Засега всички останали си траят,значи модела наистина е нещо уникално за Европа.Че за всеки влак си има пътници е ясно.Браво на щастливия собственик,че и 50-ка,нека си я ползва със здраве!От снимката се вижда,че при отворени ламели надолу на макс,прозореца при отваряне ще мине опасно близо или аз бъркам.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Спор няма, че ДАЙКИН доста години почти нищо не изкараха за Европа, а сега с този модел качиха върха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 48 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 21:39
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 09:25
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 19:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 20:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 09:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе