Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #16

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Но днес не, и минута даже не проработи някакъв сенсор ли има която задеѝства AH err алармата не знам няма да се занимавам с стримера вече омръзна ми, това е положението.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Според мен това е влагата която се натрупва по вътрешния топлообменник лятото.Зимата вътрешния топлообменник е горещ и не задържа влага.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #18

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Според мен това е влагата която се натрупва по вътрешния топлообменник лятото.Зимата вътрешния топлообменник е горещ и не задържа влага.
    Точно така. На всичкото отгоре, самия йонизатор(понеже е отрицателно зареден) лепи влагата от въздуха и привлича водните молекули.
    Скоро оправих почти същия проблем при друг климатик, след много ядове и псу..и, докато се установи какъв точно е проблема. mac14, най-добре не се занимавай с този стриймър. Оставяй го така както си е. Пускай на вентилатор отвреме навреме да го суши и за известно време ще работи. Зимата най-вероятно няма да имаш проблеми.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Е при мен едното фуджицу-дженерал лятото плазмата не работи, а зимата си работи.Фуджито в офиса, засега 4 години и половина няма този проблем.

    Какви ли не "операции" не правих на домашния дженрал и все е така.Единственото разумно обяснение е влагата върху плазмата през лятото, което води до сработване на защитата на плазмата.Интересно е че в началот на лятото когато го включа за първи път на студено работи няколко часа или няколко денонощия с плазма.Случвало се е дори 2 седмици да работи плазмата лятото, но след това започва да мига за проблем.Зимата когато го включа на топло дори и в началото да мига след като изключа плазмата и я оставя едно две денонощия без да работи, след това като я включа си работи цяла зима.
    Този пост е редактиран от justify; 08-08-15 в 19:19.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #20

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Абе не знам от какво е но за вчера след като спрях климатика се задеѝства програмата за изсушаване и против плесени Mold Proof така съм го програмирал от време на време автоматично се самозадеѝства и днес изобщо не проработи при положение че климатика е изсушен към 2-2,5 часа,толкова трае програмата, та това положението изсушаването при мен маѝ навреди

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #21

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Здравеѝте отново не издържах и отново търся причините за неработещия стримерен модул и след смяна на с. модул взет назаем от племеника има същия климатик от три дни си работи без проблеми стримера , та сега ще си поръчвам нов това е за последно положението.И като доѝде стримера никакво чистене на игличките с памук никакво докосване на игличките само изплакване на стримерния модул това научих от това мое премеждие.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #22

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Ти остави майтапа, ама сега и при мен се прецака йонизатора. Почивните дни в големите жеги го бях включил да работи нон-стоп и отначало почна леко да съска, после да свисти и накрая взе да цвърчи силно и направи нещо като плазма към решетката. Стана също като стриймър. След това изключи и повече не можах да го пусна - даваше грешка.

    Пак отварях климатика за да разглобя целия йонизатор. Потвърди се теорията, че причаната за тези грешки е влажния въздух на изхода, когато работи на охлаждане.

    Полето около електродите е толкова силно, че направо привлича всякакви мизерии от въздуха, също привлича и водните частици и ги лепи по положителния електрод. И след известно време високото напрежение избива от влагата и мръсотията през пластмасата и окъсява. Затова дава грешки даже при наглед чисти пластини.

    Направо разпарчатосах целия йонизатор и отдолу под едната пластина се виждаше къде напрежението е пробило към пластмасата и е искряло - беше леко кафяво. А по положителния електрод имаше нещо като бял налеп.
    Пластините на електродите ги полирах до блясък, пластмасовите части ги измих с четка и веро, докато падне нагара и всички мизерии. Исуших, сглобих и всичко тръгна като ново. Сега йонизатора ми работи абсолютно тихо и безшумно.

    Сигурен съм обаче, че ако пак го оставя няколко дена непрекъснато пуснат на охлаждане ще се повтори старата история. От това няма спасение.
    Най-вероятно и твоя стриймър, ако се разглоби основно и се почистят изцяло електродите и частите до блясък, ще заработи без проблем.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #23

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    То така и така ще поръчвам ново ами да експерентираме тогава всичко е чисто но ще мина със финна шкурка игличките това остана което не съм направил,между другото стримера на племеника мръсен мръсен не го е барал 4 години стоеше си залепен с тиксото още ,ама работи страх ме е да го почистя да не стане беля да си го чисти тоѝ днес му го връщам.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #24

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от mac14 Виж публикацията
    То така и така ще поръчвам ново ами да експерентираме тогава всичко е чисто но ще мина със финна шкурка игличките това остана което не съм направил,
    В никакъв случай не ги минавай със шкурка. Електродите са от специален материал и драскотините от шкурката ще ги съсипят окончателно.
    Моите пластини на йонизатора ги извадих и ги полирах с малко памук и паста за зъби(неабразивна) и лъснаха като нови.
    Но пак повтарям, за да има ефект, абсолютно всичко трябва да се разглоби на съставни части и да се почисти и ако има нагар да се измие основно. И при мен отгоре изглеждаше чист, но напрежението беше пробило отдолу под пластините, където не се вижда и започна да дава грешки. Чистих го с памук но нямаше ефект, докато не го почистих с цялостно разглобяване.

    Всички тези плазма-филтри, йонизатори, флаш-стриймъри използват един и същ принцип - corona discharge
    https://en.wikipedia.org/wiki/Corona_discharge

    - - - - - - - - - -

    От влагата и от силната йонизация около елекродите, с времето пластмасата деградира и става проводима и рано или късно ще започнат проблемите. Особено пък когато работи на охлаждане - тогава има твърде много влага във вътрешното тяло.
    Когато работи нормално трябва да се чува слабо, едва доловимо съскане. Започне ли да свисти и да цвърти по-шумно, значи е зацапан и скоро ще спре .
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 18-08-15 в 10:43.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #25

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Ами остава вече да чакаме новиа стриѝмер.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #26

    Отговор: daikin 42 ftxr-e 42 rxr-e проблеми

    Вече година след смяна със нов стриѝмера си работи без проблеми.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе