Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 118
Like Tree84Одобрявам

DAIKIN до -25гр.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #91

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    necata2,да,компресора не тръгва, точно това съм обяснил-много кратки дефрости,при които обръща,топи скрежта и стартира наново с топла струя.
    При тия бързите не спира да върти вътре, леко обдухва топло и питата няма време да истине даже и наново си тръгва с топла струя без форсажи на компресора,а съвсем плавно. В 1 от постовете съм дал снимка даже как го прави. На мен и това ми беше притеснението,че не прави пълни дефрости,а то било умна машинка
    necata2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #92

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    nqkoi,
    Ако не го сметнеш за много нахално от моя страна, би ли сложил някаква скица на стаята с подовата машина, като обозначиш мястото и, а също и другата мебелировка в стаята. Детенцето, да ви е живо и здраво, в тази стая ли спи?
    Благодаря.
    nqkoi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #93

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Долната клапа е отворена и съм изключил кабела да не се затваря защото си е шумна.
    При мен вентилатора седи винаги на нощния режим, който е малко по-тих от 1ва степен на вентилатора.
    През деня подържам 21-23 в зависимост от настроението ми.
    Вечер(към 12) или го спирам и нагласям таймера да тръгне в 5:30-6 или го нагласям на 18 градуса и пак по това време се включва . Щом се събудя вдигам градусите и за 10 мин докато стана стаята е поне 21гр.
    Края на дефроста си се чува, все едно съсел минава по покрива
    Днес на 21гр почти неработи:


    Оборотите на компресора са приблизително равни на 0.1А - 25Hz = 2.5A
    Понякога оставям вратата към коридора отворена (климатик, врата , коридор врата на другата стая са в 1 линия) и успява да затопли и коридора и другата стая но определено се усеща, че обема е голям

    Ето и как съм го монтирал:


    Максимално вграден е , зад него остават 8см XPS
    Къщата е дървено-скелетна конструкция
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    necata2, qweqwe и nqkoi харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #94

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Не ги мъчете ги тези хубави машинки с разни нощни и економични режими,това е все едно да си вземеш Ферари и да го караш с 40км/ч.или поне когато е студено не ги ограничавайте.
    Mega, mkukas, nqkoi и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #95

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    goshe,сега не мога,че детето спи и благодаря,но тия дни ще ти направя снимки
    koko_bg,за топленето съм съгласен и аз топля над 30м2 с него-поне до -10* външна и не се тормози(поне много).
    Не зная защо се получава това успиване при мен...може и от самия винтил да е,но си е факт,че на auto се успива и то с доста. Сега е на 2-ра срепен и бачка on/off.
    Да и моята клапа е шумна,но не зная как да го оправя-страх ме е да го пипам,но като дойдат техниците за винтила обещаха да я оправят(смажат или изрежат изолацията й)
    Наистина е станало красиво с вграждането му в стената,браво,адмирации Ти забелязъл ли си тия кратките дефрости? И каква е тая програма с диаграмата ,която ползваш?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #96

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    При мен досега винаги са еднакви дефростите , но винаги спира вътрешния вентилатор и компресора включва .
    Иначе ползвам един php скрипт за графиката , който събира данните от wifi контролера на дайкина.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #97

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Не съм забелязъл да включва компресора при кратките дефрости и степента намаля до леко доровима(трябва да си до него). Вече няма дефрости при мен.
    Сам мога ли да си вържа тоя wifi контролер?

  10. Junior Member Аватара на qweqwe
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Козлодуй/Варна
    Мнения
    15
    #98

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Цитат Първоначално публикувано от nqkoi Виж публикацията
    ...
    Сам мога ли да си вържа тоя wifi контролер?
    Гледайки клипчето - да.
    https://m.youtube.com/watch?v=_cTquOuupds
    necata2 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #99

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Клипчето е достатъчно изчерпателно,за да може всеки сам да се справи,а който не може има си монтажници за това,ето при мен къде съм го лепнал WIFI-то.



    Sent from my" Xperia M4 Aqua"
    toto4ev и rosswen харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #100

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    koko-bg: Би ли пробвал да ползваш климатика като nqkoi до колкото е възможно(както е интересно и обратното) и да кажеш да ли пак ще има дефрости през 150мин и липси на кратки (разликите ви са нощен режим при теб , спиране нощем, май по-големи температурни разлики за наваксване след спиране, изключена долна клапа...). Интересно ще е да ли ще успеете да уеднаквите държанието на машините. Коментарите на техника от Атаро звучат логични и смислени спрямо информацията, която nqkoi ни предоставя подробно. Любопитно е на какво се дължи тази разлика в дефростта между машините ви и да ли всички машни могат да работят като при nqkoi с много редки дефрости и то при нужда, това което казват, че е подобрено и е плюс за тези машини. Едва ли имате разлика в софтуерите. Вероятно koko-bg попада в някоя ситуация, която nqkoi я заобикаля неволно. Ако има възможност и Емил да се включи с коментар на дефростите и работата при неговия натрупан опит и наблюдения с тези машини.

  13. Junior Member Аватара на qweqwe
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Козлодуй/Варна
    Мнения
    15
    #101

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Цитат Първоначално публикувано от stiv13 Виж публикацията
    koko-bg: Би ли пробвал да ползваш климатика като nqkoi ... Ако има възможност и Емил да се включи с коментар на дефростите и работата при неговия натрупан опит и наблюдения с тези машини.
    Да се има все пак впредвид различните климатични условия, които са при всеки собственик на тези машини.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    73
    #102

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Това за климата си е вярно.
    Днес,мъгла и +3° направи 3 кратки дефроста от по 6/7 мин. Първия го предизвиках аз-при зададени 22 го надупих на 27 и след 1 мин. обледени доволно и размрази. И при кратките включва компресора,но кратките са:като обледени и достигне заданието,спира прави(размразява) 2/3мин и тръгва наново. Днеска си поиграх с него и го забелязах; вдигам заданието с 2/3° и след тово свалям,и преди да мине off прави тоя краткия. Явно е умна машинка и си знае работата. Тоя от Атаро ще излезе прав... Но и за винтила ще излезе прав-пак направи тоя номер с успиването снощи.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #103

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    nqkoi благодаря, че отделяш време да споделяш: тези кратки дефрости след първия предизвикан от теб, на определено време ли са или са от обледеняване, после спряха ли дефростите като спря с експериментите с вдигането на градусите))), имаше ли други през деня или тези бяха за целия ден.Определено в тази мъгла си е изпитание за дефрост алгоритмите. Интересно е това, което споделяш и дано продължиш все така))). Определено ако външното тяло се измести извън тази ниша(нискотемпературен джоб), която се образува на терасата(ниско долу и срещу зидания парапет), ще се подобрят температурно условията за работа на външното тяло. Мои познати бяха в подобна ситуация на монтиран климатик и след преместването се усетила разлика в намален шум на външното и по-добро топлене. Климатика се кротнал както те се изразиха.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #104

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Подсещане към притежателите на подови нискотемпературни Дайкини да споделят пак впечатления, наблюдения, замервания....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #105

    Отговор: DAIKIN до -25гр.

    Като цяло съм доста доволен от работата и консумацията на моята машина.
    Остава това,което ме дразни, че достига минимума и работи он/офф.
    Причината е в добрата изолация на помещението явно , но подобен подов климатик с по-малък минимум от M3-ката на Дайкин явно няма.
    Не съм сигурен това дали не влошава екефтивността и намаля живота на компресора?
    Не може ли да се направи да работи с по-голям хистерезис защото особенно над 0та , работи по малко от 5 мин и почива между 5и10 мин. Например да работи 15 мин. Все пак не искам точност от 0.1гр. Минава ми през главата да омотам температурния датчик с изолирбанд, така ще е по-инерционен.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-02-17 в 17:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе