Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 70

Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #16

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Те знанията за какво са според теб? Да си ги имаш просто така или да ги използваш за нещо, било то и печелене на пари?!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Днес моя ГЕНЕРАЛ от сутринта е размразявал два пъти а отвън си е баш зима.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #18

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Да кажем, че при Тошиба има сигурно и различен вид дефрости... както и че Дайсекай размразява и при абсолютно чиста пита.
    Днес при +2С външна, като цял ден климатика е бил на 22С, Тошо изпуфтя, а питата беше абсолютно чиста.
    Под различен тип дефрости имам предвид, че поне при мен понякога се случва така:
    - изпуфтява, вътрешната турбина спира, почва да се чува, че по тръбите нещо "тече", чува се и звук като от "камбанки" от вътрешното тяло и цялата тая хамалогия е 2-3мин
    или
    - изпуфтява, няма звук от тръбите, няма камбанки и след по-малко от 1мин пак почва да върти турбината (това се случи днес на чиста пита)


    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    По принцип всички климатици размразяват по време. Няма климатик, който да не дефроства по време, просто при по-читавите има повече допълнителни условия, които трабва да се изпълнят преди да се включи таймера.

    На база от мненията на потребителите във форума, горе-долу можем да ги систематизираме така:

    I.Марки, които не размразяват често:
    - Тошиба
    - Шарп
    - Daikin FTXS
    - Самсунг
    - и може би Мицубиши Хеви
    и други...

    II.Марки, при които има доста чести дефрости:
    - Дайкин
    - Хитачи
    - и Панасоник при определени условия(под -5)

    Честотата на дефростите зависи предимно от конкретния модел. Но ако не ти харесват честите дефрости, насочи се към първата група.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Няма дефрост 1,2 или 3 минути. За това време не може да смени само режима, камо ли да качи налягане и да обърне пак режима след това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #20

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Щом твоя Daikin FTXS под нулата прави дефрост само веднъж на 4 часа, това е нормално, даже много добре. Можем да го добавим в първа група при рядко размразяващите. За какво да го сменяш с друг? Ти нямаш никакви проблеми.
    Няма да го сменям, доволен съм що-годе , просто ще ми трябва още един и се питах дали пак да е такъв или друг модел. Дано новите FTXS да спазват поне алгоритъма на този , който имам ( на около 4-5 г. е )

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #21

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Няма дефрост 1,2 или 3 минути. За това време не може да смени само режима, камо ли да качи налягане и да обърне пак режима след това.
    Да, обаче при панасониците има. При тях обръщането на режима става в движение, без да се гаси компресора. При сухо и студено време на чиста пита без скреж аз съм наблюдавал дефрост, който продължи само 60-70 секунди от обръщането на вентила до спиране на компресора. Естествено след това има още малко изчакване около 3-4 минути докато вентилатора изсуши питата и започне да духа топло вътре. Но самите дефрости когато няма скреж са много кратки.

    А стария конвенционален климатик имаше дефрости и по 30 секунди на чиста пита. Само че при него имаше пауза преди дефрост и пауза след и общото време се удължаваше.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 17-01-16 в 18:53.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #22

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Panasonic RE-12QKE тази вечер във връзка с темата го наблюдавах и не направи нито едно разскрежаване за повече от 2 часа при външна температура -4 градуса.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #23

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Panasonic RE-12QKE тази вечер във връзка с темата го наблюдавах и не направи нито едно разскрежаване за повече от 2 часа при външна температура -4 градуса.
    По принцип трябва да започне под -8 градуса по време на около 40-45 мин. Наблюдавай следващите студени нощи !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #24

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Като гледам как масово климите в квартала са позамръзнали тези дни, при прогнозата за следващите 10 дни от -17 до -7гр. не ми се вярва да не правят дефрост. В момента има 40см. сняг. Още прехвърча. Предната нощ го вееше и понеже беше след дъжд, го задържаше по повърхности - всички кабели и дървета са потънали в сняг. Има клими като снежни топки.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #25

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    В Сопот температурите са 2-3 градуса по-високи, но климатиците ми са си много добре и не се сещат да дефросват. Явно са дефектни.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #26

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Тази тема с дефростите ми е болна направо.Имам 4 Дайкина, като наблюденията са ми следните - : от тях са малко по-стари FTXS 25 и 35 около 2008/9 съм ги купувал и работят чудесно с нормални дефрости. Имам ftxs50, който ми къса нервите, до 0 градуса е чудесен, топли помещение 45кв, къща изолирана доста добре.Но стане ли -1 се почва едно ненужно дефростване точно на 45 мин... ебаси тъпотиите. Ако има някой,който да оправи този проблем ще съм му адски задължен.Изводът ми е явно,че при големият климатик са я сложили тази опция за автоматично размразяване, при по-малките модели го няма този проблем. Имах един ftx35 дефектен като на колегата dimon, смениха му платката и се оправи, но с този уж много надежден ftxs50 3000 няма спасение.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-01-16 в 22:24.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #27

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Аз този проблем го оправих много лесно - смених ги с Тошиби....

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #28

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от thesaint11 Виж публикацията
    ... Имам ftxs50 които ми къса нервиките, до 0 градуса е чудесен, топля помещение 45кв, къща изолирана доста добре.Но стане ли -1 се почва едно ненъжно дефростване точно на 45мин...
    А забелязал ли си как се държи при под -5... -8 надолу ? Пак ли е така или спира с дефростите ? Да не би да говориш за FTX50 , а не за FTXS50 ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #29

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от thesaint11 Виж публикацията
    Тази тема с дефростите ми е болна направо.Имам 4 дайкина, като наблюденията са ми следните - : от тях са малко по стари FTXS 25 и 35 около 2008/9 съм ги купувал и работят чудесно с нрмални дефрости. Имам ftxs50 които ми къса нервиките, до 0 градуса е чудесен, топля помещение 45кв, къща изолирана доста добре.Но стане ли -1 се почва едно ненъжно дефростване точно на 45мин... ебаси тъпотиите. Ако има някой който да оправи този проблем ще съм му адски задължен.Изводът ми е явно,че при големият климатик са я сложили тази опция за автоматично размръзяване, при по-малките модели го няма този проблем. имах един ftx35 дефектен като на колегата dimon, смениха му платката и се оправи, но с този уж много надежден ftxs50 3000няма спасение
    Не знам какво се има в предвид за добре изолирана къща. Но 45 кв.м. са твърде много за ftxs50. Или трябва да се сложи по-мощна машина или в стаята трябва да се добави друг климатик.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #30

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не знам какво се има в предвид за добре изолирана къща. Но 45 кв.м. са твърде много за ftxs50. Или трябва да се сложи по-мощна машина или в стаята трябва да се добави друг климатик.
    Според мен проблема не е в това . Не може един климатик да топли прекрасно точно до 0 градуса , а при -1 веднага да минава дефростване по време. Проблемът е във софтуера. Ако не достигаше мощност дефрости щеше да има и при 0 градуса..., но няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с LCD телевизор Sharp AQUOS модел "LC-32D44E-BK"
    От gogorog във форум Sharp телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-15, 17:40
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 23:30
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04
  5. "Син екран" по време на инсталация на WinXP
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 30-05-06, 19:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе