Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 70
Like Tree39Одобрявам

Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на untrue
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    33
    #31

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Здравей! Димон
    Темите, коити започваш са винаги интересни и полезни за потребителите (визирам темата за мерцедеса FTX35JV , моя веднага го смених (като бях солидно аргументиран)
    MHI SRK 25 ZJP-S1 (нисък клас както обича да се изразява Алекси) вече повече от 15ч. не е дефросвал при температура около - 10/12. Изключително дискретен вън и вътре, модела не обича да е зтворен в малки помещения (заради Fuzzy logic и еднороторния компресор), в такива прави дефрост (контролен 4,5 минутен) при чиста питка и отрицателна температура (но не по време а само след 10 on - off цикъла). При отворени врати не знае ще дофрост в сухо време. Монтиран е на север и не виждал слънчо, консумира 550W в тези условия.За цената си под 1200 лв. през 2013 г. ми се вижда добре. Евала на Хеви.
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #32

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Димон- климатика се държи по един и същ начин без значение дали е -1 или -10 дефрост на 45 мин за около 4-5 мин.Единствено при мъгла, времето става 7-8 мин.

    Колт,който каза,че е малък климатика- абсолютно не е така,защото до 0 градуса си достига зададените примерно 22 градуса и харчи почти номинала си- окоо 600 вата. Не може изведнъж при 2 градуса разлика в температурата да умира климатика.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-01-16 в 21:27.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #33

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    към untrue :
    Нека те радва така още дълго време. Резервиран съм към MHI, понеже имах един такъв 25-ца за около 2000 лв през 2001-2002 , с малко външно тяло, модела не помня точно, но имаше нещо GZ..в него. Освен , че виеше като вълк навън, не беше с компресор на митсубиши, не топлеше кой знае колко, не размразяваше питата до долу, винаги оставяше 5-6 см лед отдолу и т.н. Едноредов топлообменник. Оказа се , че е имал КОП 2,95 и ЕЕR 3,1, но тогава не се гледаха такива неща. ...И на 4-та година компресора застърга , сега стои в избата за части. Или е бил някакво менте или сега се е подобрило качеството на MHI.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от thesaint11 Виж публикацията
    Колт който каза,че е малък климтка- обсолюно не е така,защо до 0 градуса си достига зададебните примерно 22 градуса и харчи почти номинала си- окоо 600 вата. Не може изведнш при 2 градуса разлика в температурат да умира климатика
    Точно това казвам и аз, че проблема не е в мощността на машината , а във софтуера . А климатикът FTXS ли е или FTX ? По принцип дефростите по време са специалитет на FTX -вете според мен.
    Този пост е редактиран от dimon; 20-01-16 в 11:19.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #34

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    FTXS, точно това се чудя и аз защо този модел се държи така.Може би защото е 50-ка и са решили да се презастраховат.Имам 35-ца и 25-ца FTXS-сове, те си разботят чудесно, но пък са от малко по-старата генереция, може и това да има значение, да са наели някой голям специалист и да слага на новите модели това почасово размръзяване което е връхна простотия.Ако имаше как да го махна и да си го сложа ръчно да го прави бих го направил

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #35

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Вероятно може да се направи да не размразява без нужда ,иска се четене на документация и заигравка с датчиците.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-05-16 в 12:13.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #36

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    За каква промяна в датчиците става на дума при твоето хитачи.
    Промени мястото на някой датчик или съпротивлението му?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #37

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от thesaint11 Виж публикацията
    Колт,който каза,че е малък климатика- абсолютно не е така,защото до 0 градуса си достига зададените примерно 22 градуса и харчи почти номинала си- окоо 600 вата. Не може изведнъж при 2 градуса разлика в температурата да умира климатика.
    thesaint11
    Aз също имах FTXS50 в 40м2 - никога не е размразявал по време, а пък на 40мин. абсурд. А и друго - около 0, поне при мен, никога не е харчил 600W, винаги е бил на и над 1000W - всъщност никога не съм го виждал зимно време да пада под 800-850W. По принцип тази машина не се слави като икономична, но е топлеща. При теб явно има нещо нередно. Виж първо датчиците. А и имай предвид, че 600W е много далеч от номинала - по скоро е минимума. Ако не знаеш номинала на тази машина е 5.8кWt, което при 0С и КОП не повече от 3 прави около 1600W консумирана ел енергия. Минимума на тая машина е 1.7кWt.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #38

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Е къде е проблемът при мен тогава и аз не знам.Аз твърдо ти казвам,че до температура 2-3 градуса се движи в 550-600 вата, а преди това даже ми минава на он-офф режим объркал съм термина иначе по-горе исках да кажа минималната косумация.Ето и сега- седя и си се размръзява на 45мин кат о по часовник.....

  11. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #39

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Преди 2-3 година писах тук за наскоро закупен FTXN50LV1B9/RXN50LV1B9 и казвах, че при него не съм забелязал такъв проблем.Много хора тогава ме убеждаваха, че не може да бъде, че зимата била топла, че климатика бил "дърво" и т.н. Е, трета зима го ползвам и твърдя, че при този модел няма такъв проблем свързан с дефрост по време при температура под 0 гр. При сух студ и ниски температури като тези в момента, а такива имаше и миналата година, климатикът се държи перфектно.При обилен снеговалеж или гъста мъгла съчетана с ниска температура дефроства, но в никакъв случай не е на 45 мин., а по-скоро 1-2 пъти на 5-6 часа. При същите условия, FTX50GV/RX50GV, който е един етаж над мен, действително дефроства на около час, но явно има защо, съдейки по водата която се излива отгоре.
    aruba_man одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #40

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    температура на въздуха 1,5 градуса, зададени на дистанционно 23, реални в помещението в най-далечнта точка от климатика 21,3.Консумация на ел.енергия - 750W, от дефростите няма и следа....
    tony34al одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #41

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    За кой климатик става въпрос и в какво помещение работи?

    п.п Попълни си данните за климите, така е много по разбираемо за четящите форума.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #42

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от thesaint11 Виж публикацията
    температура на въздуха 1,5 градуса, зададени на дистанционно 23, реални в помещението в най-далечнта точка от климатика 21,3.Консумация на ел.енергия - 750W, от дефростите няма и следа....
    Това си е съвсем нормална работа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #43

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Това да, чакай да падне на - 1 ще пиша пак да видиш. Климатика е ftxs50 по-нагоре съм писал и е в помещение около 45кв

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #44

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Моя FTXS50 беше по-мощен от твоя и в помещение 40м2. Малко е слаба машината ти за това помещение - явно се зори и за това дефроства по-често.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-05-16 в 12:14.
    emil vasilev одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    13
    #45

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    И аз до колкото знам, няма такова животно "климатик" да не дефроства. Ако помещението е по-голямо от възможностите на машината ще се тормози повече - няма да е икономичен и често ще се размразява.... поне това са моите наблюдения, като си мисля че няма значение от марката.
    Този пост е редактиран от StoilS; 13-05-16 в 09:48.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с LCD телевизор Sharp AQUOS модел "LC-32D44E-BK"
    От gogorog във форум Sharp телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-15, 16:40
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 22:30
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. "Син екран" по време на инсталация на WinXP
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 30-05-06, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе