Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48
Like Tree35Одобрявам

Daikin FTX50GV замръзна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #1

    Daikin FTX50GV замръзна

    От три дена климатика духа хладен въздух. При 26 зададени, 19 в стаята. Отдадох го на големия студ и вятър в София. До сега, вече 5та зима не ме е предавал. Аз съм на последния етаж а външното тяло е качено на покрива на блока. Нямаше как да го видя. Лед, ама лед ... до капака. 30 литра гореща вода. Духна .... мааалко по-топло. Сигурно пак ще замръзне. Техниците ще дойдат в петък. Фреон? Да го спирам ли до тогава? Работи си .... ама ... да не му стане нещо? Все пак навън е -12. Тръбния път му е удължаван. Беше на терасата, после на покрива. 7-8 метра. Не е допълван, нито замерван, нито при монтажа, нито при качването на покрива. Фреон?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Явно, това са възможностите на машината при тези условия. Остави я на 21оС.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Какво очаквате от климатика при такъв монтаж и в такова време?Тези гаври където си ги правите излизат скъпо особено с Дайкин.Трябва да осигурите нормални условия за работа на машината, и тя ще върши работата,в монтажната книга си има рисунки кога се правят къщички и навеси.За да работи термопомпата въздух-въздух какво е необходимо?Колите си ги прибирате в гаражи,или слизате по цяла нощ да ги препалвате и да им метете снега ,грижете се така и за климатика и няма да има проблеми.Направи една снимка ,че да видим за фреон ли е за друго ли е.
    avenger, bobovo, Mega и 5 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #4

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Явно, това са възможностите на машината при тези условия. Остави я на 21оС.
    Ами ... аз машината си я познавам. До сега си беше бетон. И по-ниски температури е преживявала с плам в гърдите. Ако в съседната стая Фуджицуто не духаше топло, щях да се съглася, ако в службата Хаира не духаше топло, ако Ексела ... Няма как да стане.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Учудващо за тази корава машина!А в какво помещение е?

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Ако в съседната стая Фуджицуто не духаше топло, щях да се съглася, ако в службата Хаира не духаше топло, ако Ексела ... Няма как да стане.
    Питаш - отговаряме ти. Не е необходимо да се съгласяваш.

    П.С. Ние сме на топло...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #7

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Явно, това са възможностите на машината при тези условия. Остави я на 21оС.
    Те да ти монтират така твоите машини, после и ние ще викаме те толкова си могат.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Фуджицуто последно ще спре да духа топло ,много след Дайкина дай някакъв по реалистичен пример .. с Хайер биваше
    bobovo, VeleV.Klima, ccankov73 и 3 други харесват това.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Те да ти монтират така твоите машини, после и ние ще викаме те толкова си могат.
    Не разбрах заяждането, но ако можеш да дадеш съвет на колегата, как да се стопли - направи го. Иначе можеш да приемеш становището ми, че при тези условия, няма какво да се иска от машината. А?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    62
    #10

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Какво очаквате от климатика при такъв монтаж и в такова време?Тези гаври където си ги правите излизат скъпо особено с Дайкин.Трябва да осигурите нормални условия за работа на машината, и тя ще върши работата,в монтажната книга си има рисунки кога се правят къщички и навеси.За да работи термопомпата въздух-въздух какво е необходимо?Колите си ги прибирате в гаражи,или слизате по цяла нощ да ги препалвате и да им метете снега ,грижете се така и за климатика и няма да има проблеми.Направи една снимка ,че да видим за фреон ли е за друго ли е.
    Ееее как 5 години може, а сега не може. Фуджицото (евтиното) е до него и няма грам лед и не спря за секунда? Много нежен ,този Дайкин. Аз Аудитата не си ги прибирам в гараж и не ги препалвам. Наливам им хубава нафта, купувам им хубави акумулатори , качвам се ... и тръгвам . Това е техника, да не ми е жена да я галя! На покрива на блока си е хубаво. Аз ако съм климатик, там ще искам да съм. Вятъра ми обдухва питите, не ме вали сняг и не капя върху хората от 12-тия етаж. Шегувам се колега. Прав си, разбира се.. Ще го снимам, нежния.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Фуджицуто последно ще спре да духа топло ,много след Дайкина дай някакъв по реалистичен пример .. с Хайер биваше
    А за Ексела, какво ще кажеш?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #11

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    То де е Дайкон, де е Ауди...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #12

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    мммладенов както има една реклама за краварката в левия ъгъл"Audito запомни Дайкина забрави",шегувам се и аз.Може да се спукал и наистина да иска ремонт,при Нормални условия трябва да се оправя и сам,но има фостмажорни при които няма да може,и си го разбрал с 30л.гореща вода.Иначе машината е една от малкото читави Дайкини.Изикай си фирма да го види.
    DUNDURMA и ruuni9 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #13

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Не разбрах заяждането, но ако можеш да дадеш съвет на колегата, как да се стопли - направи го. Иначе можеш да приемеш становището ми, че при тези условия, няма какво да се иска от машината. А?
    И как ги разбра какви са условията? Б?
    От описанието се разбира, че монтажа е правен 5 за 4. Както Нецата писа да викне човек да го диагностицира.

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #14

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    За предпочитане е обратно на терасата. Преди плащаш за удължаване на тръбен път, сега фирмата ще ти върне за скъсяване![emoji1] Това в кръга на шегата. Вятърът и снеговалежът на покрива, са фатални понякога!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    necata2, Mega и ruuni9 харесват това.

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #15

    Отговор: Daikin FTX50GV замръзна

    Така е .В момента Дайсейкая е в такива условия.Сутринта ще видя дали е оцелял.Силен вятър и сняг му ''набиват'' ламелите ,направо отврат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 15:11
  3. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  4. Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 06-02-11, 20:35
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе