Страница 2 от 59 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 880
Like Tree399Одобрявам

Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    dgenov се е притеснил дали LGC-то има, аз смятам че има, + това Board_man го доказа експериментално също като теб. Точка по въпроса.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #17

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Вален, наистина полезно. Благодарности и от мен!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #18

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Значи тъй като аз повдигнах въпроса. И според мен такава технология няма ще кажа няколко думи за начало, а като ми остане време (събота и неделя) ще се опитам и да го докажа по-конкретно. Ако евентуално разбера че не съм прав - ще си призная.

    Та, първо минимален ток или по-скоро напрежение няма как да се подава към компресора тъй като както вече писах в другата тема управлението е честотно. При това управление амплитудата е еднаква - променя се честотата. Ок примерно приемаме че се подават импулси с такава поредица към намотките на статора, че да няма завъртане на ротора, а само протичане на ток през статора за загряване. Да това е възможно тъй като при ротор постоянен магнит трябва постоянно да се менят фазите за да има завъртане и тази постоянна промяна може да бъде спряна - като резултат ще имаме натоварен статор и неподвижен ротор.
    Обаче всеизвестно е че един от най-големите проблеми на всеки ел. двигател е загряването. И всеки двигател се конструира така, че да има добро охлаждане. Защото при прегряване на статорните намотки първото последствие ще бъде разтопен лак и веднага след това междувитково късо. Аджеба как при това положение са постигнали не само статора да грее без да окъси ами и по корпус да предава топлината към картера!!!
    Каква температура трябва да постигнат намотките на статора за да затоплят картера при минус 10 градуса да речем, а при минус 20??? Колко? Според мен не малко. И как лаковото покритие ще издържи?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #19

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Лаковото покритие се изработва да издържа до 150° при климатиците.Понеже статора е набит в корпуса и точкуван за по сигурно,топлоотдаването му е добро към корпуса.С гаранция ти казвам,че няма много разлика м/у температурата на статора и корпуса.ФАКТ-датчика за защита по висока температура е "лепнат" за корпуса отгоре,там даже няма намотки,те са по средата.Освен това са достатъчни някакви плюсови температури,за да тръгва лесно,около 20-30°,никой не ти казва,че се нагрява до 150° за топъл старт.
    За фазите-може да се подават трите фази без фазовото изместване от 120°,така никога няма да се получи въртящ момент.
    За загряването при -10 и -20°-компресора е добре изолиран с дебела вата отвсякъде.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #20

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Цитат Първоначално публикувано от Turbosol
    Та, първо минимален ток или по-скоро напрежение няма как да се подава към компресора тъй като както вече писах в другата тема управлението е честотно. При това управление амплитудата е еднаква - променя се честотата.
    И тук не си много прав - честотно е до някъде, като се променя честотата на въртящото магнитно поле. Иначе управлението е с широчинно импулсна модулация - PWM. Променя се коефициента на запълване. Това означава, че може да се пусне много тясен импулс с голяма пауза след това. Коефициента на запълване е много нисък, което означава че ефективната стойност на тока за целия период е много малка (максималната пикова е голяма) но както е ясно от теорията: отделената топлина е пропорционална на ефективната стойност. Това само при режим отопление.

    PAM = Power Active Module - включва блок за корекция на фактора на мощността към традиционното инвертотно PWM управление. Това съм го описал някъде по-рано и в дгуга тема какво точно представлява:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg316387

    PWM = Pulse Width Modulation, или управление с широчинно-импулсна модулация. Честотното управление е факт, но като цяло се променя коефициента на запълване на импулсите. При една и съща честота и различен коефициент на запълване е възможно контролиране на подаваната мощност към двигателя да е различна. Може например честотата на въртящото поле да се поддържа на 100Hz но чрез иеменение на коефициента на запълване да се подават различни мощности към намотките на статора. При съвременните инвертори честотните регулатори не са традиционните стари при които се променяше само честотата на въртящото поле за AC двигатели. При DC двигателите е малко по-различно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #21

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    И тук не си много прав - честотно е до някъде, като се променя честотата на въртящото магнитно поле. Иначе управлението е с широчинно импулсна модулация - PWM. Променя се коефициента на запълване. Това означава, че може да се пусне много тясен импулс с голяма пауза след това. Коефициента на запълване е много нисък, което означава че ефективната стойност на тока за целия период е много малка (максималната пикова е голяма) но както е ясно от теорията: отделената топлина е пропорционална на ефективната стойност. Това само при режим отопление.

    PAM = Power Active Module - включва блок за корекция на фактора на мощността към традиционното инвертотно PWM управление. Това съм го описал някъде по-рано и в дгуга тема какво точно представлява:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg316387

    PWM = Pulse Width Modulation, или управление с широчинно-импулсна модулация. Честотното управление е факт, но като цяло се променя коефициента на запълване на импулсите. При една и съща честота и различен коефициент на запълване е възможно контролиране на подаваната мощност към двигателя да е различна. Може например честотата на въртящото поле да се поддържа на 100Hz но чрез иеменение на коефициента на запълване да се подават различни мощности към намотките на статора. При съвременните инвертори честотните регулатори не са традиционните стари при които се променяше само честотата на въртящото поле за AC двигатели. При DC двигателите е малко по-различно.
    Ами тъй де! Амплитудата е постоянна - нали това писах и аз. Промяната на широчината на импулсите не променя тяхната амплитуда. Мощността - да. И по-горе вече се съгласих, че може да се подава мощност към компресора с цел загряване. Ако магнитното поле не се дефазира ротора няма да се върти. Безпокои ме въпроса с прегряването на статора.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    И защо трябва да те безпокои,като всяка японска фирма си има цял щаб инженери и проектанти,които отдавна са помислили за това вместо клиентите си?

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #23

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Цитат Първоначално публикувано от Turbosol
    Значи тъй като аз повдигнах въпроса. И според мен такава технология няма ще кажа няколко думи за начало, а като ми остане време (събота и неделя) ще се опитам и да го докажа по-конкретно. Ако евентуално разбера че не съм прав - ще си призная.
    С повишен интерес очаквам края на седмицата

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #24

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Mitsubishi FD25VA и FD35VA имат подгряване.
    GC25VA има подгряване,но GC35VA няма.
    Fujitsu-General Срещал съм само при машини с по - голяма мощност, над 6-7кW .Другите също може да имат, защото производителя препоръчва при ниски температури да се пускат в експлоатация 12 часа след подаване на напрежение към климатика/това е за по - мощните/. На това може да се дължи отказа да стартират някои климатици, при по - студено време , след кото са били изкючени от мрежата за по - дълго вртеме.

    ----------------------------
    Fujitsu-General ARH54LH е последно където съм го мерил.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #25

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Геозап, това откъде го измисли? Виж малко по-назад?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #26

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Извинявам се за въпроса обаче не разбрах това подгряване. Включва се при включване на щепсела в контакта и при съответните температури без да се вкл. от дистанционното или при включването на климатика от дистанционното . Ако е първия вариант колко трябва да се изчака и след това да се включи от дистанционното.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #27

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Цитат Първоначално публикувано от mcea
    Извинявам се за въпроса обаче не разбрах това подгряване. Включва се при включване на щепсела в контакта и при съответните температури без да се вкл. от дистанционното или при включването на климатика от дистанционното . Ако е първия вариант колко трябва да се изчака и след това да се включи от дистанционното.
    Точно така - като го включиш от контакта, трябва да се изчака около 1 минута и се чува прецъкване във вътрешното тяло. Това е релето, което захранва външното тяло. След като външното се захрани, тогава процесора проверява дали температурата е висока и е нужно да пусне подгряване. Ако температурата е висока, тогава не се включва. Ако е ниска, автоматично се активира подгряването. Не е необходимо да се пуска от дистанционното. Мисля обаче че климатика трябва да бъде оставен преди изключването на режим HEAT. Не съм сигурен дали на АУТО и COOL се активира подгряването (ще тествам довечера, но според мен няма логика да не се активира). Иначе няма определено твърдо време, което трябва да изчакваш, ако климатика е бил спрян от контакта за дълго и вън температурите са били доста под 0, тогава според мен (лично мнение, не го дават никъде като изискване) е да изчакаш 2-3 часа да може да се разнесе поне малка част от загряването преди да се пробва да завърти компресора. Ако температурите са около нулата, може и веднага да го пуснеш и не смятам че ще има проблем. Въпреки това може за подсигуряване да изчакваш около 30мин.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #28

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Абе не ви ли се струва , че това е важна информация и би трябвало да я пише в инструкцията на климатика. Или може би я пише.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #29

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Геозап, това откъде го измисли? Виж малко по-назад?
    Дай адрес да ти го пратя не мога да го пусна

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #30

    Re:Техническа информация за Fujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.

    Между другото имам апел за всички поддържащи тезата на автора на поста - valen1. Ще се съглася ведна ако някой ми даде линк към първоизточника на информацията, която е послужила за написването на този пост.

    Защото както добре се вижда от първия пост, там освен че става дума за въпросния оспорван от мен принцип за подгряване на статора също така пише, че този принцип се използва в цитирам:

    ...ползвано при инверторните климатици наFujitsu, Fujitsu General и Fuji electric.
    Къде го е прочел това автора? Нека даде линк. Ако е на хартия нека го сканира. От къде автора на темата взима конкретни данни като тези:

    За да стартира процеса по подгряването, трябва да са изпълнени три условия.
    Първо - компресорът да е бил спрял от 30 минути.
    Второ - температурата на топлообменника на външното тяло да е по-ниска от Т1 от таблицата.
    Трето - температурата на нагнетателната страна на компресора да е по-малка от Т2 от таблицата.
    Ако и трите условия са изпълнени се подава напрежение към намотките и компресора се затопля.
    От къде е таблицита, за която става дума? Алгоритъма от къде е?
    Това са все точни неща. Няма как volen1 да ги е замерил, измъкнал от софтуера на микропроцесора и т.н.
    Та наистина каква е логиката аз да доказвам нещо, което мисля че не съществува, като значително по-лесно е да ми се даде един линк с доказателство, че това нещо съществува?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 59 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  2. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 11:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе