Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 64
Like Tree14Одобрявам

Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Браво, Бордман! Чудесна работа си свършил!
    Иначе Фуджиците са добри машини /за цената си/. Но всеки собственик е наясно, че прави компромис, избирайки такава машина.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #17

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Незнам, аз Board_Man съм го признал за един от най-спокойните/умерени, както каза Jakas най-големия ентусиаст и най-отзивчиви съфорумци, който като се добере до някаква яснота за проблем по неговите клими (всичко почващо с FU...GE) веднага ги споделя с най-големите подробности, за което всички трябва да сме му много благодарни и да го черпим по бира ако е въздържател може и по една кола с кафе .
    Но като оставя на страна тази упоритост от негова страна да дооправя/ремонтира всичко което се явява като проблем (засега от гледна точка на шумове, което никак не е маловажно, а на против) с марката "FU...или GE", аз като един да речем бъдещ ползвател на климатици не бих рискувал с тези марки изобщо, защото шума за мене е можи би на второ място след отоплителните възможности на климатика.
    Накрая ще кажа само това, че ако обърнете внимание на страниците в темите/раздела за самите конкретни марки подредени по азбучен ред ще видите, че тези за Fudjitsu, Fudji, General са най-много. Това според мен говори за:
    1. Най-много ползватели на тези марки.
    2. Респективно с най-много проблеми (само едно сравнение "Много баби - хилаво бебе")

    И последно, нямам нищо против тези марки, но съм редовен читател в раздела за климатици в последните 10 месеца и мога да кажа, че съм прочел най-много проблеми за тези марки, ако греша се извинявам на всички собственици на тези иначе реномирани марки.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Много хора бяха заблудени къде съзнателно къде несъзнателно да си купят от тези три марки. Многото пари за ниско качество.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #19

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Много хора бяха заблудени къде съзнателно къде несъзнателно да си купят от тези три марки. Многото пари за ниско качество.
    Незнам дали са много пари за климатици средна класа, но определено това което плащаш не отговаря на това което получаваш като краен продукт. На какво се базира тази ми теза, а именно на това, че напоследък (в последните 7-8 месеца, а може и от по-рано) се появиха страшно много климатици от тези 3 марки на ниски промоционални цени (защо ли?).
    По-стара БГ традиция (което мен много ме дразни, ако бяхме по-разумна държава това нямаше как да се случи) цената определя качеството (но не винаги и пак, защото живеем в БГ) и от там тези нискокачествени китайски сглобки на тези иначе големи и реномирани марки се дефектират толкова бързо и често, дори и без да е изтекъл гаранционният им срок.
    И какво излиза, бърза и голяма печалба за сметка на качеството на продукта, защото името прави впечатление и вдъхва доверие "Fujitsu; Fuji; General = Японско качество".

    PS: И за да не съм толкова голословен, посочете ми в раздела някоя тема за "Всичко за Климатиците", която да съдържа толкова много снимков и обяснителен материал, кое, как, защо и по какъв начин се преправя, за да бъде по изискванията на именно тези същите ползватели, които преправят или дават съвети кое как да бъде.

    Само тази тема доказва как Board_Man след разглобяване на вътрешното тяло може да подобри работата на Турбината да бъде по-безшумна (не съм се интересувал и търсил, но надали има в друг форум за климатици в световен мащаб, като него да преправя оригинална сглобка на турбина за по-безшумна работа, а ако има дайте линк, за да видя и ме опровергайте, ще черпя по бира или ракия с мезето разбира се, като ми дойдете на гости ), а трябва ли да се стига до там? Ползвател (а ако е технически не на нивото на Board_Man какво правим) да преправя работата на климатизатора, за да бъде по неговите критерии за шум, комфорт и т.н. Отделяш от оскъдния си бюджет повече от 1К лв. за уж марков и качествен климатик (не оспорвам отоплитените възможности на климатизатора), за да се отопляваш без да предполагаш, като обикновен потребител, че след няколко дена ще се появи шум от "щурец" от вътрешното тяло, както и шум от развъртането на вътрешната турбина при по-високия клас на "FU...GE" LD-серията.

    Но аз лично не! Ще спестя малко повече парички, колкото и да е трудно в днешно време, но ще се снабдя с по-висок клас марков климатизатор вместо в последствие да бера ядове (защо аджеба имам "щурци в климатика" или от къде се появява този шум след като развърти вътрешната турбина) и си закупя климатици от тези марки например Тошиба; Саньо; Национал; Шарп; Дайкин и т.н.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Незнам дали са много пари за климатици средна класа, но определено това което плащаш не отговаря на това което получаваш като краен продукт. На какво се базира тази ми теза, а именно на това, че напоследък (в последните 7-8 месеца, а може и от по-рано) се появиха страшно много климатици от тези 3 марки на ниски промоционални цени (защо ли?).
    По-стара БГ традиция (което мен много ме дразни, ако бяхме по-разумна държава това нямаше как да се случи) цената определя качеството (но не винаги и пак, защото живеем в БГ) и от там тези нискокачествени китайски сглобки на тези иначе големи и реномирани марки се дефектират толкова бързо и често, дори и без да е изтекъл гаранционният им срок.
    И какво излиза, бърза и голяма печалба за сметка на качеството на продукта, защото името прави впечатление и вдъхва доверие "Fujitsu; Fuji; General = Японско качество".

    PS: И за да не съм толкова голословен, посочете ми в раздела някоя тема за "Всичко за Климатиците", която да съдържа толкова много снимков и обяснителен материал, кое, как, защо и по какъв начин се преправя, за да бъде по изискванията на именно тези същите ползватели, които преправят или дават съвети кое как да бъде.

    Само тази тема доказва как Board_Man след разглобяване на вътрешното тяло може да подобри работата на Турбината да бъде по-безшумна (не съм се интересувал и търсил, но надали има в друг форум за климатици в световен мащаб, като него да преправя оригинална сглобка на турбина за по-безшумна работа, а ако има дайте линк, за да видя и ме опровергайте, ще черпя по бира или ракия с мезето разбира се, като ми дойдете на гости ), а трябва ли да се стига до там? Ползвател (а ако е технически не на нивото на Board_Man какво правим) да преправя работата на климатизатора, за да бъде по неговите критерии за шум, комфорт и т.н. Отделяш от оскъдния си бюджет повече от 1К лв. за уж марков и качествен климатик (не оспорвам отоплитените възможности на климатизатора), за да се отопляваш без да предполагаш, като обикновен потребител, че след няколко дена ще се появи шум от "щурец" от вътрешното тяло, както и шум от развъртането на вътрешната турбина при по-високия клас на "FU...GE" LD-серията.

    Но аз лично не! Ще спестя малко повече парички, колкото и да е трудно в днешно време, но ще се снабдя с по-висок клас марков климатизатор вместо в последствие да бера ядове (защо аджеба имам "щурци в климатика" или от къде се появява този шум след като развърти вътрешната турбина) и си закупя климатици от тези марки например Тошиба; Саньо; Национал; Шарп; Дайкин и т.н.

    Има, има и преправят както в Бг.Просто след определени часове експлоатация в реални условия за различните климатични пояси лъсват различни недостатъци.Вярвай ми има междуконтинентални форуми за хладилна/климатична техника и има какви ли не експерименти.


    Всъщност ако позволиш една корекция:
    -това което казваш се отнася и за марката саньо за моделите 2010година и най-вероятно и следващите години.Изглежда, че търговската марка саньо в областта на климатичната техника вече е собственост на фуджитсу лимитед.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #21

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Еми проблема при ЛД серията е само с тази втулка и само при някой ползватели на ЛД, според мен 3г ползване на климатик си е сериозно време, особенно ако се ползва целогодишно и смяната на една втулка за тия 3г, не е голяма болка за умиране. Вече друга бира е ЛГС модела, където е този щурец, доколкото разбирам само при охлаждане и в комбинация с втулката идва в повече. Но пък от друга страна замислете се. За 1000лв взимаш 12ка, която и охлажда и топли, дори и при -15 - 20гр. Колко инвертори има в тоя ценови диапазон, които със сигурност топлят и охлаждат дори и при -20. Примерно мидеите са около 900, те са шумни на отопление, но пък никой не го коментира, защото още купувайки си Мидеа, знае че прави компромис. Панасониците едни топлят, едни не топлят при -20 и тн и тн. Самсунг, Нео и тн изобщо не коментираме. Демек сега всеки вижда нещо, което ще работи при всякакви климатични условия за 1000лв ( колкото е и една Мидея ), но понеже вижда и марката Фуджитсу, Дж и тн, той иска всичко да е супер перфектно, да е супер качествена изработката и тн, ама ако може и малко отстъпка да му направят. Gnf твоята голяма Тошиба не струва ли около 3К без монтажа, нормално е да не можеш да ги сравняваш като качество, все пак за тия пари ще вземеш 2 ЛГС и една куча марка за охлаждане , даже и едно UB, може и да можеш да вземеш допълнително

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #22

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    justify, аз това го казах без да съм се ровил в чужди форуми и щом казваш, че има експериментатори/ремонтьори ти вярвам, но я дай все пак някой линк, както се казва "око да види, мишка да цъкне" Хубаво е като се споменават лошите страни на каквато и да е марка, защото така бъдещите им ползватели добиват някаква представа за устойчивостта на съответния модел.

    eddy, да там някъде беше цената му, но аз не съм и правил сравнение за качествата между тези марки, просто споменах оплакванията от "ФУ...ДЖЕ", защото напоследък зачестиха още повече.
    А не мерси, не искам климатици от тези марки, поне не от европейските еквиваленти

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #23

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Хубаво е като се споменават лошите страни на каквато и да е марка, защото така бъдещите им ползватели добиват някаква представа за устойчивостта на съответния модел.
    Напълно съм съгласен с теб ! Ако някой прегледа публикациите ми, ще забележи, че в по-голямата си част са с негативен оттенък. Добрата и качествена стока не се нуждае от много реклама. При останалите продукти, които са средна ръка(като моите климатици ) се проявяват разни недостатъци. Ако всеки напише в този форум от какво не е доволен в своята машина, бъдещите мераклии за климатици ще имат по-ясна представа с какво може да се сблъскат.
    Обаче, монетата си има две страни. Форумът е до голяма степен анонимна изява. Никой не може да знае със сигурност, дали аз не съм поредния заинтересован да плюя или да хваля дадена марка или съм просто обикновен ползвател.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #24

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Не трябва да се пропуска и факта ,че Фуджицу/Генерал са и най-разпространените в БГ от марковите климатици и е нормално от тях да има най-много оплаквания.Огледайте се тераси и балкони кое е най-разпространено
    1.Осака и Мидеа и разни "кучи" марки
    2.Панасоник се среща като по-приемлива цена / а и позната марка тук/
    3.Fujitsu/Genaral
    4.Даикин - на по-лъскавите фасади /но доста по-рядко от Fujitsu/
    5.А марки като Toshiba/Sanyo/Sharp/Mitsubishi са си направо екзотика по нашите жилища.От тях повече се срещат втора употреба/100V/.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #25

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    //Offtopic

    Аз съм си доста капризен по принцип и някак не ми дава душа да ползвам стока, която не харесвам. Ако имах друг климатик сигурно пак щях да го модвам заради разни дреболийки. При мен почети всичко е моднато - като се почне от оригиналните японски касетни и ролкови декове които ползвам, хай-фай оборудването ми собственно конструираните озвучителни тела. Дори минава време и на тях започвам да им намирам кусури и се преправят. Но определено следващия ми климатик няма да е Fu/Ge но няма и да е Daikin. За сега може би единственно Тошиба не ми е изгубила доверието. Определено с последните сблъцъци около европейските Fu/Ge ме накараха да се откажа да взема и японски от тези марки. Не смятам че и те ще са догледани до последния детайл както ми се иска.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    justify, аз това го казах без да съм се ровил в чужди форуми и щом казваш, че има експериментатори/ремонтьори ти вярвам, но я дай все пак някой линк, както се казва "око да види, мишка да цъкне" Хубаво е като се споменават лошите страни на каквато и да е марка, защото така бъдещите им ползватели добиват някаква представа за устойчивостта на съответния модел.

    eddy, да там някъде беше цената му, но аз не съм и правил сравнение за качествата между тези марки, просто споменах оплакванията от "ФУ...ДЖЕ", защото напоследък зачестиха още повече.
    А не мерси, не искам климатици от тези марки, поне не от европейските еквиваленти
    Перфектен климатик няма.

    За окото да види и мишката да цъкне, ще ти необходим добър английски и безплатна регистрация(пуска до десетата тема която искаш да прочетеш без регистрация).Срешнах няколко запитвания на техници дали еди какво си ще работи с еди какво си тяло и дали еди коя си платка става за еди кой си климатик, вклчюително има тема за "овърклок" на климатици.
    Бих ти потърсил отново темите за които казах, но в момента ме боли много главата, ще пробвам с втори(от сутринта) беналгин

    Ще е от полза за техниците и донякъде търговците ето линка http://www.refrigeration-engineer.com/forums/index.php

    Приятно четене/забавление.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #27

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Перфектен климатик няма.

    За окото да види и мишката да цъкне, ще ти необходим добър английски и безплатна регистрация(пуска до десетата тема която искаш да прочетеш без регистрация).Срешнах няколко запитвания на техници дали еди какво си ще работи с еди какво си тяло и дали еди коя си платка става за еди кой си климатик, вклчюително има тема за "овърклок" на климатици.
    Бих ти потърсил отново темите за които казах, но в момента ме боли много главата, ще пробвам с втори(от сутринта) беналгин

    Ще е от полза за техниците и донякъде търговците ето линка http://www.refrigeration-engineer.com/forums/index.php

    Приятно четене/забавление.
    Съгласен съм за перфектния климатик.
    За добрия английски се е погрижил чичко Гугъл и мен ме "цепи" главата, но от недоспиване днеска и малко предозирах гроздовия сок вчера

  16. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #28

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    eddy що се отнася до 12-те респективно 35-те незнам, може и да е така просто не съм сравнявал , но аз търся и сравнявам климатик за 27-8 кв.м. , което значи номинал 5кв.+ ,което свежда избора да следните клими general 12 ldc с ном. 4.8кв. и цена 1549лв., general 14 lgc с ном. 5.0 кв.в. цена окло1800лв. и daikin ftx 50 gv с номинал 5.8 kw. и цена 1450лв., че даже някъде го видях и за 1365 лв.( без монтажи),та искам да попитам с какво дайкина е по надолу от дженералите които ме устройват като киловати до някъде.аз съм от тези които избират климатик по отдавания номинал (кв.) а не по коп. или нещо друго, не съм от феновете на дайкин защото до сега имам един климатик и той е дженерал от който съм доволен.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #29

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Ааааааааа не, не съм казвал, че Дайкин отстъпват на Фуджитсу, просто казах, че 12 ЛГС за 1000лв е една добра алтернатива, която топли и охлажда, може би най-добрата, сега вече не знам с тая новата Мидеа, която е с външен вид на Тошиба и цена 850 лв, дали не е по-добра алтернатива: http://forum.setcom.bg/index.php/top...topicseen.html , но това ще се разбере на пролет, ако собствениците на такива машини пишат коректно. Иначе daikin ftx 50 gv и general 14 lgc не съм ги чувал как работят, нямам мнение по въпроса, general 12 ldc има братовчед ми отгоре и да ти кажа, според мен е тих, тук където аз живея е сравнително тихо през ноща и се чуват доста фонови шумове ( примерно като заспивам чувам електромерите и много ме дразнят, вътрешни са защото е къща ) Относно избора ти, той си е твой, никой няма после да ти смени климата ако си недоволен. Аз лично сигурно бих избрал ЛДС, първо защото го знам как работи и второ защото има плазма, а аз съм пушач и плазмата убива миризмите, но моето мнение е твърде субективно и изхождам от моята гледна точка.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #30

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Дайкина ме изгуби заради високия си минимум на който може да слезне и заради поведението му като конвенционален особенно в преходните периоди. Минимумите на споменатите модели са 1700W, а това си е бая сравнено да кажем с 900W при 12LDC, което също не е особенно ниска стойност но все пак е прилична. Тошибата е просто слънце в това отношение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 21:02
  2. Fujitsu ASYB12LDC - не работи на отопление!
    От Simeon_ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-10, 09:57
  3. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 17:18
  4. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 06:23
  5. Fujitsu ASYB12LDC...миризма
    От Caesar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-09, 19:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе