Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 64
Like Tree14Одобрявам

Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #31

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Дайкина ме изгуби заради високия си минимум на който може да слезне и заради поведението му като конвенционален особенно в преходните периоди. Минимумите на споменатите модели са 1700W, а това си е бая сравнено да кажем с 900W при 12LDC, което също не е особенно ниска стойност но все пак е прилична. Тошибата е просто слънце в това отношение.
    и аз започнах да се замислям именно заради този висок минимум за 27 кв.м. и другото което си правя като сметка , може и да бъркам, ако е така ме поправете но дайкина дори и да работи постоянно на минимум 1700в. му дават консумация 400в. което ако изобщо се случи да работи цял месец на тази мощност х24ч. ще направи около 300кв. или горе долу 45лв.което за номинал ми се вижда доста. незнам как е с дженерала на него неможах да намеря консумация при номинал. ако някой има данните за това колко отдава и колко консумира дженерал 12 лдц при различните температури искрено го моля да ми ги предостави , ако не тук на лс. и по колко вата на кв. м. или куб.м. е най-добре да се изчислява номинала за климатика при отопление.балагодаря ви.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #32

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Ето ти данните на дженерал 12 лдц:
    Отопление BTU/h 16400(3100~22900)
    Отопление, W 1220(250~2300)
    Отопление, kW 4.80(0.9~6.70)
    COP
    Отопление, kW / kW 3,93

    на минимума коп е 3.6 0.9 KW / 0.250W = 3.6
    На DAIKIN 50GV коп на минимум е 4.25 1.7KW / 0.400W=4.25
    данни при +7 градуса.
    Според мен Daikin под 0-та ще е по икономичен.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #33

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от pas
    и аз започнах да се замислям именно заради този висок минимум за 27 кв.м. и другото което си правя като сметка , може и да бъркам, ако е така ме поправете но дайкина дори и да работи постоянно на минимум 1700в. му дават консумация 400в. което ако изобщо се случи да работи цял месец на тази мощност х24ч. ще направи около 300кв. или горе долу 45лв.което за номинал ми се вижда доста. незнам как е с дженерала на него неможах да намеря консумация при номинал. ако някой има данните за това колко отдава и колко консумира дженерал 12 лдц при различните температури искрено го моля да ми ги предостави , ако не тук на лс. и по колко вата на кв. м. или куб.м. е най-добре да се изчислява номинала за климатика при отопление.балагодаря ви.
    Колко вата зависи от колко температура(искаш зимата) , колко топлозагуби имаш и каква е средната температура на въздуха зимата през трите зимни месеца(тъй като мощността на климатика спада със понижаването на външнатата температура, особено котато падне под нулата).Във връзка с това виж в тъмносиньо средномесечните най-ниски температури за твоя град ето тукhttp://www.stringmeteo.com/synop/bg_...A%C0%C6%C8#sel, както и най-ниските зимни температури. Аз лично се презапасявам и затова за температура 22-23 градуса 75 вата на куб.м., за температура 25-26 градуса не по-малко от 110 вата на куб.м.В моята спалня дженерала е 4.8 кв номинал в режим отопление при 36 куб.м. се падат по 133 вата на 1 куб.м.(но това при +7 градуса външна температура и зададена вътре 20 градуса) и изобщо не съжалявам особено зимата след като излезна от банята и в спалнята е 28 градуса достигнати(за около 30 минути от 22 градуса преди това в стаята) и поддържани с климатика(навън беше -11.3 градуса по електронен термометър) докато изсъхна и се облеча.Занапред преозразмеряването(според общото разбиране в Бг на фирми, техници и монтажници в областта на климатичната техника)) ще си го спазвам близко до това което е налице в моята спалня.

    Това което искам да разбереш е че ватовете на куб.м. се изменият и намаляват с понижаването на външните температури.Етоhttp://www.stringmeteo.com/synop/bg_...A%C0%C6%C8#sel какви студове са "ударили" София през декември 1998год. в комбинация с мъгла.Комбинацията минусови температури + мъгла води до постоянни дефрости и невъзможност да се дистигне или поддържа желаната температура, освен при достатъчно преоразмерен климатик.

    тоест "оразмеряването" би следвало да се прави( но за съжаление 99 % от търговците не го правят) като се вземат предвид всички гореописани променливи(според мен в най-песимистичния за вариант за съответния регион при променливата външна температура) и се включат като такива в уравнението

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    8
    #34

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Въпростната втулка я "излекувах", като я извадих от гумения тампон и й навих две лентички изолирбанд от по 5 - 6 см. Стана ОГЪН. Сега е по-тих и от дайкина. Оказа се, че проблема не е в луфта м/у втулката и оста на турбината, а м/у фтулката и гумения тампон. Странно решение на инжинерната мисъл.

  6. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #35

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Браво! А нещо натиска ли целия тампон към жлеба му(в пластмасата)?-защото четох,че и там тацува и е добре да се подложи силикон!
    Моя потраква от време на време,но ще го лекувам след 2 г., като изтече гаранцията!

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #36

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Здравейте

    Имам климатик Fujitsu 9LDC вече повече от три години и за сега съм много доволен.
    За съжаление и при мен го има проблема със шума от вентилатора на вътрешното тяло. Миналата година се появяваше от време на време тракане както сте го описали в предните постове но от тази година има и един допълнителен шум който е постоянен. Шума е като брум и сякаш се чува от мотора. Все едно не е смазан и му е трудно да се върти.
    Имам следните въпроси:
    - двигателя на вътрешното тяло има ли редуктор?
    - двигателя на вътрешното тяло разглобява ли се и може ли да се смаже лесно.
    - от къде мога да си купя втулка за турбината на вътрешното тяло

    Предварително благодаря на отзовалите се.
    Поздрави,
    М.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #37

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    да повдигна тая стара темичка .. 12LCC ще се наложи да му лекувам втулката напролет .. някой знае ли точно от какъв материал е и какво мога да ползвам ако е някаква екзотика - ще я прави стругар най вероятно .. тефлон ще стане ли ?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #38

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Тефлон, стругарите имат. Имат и един по-нов материал, също самосмазващ се. Но му забравих името. Не са хич скъпи.


    https://www.google.bg/search?q=%D1%8...ed=0CAYQ_AUoAQ

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #39

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    От полиамид ще стане по-здраво и трайно.


    П.п. Като се замисля и полиутретана е решение, но пак ще иска смазване със специалната грес.
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 16-12-14 в 21:47.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #40

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    оригиналната втулка е черна, и като се зачетох за тия полиамиди вероятно е такъв с мос2 - самосмазващ - точно той е черен ,другите видове са в друг цвят .. той няма да бъде оставен без смазка де но тя след известно време се разтиква

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #41

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    А на колко години е твоето LCC, моето е от 2007-ма и турбината е тиха?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #42

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Tabela-300x218.jpg


    ... Напоследък колко китайски лагери смених на разни по-евтини машини. Уж не шумят, но правят брум по стените. Като застанеш до машината, не чуваш нищо особено. Но като сложиш ухо на стената се чува брум. След смяна на лагерите брума го няма.
    Този пост е редактиран от Mega; 16-12-14 в 22:10.
    Kasap, ivan1, avast3 и 3 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #43

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    от 2006 е .. взе да притраква лекичко не е нещо особено но така или иначе ще го разглобявам за профилактика - що да не я сменя .. на изключен климатик като бутам турбината с пръст се усеща в ляво че има лек луфт ,не знам дали е нормално да има някакъв ?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #44

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    подмених втулката с такава от Мидея ,същата е .. износването на оригиналната е части от милиметъра ,но е достатъчно за да потраква .. между другото там би паснал идеално лагер ,примерно 696 - с размера на втулката е - експеримент ,който ще си направя като остане време

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    2
    #45

    Отговор: Re:Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    може ли снимките наново, защото не работят линковете..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 21:02
  2. Fujitsu ASYB12LDC - не работи на отопление!
    От Simeon_ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-10, 09:57
  3. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 17:18
  4. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 06:23
  5. Fujitsu ASYB12LDC...миризма
    От Caesar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-09, 19:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе