Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 64

Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #46

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Тия снимки които е дал Board_man как се разглабя турбината на вътрешното тяло има ли как да се възстановят и после темата да се архивира така че да остане и за по-нататък.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #47

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Смяната на лагерите не е кой знае колко сложно, по-скоро е пипкава работа. Не трябва да се бърза и трябва да имаш подходящите инструменти - скоба за изваждане на стария лагер и подходящ дорник за набиване на новите лагери.
    Видеото е за Панасоник, но и при другите е почти същото.
    Разглобяване:


    Смяна на лагерите:

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #48

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Нямаше да е зле, подмяна на термопроводимата паста приличаща на 100 годишна дъвка. След залепяне с локтайта, повторното отваряне след време ще е на парчета.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #49

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    LOCTITE произвеждат анаеробни лепила с три различни степени на здравина. Аз ползвам със средна и с висока здравина. Този локтайд 603 не е за употреба в този случай и никога няма да се втвърди. Ползващият го е чул от някъде, че е лепило и е решил да го ползва. При съмнения за повторно разглобяване, LOCTITE произвежда и химикал, който разлага анаеробното лепило. В случая, изобщо няма да е необходим

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #50

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    По-немърливо отваряне на двигател и смяна на лагерчетата не съм виждал.
    Половината от от бакелита на двигателя остана в металния капак и наби лагерите по външната черупка.
    С такава част се работи бавно и нежно.
    Също така, разглобяването на Панасоника няма нищо общо с разглобяването и конструкцията на Фужитсуто. Много по-различно е.
    Този пост е редактиран от Rumb@ta; 03-03-16 в 16:21.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #51

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Този с тоя пън ми счупи главата...филмчето дава базова представа за стъпките на разглобяване, но всичко останало е неам думи просто.

    - - - - - - - - - -

    Това е орязано но пак дава представа: https://www.youtube.com/watch?v=bN1lUz0Pg7g

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #52

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    По-немърливо отваряне на двигател и смяна на лагерчетата не съм виждал.
    Половината от от бакелита на двигателя остана в металния капак и наби лагерите по външната черупка.
    Абе нищо му няма. Тоя не набива лагерите с чук, а го прави на менгеме, затова няма значение на коя черупка е опората.

    Цитат Първоначално публикувано от drakano Виж публикацията
    Този с тоя пън ми счупи главата...филмчето дава базова представа за стъпките на разглобяване, но всичко останало е неам думи просто.
    Ако ми се наложи да сменям лагерите и аз ще използвам същият метод с дънера и чука.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #53

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Абе нищо му няма. Тоя не набива лагерите с чук, а го прави на менгеме, затова няма значение на коя черупка е опората...
    Има много голямо значение, но точно ти, няма как да го знаеш. 30% от номиналното натоварване на радиалния лагер може да бъде понесено в аксиално направление, а никой не знае с каква точно сила натиска менгемето. При правилно подвеждане на лагера, изобщо не е необходимо менгеме. Достатъчни са четири пръста. Такава е сглобката. Всяко по-голямо усилие говори за проблем с вала или качеството на лагера. НИКОГА не се набива лагер на вал, чрез натиск на външния пръстен.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #54

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Додо, виждам, че си компетентен и ги разбираш нещата, ако ми се наложи ще те извикам да ми смениш лагерите на Панасоника, срещу заплащане естествено.


    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Също така, разглобяването на Панасоника няма нищо общо с разглобяването и конструкцията на Фужитсуто. Много по-различно е.
    И какво му е различното?
    Маха се капака, откачат се конекторите от платката, вади се платката, маха се ваната, развива се болтът на турбината надига се леко топлообменника и се вадят турбината с мотора.
    При повечето клими е така.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 03-03-16 в 22:06.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #55

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При повечето клими е така.
    Колко климатизатора си разглобявал?

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #56

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Само няколко.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #57

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Но не са били от всички марки и модели, нали?!

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #58

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    маха се ваната
    Маха се на Панасоника, ама темата е за Фуджитцу, а там не се маха!

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #59

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Додо, виждам, че си компетентен и ги разбираш нещата, ако ми се наложи ще те извикам да ми смениш лагерите на Панасоника, срещу заплащане естествено.



    И какво му е различното?
    Маха се капака, откачат се конекторите от платката, вади се платката, маха се ваната, развива се болтът на турбината надига се леко топлообменника и се вадят турбината с мотора.
    При повечето клими е така.
    На теория нещата са едни, но на практика е по-различно. G125KE на Панасоник е с гумен съединител, много лесно се сваля мотор и втулка, докато не опиташ да свалиш и самата турбина. От лявата страна опира в топлообменника и не излиза, ако не го огънеш. Подобни проблеми могат да се появят и при други машини. Аз нищо не пипам по хладилната част, особено да измествам или огъвам топлообменници. Рискът да се счупи нещо наоколо е голям.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #60

    Отговор: Fujitsu ASYB12LDC - ремонт на лагерната втулка на турбината

    Темата е за ремонт на втулката, но да се изкажа и аз след ремонт на мотора на турбината на 09LD (много специални "поздрави" към семействата си получиха сервизния център на Булклима във Варна, както и този,който е измислил пластмасовата кутия, в която са платката на управлението и въпросния мотор).

    Историята ми започна след една от профилактиките на климатика, когато сервизният екип чу свистенето при първоначално пускане на климатика след дълго неизползване.
    Казаха, че трябва да се оправи мотора на турбината. Дошли са, откачили са го, взели са го в сервиза, след 2-3 дена са го върнали и закачили. Това всичко се случи без да съм свидетел, тъй като не можех да присъствам. Като се върнах и пуснах климатика имах грешка на плазмата (мигане на зелената му светлина). Дойдоха и го оправиха. Явно превключвателя за затворен капак не се включваше. В последствие при разглобяването излезе, че са шунтирали този превключвател защото са го скъсали при някоя манипулация т.е. в момента плазмата би работила и при отворен капак.
    След ремонта се появи тик-такането, което го оправиха с още едно отваряне на климатика. В следващите дни нямах проблеми до зимата. Тогава почна жуженето. То се усилваше от ден на ден, до момента, в който дори в режим следене на температурата се чуваше ясно и най-вече дразнещо. Разбира се вече бях извън гаранцията от 3 години.

    Сега по празниците реших да почна с ремонта. Бях се заредил с два лагера KBS 608-2RS вместо препоръчваните 608ZZ. Водят се уж по тихи заради пластмасовите предпазители вместо метални.

    !!! Единственият ми съвет е да се внимава много при разглобяването на черната кутия отдясно на климатика след махането на бялата лицева пластмаса. Задължително трябва достатъчно висока стълба, за да се виждат всички винтчета и да се внимава много с дърпането на черната пластмаса, защото е изключително крехка и тънка (на нея пише PS т.е. polystyrene ) !!!

    Японско-китайския технически гений е измислил да стегне този мотор към въпросната крехка черна пластмасова лента с метална скоба, която освен това е и натегната и закрепена към пластмасата с две зъбчета и един винт (тоя винт го нямаше, и се счупи за отрицателно време като го слагах).
    Въпреки липсата на снимки в поста на Board_Man (много съжалявам че не съм си ги запазил първия път като му прочетох мнението), информацията му ми беше много полезна. Водих се главно по бележките му. Въпреки това доста парчета пластмаса се счупиха. В края на краищата успях да сваля тавата с турбината.
    Отварянето на двигателя беше почти като на горното видео с почукване леко по четирите места по периферията на металния му капак с плоска отвертка и чук. Общо взето лесно се отвори. Самия пластмасов кожух е залепен на тези четири места за металния капак, така че няма шанс да се отвори без да се счупят парчета от твърдата пластмаса (много мяза на бакелит, не се стопява от поялник, въпреки че мирише на пластмаса). Това не е и проблем. Добре е да се маркира капака спрямо пластмасовия кожух преди отварянето, защото иначе няма шанс да нацелите парченцата и да затворите капака след ремонта. Аз разбира се не го маркирах и трябваше поне да разкарам залепналите парченца от улея в металния капак, което отне поне половин час блъскане по него.

    Лагерите вътре са Made in China 608Z въпреки, че са капсулирани от двете страни. Хитреците от Булклима не бяха отваряли въобще мотора, а бяха го окъпали добре в масло. Ефектът сигурно е бил по-малко от 2-3 месеца, докато мине гаранцията на климатика. Без да говорим, че смазване на двустранно капсулирани лагери граничи с безмислие, дори и да бяха пред тях, а не в тялото на мотора. Самите лагери са съвсем леко набити на оста и лекинко почукване по една по-мощна пинцета от двете страни на оста изкараха и двата лагера ( а търсих да купувам скоба за махането им). Слагането им също не представляваше особена трудност. Съответно реших също да не слагам лепило на капака на мотора, а само да го набия на пластмасовия кожух.

    Следваше сглобяването в обратен ред на всичко разглобено. Там разбрах че металната скоба която притиска мотора към черната чуплива пластмаса няма как да се закрепи по предвидения начин със двете зъбчета и винта от едната страна. От другата страна скобата влиза в отвор, там сякаш са го измислили малко по-умно. Разбира се единственото което се сетих е да се ползват свински опашки. Пробих две дупки и привързах скобата към черната пластмаса. Пробих и още една дупка, за да пристегна първата свинска опашка с втора. Там ударих на камък при сглобяването, защото в областта, където бях пробил дупката черната пластмаса трябваше да прилегне плътно до пластмасата, която държи топлообменника. Ограничих се само с първата свинска опашка. Докато монтирах ми се стори доста глупаво да сложат метална скоба толкова близо до всичката електроника (включително високоволтовата) на толкова тясно пространство. Реших за всеки случай да изолирам скобата с някаква лента. Монтажът на всичко останало мина криво ляво лесно. Пуснах климатика и след тези издевателства над него се учудих, че тръгна въобще.
    По-интересното беше, че не жужеше вече. Чуваше се леко шум откъм втулката, но това е нищо спрямо предното жужене от лагерите. Всъщност лагера, защото предният лагер до турбината беше по-разбития.

    Този пост стана леко дълъг, но надявам се да помогне на някой като мен заел се с тази пипкава задача. Намерете си и втори човек, защото работата не е за сам човек. За съжаление не направих снимки по време на демонтажа и монтажа. Цялата операция мина без големи щети, освен че копчето за Auto/Reset на плазмата от въпросната черна пластмаса се счупи и трябва да измисля нещо, за да го натискам.
    Ако имате въпроси питайте.
    Този пост е редактиран от Suren; 02-05-16 в 21:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 22:02
  2. Fujitsu ASYB12LDC - не работи на отопление!
    От Simeon_ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-10, 10:57
  3. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 18:18
  4. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 07:23
  5. Fujitsu ASYB12LDC...миризма
    От Caesar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-09, 20:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе