Страница 3 от 148 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    10
    #31

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Да не е за вярване. Майка им Китайска Климатика не е отварян дори и за профилактика и за това сега имам проблем щото не ми прзнават гаранцията. След,като сложиха нови гайки на компресора и тампони на климатика пак има вибраций и бучене но, по слабо но ги има .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #32

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Няма такава работа като профилактика до края на втората година.Гаранцията по закон е 2 години за всеки електроуред, независимо от условията по продажбата и вноса на машината.След втората вече гаранцията е съобразно договорни условия.Следва да си търсиш правото на гаранционен сервиз.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    10
    #33

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Благодаря не знаех това щот ми казах даруго че, трябва всяка година да ги викам от както го поставят.А климатика е на 1год. и 10месеца.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #34

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Те може да казват много работи, но закона е категоричен по въпроса за ел уредите, независимо кой осигурава гранцията.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #35

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Понеже прочетох темата и се заинтригувах. Моят климатик също като идва майстора ми след поставянето го разглоби /по мое желание/, защото много вибрираше и бучеше та да видим да не се е разместил от тампоните и какво видях тогава?! На едната от шпилките, на която са тампоните за компресора въобще отгоре липсваше гайка! Е това нормално ли е при нов климатик, току що закупен?! И какво мога да предприема занапред като действия? Не мисля, че от завода идват така.

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #36

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от bbobik
    Днес техниците дойдоха и при мене и какво установиха, че на климатик модел Fujitsu 12 LGC закупен през 26.02.2009 год. не са завити гайките на трите шпилки, който са за затягане на тампоните на компресора. Шпилките в основата на тампоните е 0,8 мм, а в горната част на шпилките е 0,6 мм именно там бяха завити по-малките гайки от 0,6мм и надолу около 1,0 см няма друга гайка, която да стене тампоните. Сега не знам какво да правя пропуснал съм да извикам техниците за профилактика на 26,02,2010 год.
    Нормално е. Гайките не трябва да са стегнати. И на моите климатици са така.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #37

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Нормално е. Гайките не трябва да са стегнати. И на моите климатици са така.
    Сигурен ли си, че е нормално да са така тампоните! Аргументирай се! Дали на други марки клими също е изпълнено така захващането и с хлабави гайки(тампони)? Питам, защото при мен два месеца след монтажа се появи това, цитирам "спиране на компресора с удар". Сигурен съм, че в началото не спираше така компресора. Очаквам техници по друг проблем, но искам да знам наистина как стоят нещата със захващането на комресора. Вярвам ще е полезно и за други съфорумци тук. Поздрави!

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #38

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    sandre
    Не мога да ти кажа как седят нещата при другите марки климатици, нито защо компресора спира с удар. Не се занимавам професионално склиматици. Имам 4 бр. Фуджитцу вкъщи, два от които съм отварял и при двата гайките не са стегнати - тоест компресора е свободен да вибрира. До колкото си спомням дори, шпилките така са направени, че да не могат да се стегнат гайкие

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #39

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    sandre
    ... До колкото си спомням дори, шпилките така са направени, че да не могат да се стегнат гайкие
    И при Дайкин е така.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #40

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Jackas, благодаря за бързия отговор. Аз също не съм спец. Тук във форума има хора дето са подробно запознати. Очаквам те да се изкажат при други марки клими как е!. Но ако е изпълнено така:
    До колкото си спомням дори, шпилките така са направени, че да не могат да се стегнат гайкие
    това е достатъчен аргумент. Аз все пак мисля да обърна внимание на техниците по тоя повод, пък да видим. Поздрави!

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #41

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от bbobik
    Днес техниците дойдоха и при мене и какво установиха, че на климатик модел Fujitsu 12 LGC закупен през 26.02.2009 год. не са завити гайките на трите шпилки, който са за затягане на тампоните на компресора. Шпилките в основата на тампоните е 0,8 мм, а в горната част на шпилките е 0,6 мм именно там бяха завити по-малките гайки от 0,6мм и надолу около 1,0 см няма друга гайка, която да стене тампоните. Сега не знам какво да правя пропуснал съм да извикам техниците за профилактика на 26,02,2010 год.
    Не е точно така всъщнос гайките не се завиват плътно дори шпилките са с резба до някъде за да не се натягат тампоните повече. Просто на всички климатици е така и луфта малко се увеличава поради деформирането на тампоните с течение на времето.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    10
    #42

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Значи искам да, поясня, че шпилките са с различен размер резба. На всяка една от трите шпилки от горният край до средата е 0,6 мм и от средата на долу шпилката е 0,8мм. И гайката е завита на горният край, където е с резба 0,6мм. Разстоянието между гайката и тампона е 1,0 см на това, ако се вика хлабина то гайката е излишна според мен. Утре ще викам други техници да си кажат мнението.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #43

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Утре има при мен една осака за смяна на компресор ще снимам с телефона да видите как е и за същото ли става дума. Гайката не е нужна да да притиска тампона компресора е достатъчно тежък и няма как да подскача до гайките.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    10
    #44

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Утре има при мен една осака за смяна на компресор ще снимам с телефона да видите как е и за същото ли става дума. Гайката не е нужна да да притиска тампона компресора е достатъчно тежък и няма как да подскача до гайките.
    Добре става снимай ги.Аз съжалявам,че не ги снимах вчера гайките, но утре ще снимам като дойдат пак техниците.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #45

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Мисля че разкарваш хората без причина това си е заводски така. По скоро шума е от някоя тръба която вибрира и опира в корпуса.
    _________________________________________________[color=red]слята публикация. дата на сливане: [time]1294307601[/time]_________________________________________________

    И така ето ги и няколко снимки от две различни марки климатици вижда се ясно че тампона не е натегнат от гайката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 148 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе