Страница 4 от 148 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    10
    #46

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Да така е. Предложи ми някякво решение за да оправя този шум и ще ти бъда благодарен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #47

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Как да ти предложа като не мога да чуя и пипна за да разбера от къде идва шума.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    10
    #48

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Как да ти предложа като не мога да чуя и пипна за да разбера от къде идва шума.
    Благодаря ти се оказа прав по отношение за гайките за тампоните, но за съжаление не си от София иначе щях да те помля за помощ. Явно техниците, който идваха във вторник нищо не разбират, защото те затегнаха гайките. Сега ще ги викам отново да си оправят нещата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #49

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Явно техниците, който идваха във вторник нищо не разбират, защото те затегнаха гайките. Сега ще ги викам отново да си оправят нещата.

    И при мен стана така парвият път когато дойдоха сложиха 8мм. гайки и ги стегнаха след това когато им се обадих да им кажа,че пак вибрира изпратиха друг майстор явно по-просветен,които махна гайките и каза,че въобще не трябват,но вибрациите си останаха почти постоянни,а когато беше стегнат компресора вибрираше яко само когато се набираше и намаляваше обороти преди да спре

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #50

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Сложих си обикновена 12 ска и сажелявам едно че е произведен в китаи Втора че е мнгоо шумен и вътрешно и външно тяло Отварях външното минала година опитах се да видя от каде е шума така и на намерих и се октказах иначе топли но е много шумен сажелявам че го взех И размразяването е пълна трагедия праи го когат си иска Много пари за нищо А дане говорим че ако се развали частите са скъпи и може и да ги няма

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #51

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте на всички! От около 2 месеца имам Дженерал 12LGC. Това ми е първия климатик и нямам впечатления от друга марка. Очакванията ми бяха за нещо по добро, но уви има си детски болести. Писано е много за тоя модел. Тук ще споделя и моите впечатления. Няколко дни след закупуването от вътрешното тяло започна да трака нещо, слабо но го имаше. Все едно работи шевна машина. Оказа се прословутата втулка в ляво на турбината. Разбира се диагнозата е поставена след оглед на техник. След почти 45 дни , вчера замениха втулката. Сега това тракане изчезна, но подадеш ли ухо до жалузите се чува някакво леко стържене (скрибуцане). И на техника не му хареса, но вдигна рамене, а за мен остана да пия чаша студена вода. Пак от вътрешното тяло се чува нещо като свирене, наподобяващо щурче. Колеги от форума твърдят, че това се чува само в режим охлаждане. Е, аз твърдя, че при мен го има и в режим отопление. Няма да говорим за пукащите пластмаси и вечния шум от фреона при тръгване и спиране на машината. От около две седмици компресора започна да спира с удар. Монтираха ми го без тампони. Цитирам "не били нужни на тоя модел", но се оказа, че са си много нужни дори. Разните му там резонансни явления и прочие при мен са с пълна сила. Бученето се чува добре в стаята. Обмислям да сложа едни тампони сега. Когато работи почти на минимума си компресора трака като дизел, но равномерно. В по високи обороти се държи чудесно. т.е няма тракане. Но си мисля, че е нормално това. Сега други минуси не се сещам.
    Живея в може би най- топлия район на страната. Дефростите му са много редки засега. ПОчти постоянно го държа на 23-24 градуса. За 35 дни ми е навъртял 210 КВч, но с уговорката в дни над 7 градуса външа, когато сме на работа е изключен, а нощем се оставя на 20 градуса. Топли проклетника, не може да се отрече. Като сложим цената от 1200 лв с монтаж, смятам че си заслужава, но за хора дето не са педанти. Тук чета и за други по- скъпи марки, дето собствениците им си имат също проблеми. Като цяло съм доволен. Засега не ми пречи на съня.
    Най кофтито е, че ако има проблем се започват едни безкрааааайни разговори и размотавания от страна на продавача. Ако поддръжката бе на ниво, много хора пишещи тук, щяха да се радват повече на климите си. Поздрави!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #52

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    От къде си колега, Сандре?
    Иначе за твоя случай трябва да кажа, че или си попаднал на лош монтаж, което е по-вероятно, или късметът ти е бил калпав да получиш недобра машина. Наистина голямата част от моделите на Фужицу имат малко проблемче с прословутата втулка, но това не е болка за умиране, понеже често шумът от втулката е много слаб. И не дразни, почти се слива с шума от потока. Знам, че много пъти неправилното складиране, местене, разтоваряне и пр. води впоследствие до пукане на пластмаси, вибрации и странни шумове. За преливането на фреона е трябвало да те предупредят онези от фирмата, тъй като това е неизбежно явление. При този модел определено не е търсен вариант за редуциране на шума от агента и ето.. Но би могло този проблем да се реши в голяма степен чрез увеличаване на тръбния път. Но би могло. Ако това продължи да те дразни, то викай след време специалистите и да ти пуснат нови, по-дълги тръби. Ако сега тръбите ти са около 2 метра или по-малко шумът е постоянен и отчетлив. Ако стане около 3,5- 4 метра ще изчезне.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    52
    #53

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Като, чета тук имам чувството, че съм попаднал във форум за каръци.
    Аз имам 6 LGC 12 и нямам никакви проблеми с тях.

    Все пак имайте предвид, като пишете тук, че става въпрос за машини, а ако някой ми каже машина, която няма забележки .....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #54

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    nako-bako от Петрич съм. Определено искам всичко да е ОК, особено щом си плащам като поп, но уви, не се полуава винаги. Тръбния път ми е 2,8 м. За една втулка ме мотаха почти 2 месеца. Ако извдя разпечатка колко пъти съм звънял на фирмата за главата ще се хванеш. Нищо не мога да кажа за монтажа, защото не съм разбирач, а и ми е първи климатик. Видях, че има тема за монтажи със снимки. Ще направя едни снимки и ще ги кача там, за да се изкажат повече хора.
    Dreider, може и карък да съм. И какво от това. Закупих климатика с ясното съзнание, че ако има проблем ще се решава в последствие, разчитайки на коректно отношение от фирмата продавач. Дребните проблемчета не ме дразнят толкоз, а повече мотаенето, лъжите и глупостите дето ми ги наговориха, докато ми доставят въпросната втулка. Има ли вероятрност въпросния климатик да е бил проблемен и съответно върнат от друг човек, а сега при мен. Питам, защото при едно от посещенията ми във фирмата ми казаха така "ако трябва ще свалим втулка от някое тяло от магазина, но ще решим проблема". В случая щеше да се реши моя проблем, но беше ясно, че ще го отнесе друг след това. Е, после другия ще е карък също. Няма смисъл да задълбавам. Просто изказах мнение. Поздрави!

    Едит: въпросното свирене (като от шурче), може да не е вследствие на външното тяло. Сега на обяд пуснах на FAN (външното не работи тогава, нали не бъркам) и пак си го има това свирене. Явно е от вътрешното тяло.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    52
    #55

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    В общи линии при климатиците важи максимата, че е по-важно кой ще ти го монтира, отколкото какъв е климатика.
    Аз примерно за първите 3 платих по 200 лева за брой повече, за да ги взема от фирмата която искам и не съжалявам.

    Засега съм доволен, но никога не съм издребнявал да ги слушам кой как работи, кога на какви обороти върти и колко ток харчи и съм на мение, че докато не ми се наложи да следя тези показатели, значи всичко е ОК.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #56

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора час

    Цитат Първоначално публикувано от sandre
    Едит: въпросното свирене (като от шурче), може да не е вследствие на външното тяло. Сега на обяд пуснах на FAN (външното не работи тогава, нали не бъркам) и пак си го има това свирене. Явно е от вътрешното тяло.
    Да, прав си, това свирукане идва от вътрешното тяло. Обсъждано е във форума, струва ми си, като причината е най-вероятно в мястото на лагеруване на турбината. По-малко вероятно е да има някакво специфично завихряне на струята в твоята конкретна машина. Направи някакви опити и наблюдавай. Сложи ухо до вътрешното тяло и сменяй скорости, градуси и пр. Би трябвало нещо да те ориентира. Виж дали се усилва, намалява, изчезва. Най-хубаво е да викаш пак онези от фирмата и да им дадеш зор. Кажи им, че шумът ти пречи и че не е нормален, тъй като си се консултирал.
    Ако климатика си го купувал от онова магазинче до Лидъл, ходи направо при собственика. Той, по мое мнение, се държи коректно и можеш да му обясниш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #57

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Ако климатика си го купувал от онова магазинче до Лидъл, ходи направо при собственика. Той, по мое мнение, се държи коректно и можеш да му обясниш.
    За съжаление на е от там климата. Полакумих се за 3-те години гаранция и го взех от друго място и сега съжалявам. Фирмата не е петричка, но е от доста време на пазара и имат магазин в Петрич. Реших , че са надежни.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294831650[/time]_________________________________________________

    Извинявам се, че пиша един след друг постове. Тук пускам линк към темата със снимки на монтажи. Там съм качил снимки и от моя монтаж.
    https://forum.setcombg.com/index.php...33920.448.html

    Поздрави!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #58

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Днес си платих сметката за ток,която много ме изненада. Монтираха климатика 12LGC октомври и това е първата сметка с клима. За периода 15.11-15.12 =120 кв дневна; 80 кв нощна,общо около 30 лв. Това е за боксониера в Варна с стандартните ел.уреди. Много малка сметка ми се видя. Стаята е 6м на 2.8м висока 2.6м. Климатика е винаги на 20 градуса с авто вентилатор и работи-on-off. За първи път ползвам климатик и дали е възможна такава сметка или е грешна?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #59

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Ами завис колко ти горят останалите уреди... без климатика колко си плащал на месец?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #60

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Това е нова кооперация и е първа сметка. Досега съм ползвал акумулираща печка в стая около 16 кв.м. в стар тухлен блок и сметките бяха 50-60лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 148 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе