Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #1

    Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    Здравейте.

    Въпроса ми е как размразява даденият климатик.

    Досега от наблюдения климатика спира за едно определено време 2 до 5 мин и после пак започва работа. Преди малко обаче спря и започнаха да се чуват странни неща от него както е при малък тръбен път и фреоне като се движи едни бълбукания така да го обясня.

    До тук добре обаче минаха 5 минути станаха 10 взех да се притеснявам тази вечер в Варна е доста студено и голям вятар фучи викам си ще се остава на студено. Погледнах го видях че Operation лампичката светва за секунда и изгасва за 3 и после пак. Отворих кадето са филтрите мръднах ги 0,3 милиметра скреж по питата викам си фтасахем я. отварям терасата вятъря яко фучи в външното тяло ама го чувам че работи. Минаха се неминаха 20 мин и тръгна.

    Еми бос съм ако може едно обяснение що така дали прекалено дълга работа и затова толкова размразяване или нещо друго??

    п.с. Забелязах че и от вътрешното тяло почнаха да излизат пари като когато е лято и си отворите фризера.

    Мерси предварително.

    Поздрави от снежна Варна.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Размразяване при Фуджицу 12 lgc

    Двайсет минути са много. През колко време включва разскрежаване?

    На колко градуса го държиш настроен и достига ли ги? Пробвал ли си да го държиш на по-високи градуси и отново достига ли ги?

  4. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #3

    Re:Размразяване при Фуджицу 12 lgc

    20 немога да гарантирам но около 15 мисля може и 20 . На 25 градуса е машината за достигане незнам нямаме термометър в стаята която е 18 кв.м стандартна височина 2 външни стени едната обаче се строи блок до нея а дръгата има изолация и пвц. От доло и отгоре не се отоплява за момента. Иначе си е топло в стаята. За повече градуси от 26 несме го оставяли.

    Ами аз се прибрах към 18:30 преди това немога да кажа щото жената си беше вкъщи което ще рече близо 2 часа откакто съм тук не е разскрежавал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    79
    #4

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    Тук в Габрово дори при снеговалеж повече от 12 мин. не е размразявал, а пък това с "леденият дъх" си е нормално, не се притеснявай и си пий виното

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #5

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Здравейте.

    Въпроса ми е как размразява даденият климатик.

    Досега от наблюдения климатика спира за едно определено време 2 до 5 мин и после пак започва работа. Преди малко обаче спря и започнаха да се чуват странни неща от него както е при малък тръбен път и фреоне като се движи едни бълбукания така да го обясня.

    До тук добре обаче минаха 5 минути станаха 10 взех да се притеснявам тази вечер в Варна е доста студено и голям вятар фучи викам си ще се остава на студено. Погледнах го видях че Operation лампичката светва за секунда и изгасва за 3 и после пак. Отворих кадето са филтрите мръднах ги 0,3 милиметра скреж по питата викам си фтасахем я. отварям терасата вятъря яко фучи в външното тяло ама го чувам че работи. Минаха се неминаха 20 мин и тръгна.

    Еми бос съм ако може едно обяснение що така дали прекалено дълга работа и затова толкова размразяване или нещо друго??

    п.с. Забелязах че и от вътрешното тяло почнаха да излизат пари като когато е лято и си отворите фризера.

    Мерси предварително.

    Поздрави от снежна Варна.
    Чак пък да вучи. Нещо не е наред 20мин. дефрост и замръзване вътре. Задай му по-голяма температура и виж как е.

  7. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #6

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    Еми супер мерси поуспокоих се да не се събудя премръзнал че спя с олекотена завивка а иначе вино не пия уискито ме топли

  8.  
     
  9. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #7

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    Ванкото ми кво да му задавам повече на 25 ми е добре досега не е раскрежавал и си е топличко ама ако му стане нещо пичовете са наблизо до нас в варна (да не правя реклама живеем на каймакчалан те ще се сетят) ще ги викнем

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #8

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Ванкото ми кво да му задавам повече на 25 ми е добре досега не е раскрежавал и си е топличко ама ако му стане нещо пичовете са наблизо до нас в варна (да не правя реклама живеем на каймакчалан те ще се сетят) ще ги викнем
    Колко е постигна при зададените 25 /25/? Това каймакчалан нищо не ми говори макар да съм на баш центъра до общината от 40+г.

  11. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #9

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    ОМВ-то под мир малко в ляво от него се пада ми както казах нямаме термометър но според лично усещане 23-24 градуса е.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #10

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    На каква квадратура е климата? Да няма преоразмеряване. 23-24 на клима са като 20-21 на парно.

  13. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #11

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    Малко по горе съм писал 18 кв.м. е .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #12

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Малко по горе съм писал 18 кв.м. е .
    я пробвай при леко отворен/да влиза свеж въздух/ прозорец как е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #13

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    За да не отварям нова тема, ако може да питам тук
    Опасно ли е ако външното тяло се е обледило отдолу, където има отвор за да капе през зимата
    няма сложен маркуч там, но е изцяло лед

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #14

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    При размразяване, водата няма да има къде да се оттича и така ще трупа лед нагоре - влошава се работата, може да блокира вентилатора....

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #15

    Re:Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC

    Как да бъде решен проблема

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 19:46
  2. Fujitsu ASYA12LGC - каква е мощността при -10° ?
    От sladi4kia във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 19-12-10, 13:40
  3. Fujitsu ASYA12LGC или Hitachi RAS/RAC-14EH1
    От milenk във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 26
    Последно: 19-12-09, 02:18
  4. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09
  5. Fujitsu ASYA12LCC - голям конденз при разскрежаване
    От yasoo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 02-01-08, 19:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе