Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Няма степени на вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #16

    Re:Няма степени на вентилатора

    Клапите са на средно положение постоянно. Според мен денем движението на хора в стаята размества въздуха и този ефект липсва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #17

    Re:Няма степени на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от boje
    Нещо се одрямват тия General 12LGC нощем (може би от тъмното ). Като се крепнат на min мощност и вентилатор и стаята изстине. Проблема го решавам като пусна на вентилатор за малко и пак на топло. Тоя проблем е само нощем ???
    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Добър вечер! Аз ще се възползвам от темата на колегата, разбира се с негово позволение. Имам подобен проблем със същия климатик 12ЛД. Първо степените на вентилатора не работят нормално. С най голяма сигурност мога да гажа, че високата степен изобщо я няма. Второ, което е най-лошото - не достига зададената Т, дори и при тези съвсем леки условия в Сандански. Външната Т не е падала под нулата. Трето климатикът често спира да духа без логична причина - няма обледяване, а и не дава такава индикация; не е достигнал /всъщност е доста далеч от нея/ зададената Т. Аз съм задал 24 гр., а той спира на 20-21.
    Какво съм извършил до момента: опитах два рестарта от контакта - без резултат. Сверих термометъра с два двуги на съседи- нормални показания. Сменях заданията по всякакъв начин - нищо. Дайте някой акъл, колеги!
    Точно така прави, но пък е икономичен.
    И при мен така правеше. Включвам го, давам му 23гр. и оня цепи, дори леко подминава и пада на мин. мощност. Ако е топло се получава едно: - тръгва и още преди да е минал на топъл старт - вземе че изключи (или още на 10-20 секунда след старт на компресора - изключва). Ако пък е минус 4, 5 градуса след вкл. на климатика на 23гр. набира се, духа, достига ги и като смъкне на мин. мощност смъква вентилатора на Quiet и си остава така (топли себе си - датчика си) след което температурата на стаята пада докато се изравнят загубите със вкараната мощност (при мен 20гр.). - В този случай пак консумира около 300 вата., не че няма мощност, просто не сеща да я ползва. Дигам 1 гр. от дистанционното - никаква реакция, дигам 2-ри - няма реакция, дигам трети - ааа, сети се чакай да видиш какво мога - в този момент намалям дистанционното с 3гр. продължава да работи, но като доближи зададената и мине на минимум - пак същата работа.
    Аз до какви изводи достигнах тъй като следях работата му доста време.
    Датчика за вътрешна температура е прекалено близо до топлообменника, има лошо обдухване и с този топъл старт се стопля и лъже климатика че е топло.
    По-лошо работеше при чисти филтри. При леко замърсени беше по-добре.
    Като дойдоха пичовете за профилактиката викам - така и так прави климатика: ам то такова, горе повече градусите, дигай градусите.
    Викам: Изкарайте датчика отвън на моя отговорност.
    Пробиха горния панел, айде отвън, че малко къс кабела.
    Преди процедурата работеше при зададени 23, поддържа 21 при температури над минус 4 гр. т.е. ако минималната мощност стига да мине на low - работи без проблеми.
    След изкарването на датчика задавам 20 гр. и държи 21гр. (22 при по-топло време). Чуквам един градус нагоре - става един градус нагоре.


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #18

    Re:Няма степени на вентилатора

    То убаво ми кът съм у гаранция как да ги направя на дупки.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #19

    Re:Няма степени на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от boje
    То убаво ми кът съм у гаранция как да ги направя на дупки.
    Че и аз съм в гаранция. Като дойдоха за профилактика за 1-вата година ги изнудих. Пекани бяха - вързаха ми се на акъла.
    То си има проблем - че не държи температурата както трябва. За тях е по-лесно да пробият една дупка (с отвертка я пробиха ) и да ти решат проблема, отколкото да се чешат по главите и да се чудят коя платка, датчик да сменят. Че и пари ще им струват и време и т.н.
    Честно - много съм доволен от изкарването на датчика (отгоре е изкаран, леко огънат към отворите от които смуче въздух).
    Вечер го пускам към 21-22часа задавам му 20гр., той прави 22-21гр. (по термометъра който показва най-малко). По програма първия час поддържа 2 градуса над заданието. Като си лягам го чуквам на 21гр. (по настояване на жената) и под 21гр. досега не е падал. След промяната от 20гр. на 21гр. - реагира до 1-2 минути (консумацията и изходящата температура ги следя).
    Преди започвахме от 23гр. задание, след това 24, 25 докато се сети да тръгне.
    * The room temperature is controlled 4°F(2°C) higher than the setting temperature for 60 minutes after starting the operation. After 60 minutes, it is controlled based on the normal setting temperature.
    Успех.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #20

    Re:Няма степени на вентилатора

    Тази тема обясни всичките ми главоблъсканици от съседната тема за спирането на вентилатора

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    65
    #21

    Re:Няма степени на вентилатора

    Би ли направил няколко снимки как е изведен датчика. Ако е удобно, разбира се!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #22

    Re:Няма степени на вентилатора

    В средата има термодатчик за да следя изходящата температура - ако пита някой.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #23

    Re:Няма степени на вентилатора

    zxc0 според мен с изваждането на датчика си постигнал по точно контролиране на температурата.Но степените на вентилатора няма да можеш да оправиш тъй като при достигане на желаната температура той пак ще си намали автоматично оборотите но пък така с изваждането на датчика поне по дълго ще работи турбината на желаната от теб степен преди достигането на зададената темп. което си е пак напредък.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #24

    Re:Няма степени на вентилатора

    Ето какво се наблюдава при мен напоследък: с понижаване на Т /вече и в Санданси е под нулата нощем/ климатикът стана малко по-коректен. Преди, като нов, нямаше подобни проблеми с поддържането на зададената Т. Това, че тая година ми понаправи някои мизерийки, ме накара да си мисля, че може би датчикът е замърсен. Взех една ел. помпа от надуваем дюшек и издухах хубаво мястото около датчика. После с прахусмукачка пък изсмуках... и така редувах два пъти.
    Дали е заради почестването или пък се поправи заради ниската външна темп. не знам, но факт - по-добре е.
    Пак го засичам отвреме навреме, че се прави на луд, но не акто преди.
    Това нещо много ме дразнеше, защото сравнявам Фуджицутно с друг климатик, който в това / ине само в това отношение/ е перфетен.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #25

    Re:Няма степени на вентилатора

    Дали е заради почестването или пък се поправи заради ниската външна темп. не знам, но факт - по-добре е.
    Заради ниската външна темп. е.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #26

    Отговор: Няма степени на вентилатора

    На отопление при зададени 21 градус наистина не работят степените на вентилатора. Но на охлаждане всичко е нормално.
    Този пост е редактиран от kristofer73; 01-11-16 в 15:50.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 19-11-11, 21:13
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-01-08, 00:01
  3. Шум от вентилатора
    От sotef във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-10-07, 22:44
  4. VC с 2 вентилатора?
    От shavo във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-04, 20:45
  5. Степени на забиване на едно PC
    От DeathKnight във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 23-02-03, 13:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе