Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Няма степени на вентилатора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    29
    #1

    Няма степени на вентилатора

    Здравейте,
    От известно време забелязах че ги няма степените на вентилатора на 12 LDC Plazma. Работи само безшумния режим, а на всички останали духа по един и същ начин. Иначе топли нормално. Не знам от колко време е така защото по принцип го държа на Auto. Климатика е на няколко месеца. Някой има ли идея какво му е или да се обаждам в сервиз?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Няма степени на вентилатора

    Я му задай 30° да видим дали ги няма всички степени на вентилатора.

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #3

    Re:Няма степени на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Я му задай 30° да видим дали ги няма всички степени на вентилатора.
    И всичко ще си дойде на мястото

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    29
    #4

    Re:Няма степени на вентилатора

    Да като му зададох 30 градуса степените се появиха. Това означава ли че всичко е нормално?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Няма степени на вентилатора

    Напълно. Ще ти обясня набързо - ако е близо или е достигнал зададената на дистанционното температура, няма защо да духа с пълна сила. Датчикът не позволява на вентилатора да се включи над определена степен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    29
    #6

    Re:Няма степени на вентилатора

    Благодаря за помощта!!!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #7

    Re:Няма степени на вентилатора

    Да, всичко е наред. Достигнал си е, а може би и е надхвърлил зададената температура, затова вентилатора не реагира на командите.
    В такава ситуация, достатъчно е с 2 гр. да повишиш температурата и нещата се нормализират.

    пп. колегата ме е изпреварил

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    29
    #8

    Re:Няма степени на вентилатора

    Така и така започнах темата, да попитам този плазма филтър как се използва. Постоянно ли трябва да е включен или се пуска за определено време и се спира?

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re:Няма степени на вентилатора

    Пуска се и се спира от бутона "air clean".
    Пускам го от време на време, но не съм убеден че върши някаква работа

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Няма степени на вентилатора

    Фуджитата са така. Мен това много ме дразни. Няма значение дали клиамтика е на ауто или на макс.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #11

    Re:Няма степени на вентилатора

    Добър вечер! Аз ще се възползвам от темата на колегата, разбира се с негово позволение. Имам подобен проблем със същия климатик 12ЛД. Първо степените на вентилатора не работят нормално. С най голяма сигурност мога да гажа, че високата степен изобщо я няма. Второ, което е най-лошото - не достига зададената Т, дори и при тези съвсем леки условия в Сандански. Външната Т не е падала под нулата. Трето климатикът често спира да духа без логична причина - няма обледяване, а и не дава такава индикация; не е достигнал /всъщност е доста далеч от нея/ зададената Т. Аз съм задал 24 гр., а той спира на 20-21.
    Какво съм извършил до момента: опитах два рестарта от контакта - без резултат. Сверих термометъра с два двуги на съседи- нормални показания. Сменях заданията по всякакъв начин - нищо. Дайте някой акъл, колеги!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:Няма степени на вентилатора

    Колко и да го рестартираш все ще си е така.И при мен 2-та климатика /Fujitsu и General 12LGC/ е така.При настроени 22 гр. в помещението е 20 гр. на 1 метър от пода ,но пък горе при него си е 22 гр. и затова мърка и едвам духа колкото да не спре.Най добре работи на 24-26гр. /тогава ще ти работят всички степени на вент./ тогава е супер пък и в минимала не му е силата на тоя климатик.Дръж го винаги на HIGH вентилатора при отопление.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #13

    Re:Няма степени на вентилатора

    Нещо се одрямват тия General 12LGC нощем (може би от тъмното ). Като се крепнат на min мощност и вентилатор и стаята изстине. Проблема го решавам като пусна на вентилатор за малко и пак на топло. Тоя проблем е само нощем ???

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #14

    Re:Няма степени на вентилатора

    Така е колега но проблема му е там, че като задуха на минимал и слаб вентилатор той си върти въздуха пред него и така не си дава зор нито да се развърти вентилатора нито да топли долу на пода.

  18. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #15

    Re:Няма степени на вентилатора

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Така е колега но проблема му е там, че като задуха на минимал и слаб вентилатор той си върти въздуха пред него и така не си дава зор нито да се развърти вентилатора нито да топли долу на пода.
    По точно под него /в случай, че клапите са настроени отвесно надоло/ Всичките ми машини са настроени така, че да духат леко напред и няма ядове В момента 9lcc при настроени 23гр. темпуратурата в стаята е 24,5гр./електронен термометър CASIO/ на метър от земята.

    п.п. Не дръжте термометрите си залепени на стената! Винаги дава отражение /отчитат по-ниска темп./

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 19-11-11, 20:13
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-01-08, 23:01
  3. Шум от вентилатора
    От sotef във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-10-07, 21:44
  4. VC с 2 вентилатора?
    От shavo във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-04, 19:45
  5. Степени на забиване на едно PC
    От DeathKnight във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 23-02-03, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе