Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 347
Like Tree48Одобрявам

Fujitsu ASYG 12 LECA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #46

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от boy
    Между другото,понеже се споменава за счупени пружини на компресори на Панасоник,чух от собственик на японски Пан. -мисля,че от моделите ТБ 25-ца,коъто също счупил пружина като ДКЕ-тата и сменил външното тяло.
    чупене на пружините се наблюдаваше едно време и при едни инверторни 32-ки на Хитачи и като цяло съвсем не е изолиран случай особено при отопление при ниски външни температури
    при въпросната ДКЕ серия както неведнъж писах става дума не толкова за слаба пружина, а за погрешен софтуер, който НЕ СПИРА КОМПРЕСОРА при връщане от размразяване
    който и друг компресор да се сложи на такъв климатик вероятността от подобно чупене е много висока...този проблем погрешно се отнася към компресорите, но не е така...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #47

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Да не мислиш че ако монтирам 50бр ще мога да се издържам а и не съм само аз във фирмата.
    Велев, тези цифри бяха изцяло хипотетични. Но все пак пазарът в Плевен е в пъти по-малък от София, Варна, Пловдив и Бургас. Предполагам, а и се надявам да имаш достатъчно клиенти, защото си държиш на работата. Знаеш, че те уважавам като специалист и лично ти доведох клиент. Ако аз реша да мина изцяло на климатици - в Плевен от теб бих взел. Обаче всички казват, че зимата е била много тежка и е имало проблеми с почти всички марки машини, а ти каза, че си имал безпроблемен сезон. Като знам и броя на платежоспособните клиенти в Плевен, монтираните машини висок клас най-вероятно се броят на пръсти.

  4. ncl
    ncl е офлайн
    Banned
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    90
    #48

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Да не мислиш че ако монтирам 50бр ще мога да се издържам а и не съм само аз във фирмата.
    100% съм сигурен, че ще можеш.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #49

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC

    Велев обясни моля те за дробенето и сърбането,че нищо не разбрах !
    Имах на предвид че каквото си продавал такова ще е и очакването тоест калпави машини много проблеми с не доволни клиенти.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331658540[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket

    при въпросната ДКЕ серия както неведнъж писах става дума не толкова за слаба пружина, а за погрешен софтуер, който НЕ СПИРА КОМПРЕСОРА при връщане от размразяване
    който и друг компресор да се сложи на такъв климатик вероятността от подобно чупене е много висока...този проблем погрешно се отнася към компресорите, но не е така...
    Абсолютно съм убеден в това мнение днес диагностицирах 12GKE на който преди година и половина някой е подменил компресора и сега пак е заминал.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #50

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Вярно е.Тази зима имаше машини,които не замръзваха-неработещите.
    И ДайСейКай-те.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #51

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    И ДайСейКай-те.
    Някои казаха,че имали и тошиби дайсейкай обледени,но не стана ясно по какви причини,какво оразмеряване,но ако е бил при ''подходящи'' условия и му е ''помогнато''...няма невъзможни неща.

  8.  
     
  9. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #52

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Иакам да вметна едно доста конкретно питане.....

    1. MITSUBISHI MSZ / MUZ-GE35 VA

    2. Fujitsu ASYG 12 LECA

    3. FUJI RSG-12-LEC

    Подредени са по хубос и цена аз съм решил да купя номер 3. защото давам 1300лъва
    Ако в момента на покупката се установи че мога да се бръкна още 300лв ще купя номер 1.
    но за се га остават 2. или 3. , та има ли някаква разлиак между тези двата освен един два филтара ?
    И двата са от китай и май са един и същ продукт.

    Така лие? -


  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #53

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Колеги повтарям се ама няма такъв климатик който без нагревател да не натрупа лед в тавата при -15 -20 водата няма време да истече освен ако не е надупчена цялата тава под топлообменика който се е занимавал с хладилна техника най добре знае че при -камери се слагат навсякъде нагреватели.Тази зима и дайкин и тошиба и генерал и мицубиши всичко на което клиентите не ме послушаха да сложим нагреватели си имаха проблема!!!Сега един по един звънят да и подготвяме за другата зима :D

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #54

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Колеги повтарям се ама няма такъв климатик който без нагревател да не натрупа лед в тавата при -15 -20 водата няма време да истече освен ако не е надупчена цялата тава под топлообменика
    В къщи са само четири,а и на доста колеги от форума,машините им работеха безпроблемно,та няма да е само от законите на физиката...кой знае?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    12
    #55

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Двете машинки от подписа ми си работиха и топлиха без каквито и да е проблеми. Нито сам ги гледал или съм баял със сушоар или кофа да ги размразявам или каквото да е. Сметките за ток си бяха съвсем нормални най-голяма само за отопление 75 лв. при зададени 23 градуса за двете машини.

  13. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #56

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Моя го хванах навреме към втората седмица от кучия студ,че се е предал на леда,който беше запушил всички отвори в тавата,хванал топлообменника и прелял отзад! При -10гр. ми отне 1,5ч. да го поливам с вряла вода от бутилка с пробита капачка-много кофти! Решил съм за нагодина да купя маркуч и от чешмата-с вода от бойлера!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #57

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    ... Абе не е много приятно, но е доста по-приятно от поредната сметка на Топлофикация за 450 лв.

  16. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #58

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от boiski
    Иакам да вметна едно доста конкретно питане.....
    1. MITSUBISHI MSZ / MUZ-GE35 VA
    2. Fujitsu ASYG 12 LECA
    3. FUJI RSG-12-LEC
    Подредени са по хубос и цена аз съм решил да купя номер 3. защото давам 1300лъва
    Ако в момента на покупката се установи че мога да се бръкна още 300лв ще купя номер 1.
    но за се га остават 2. или 3. , та има ли някаква разлиак между тези двата освен един два филтара ?
    И двата са от китай и май са един и същ продукт.
    Така лие? -
    Та някой знае ли каква е разликата и има ли я?
    2. Fujitsu ASYG 12 LECA
    3. FUJI RSG-12-LEC

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #59

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    ... Няма

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #60

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Разлика няма. По скоро в цената защото Темпекс обикновено продават по скъпо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LECA супер гадно тракане
    От slimisimo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 20-01-15, 10:55
  2. Дефрост при ASYG 12 LECA
    От ste4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-15, 20:35
  3. FUJITSU ASYG 12 LECA /AOYG 12 LEC
    От kaizer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-15, 19:43
  4. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  5. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе