Страница 1 от 24 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 347

Fujitsu ASYG 12 LECA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #1

    Fujitsu ASYG 12 LECA

    Здравейте колеги предварително се извинявам ако питам глупости но не разбирам нищо от климатици. Та значи ще си купувам климатици 2 бр. за две помещения та са по 14 кв. Първоначално горещо ми препоръчаха климатици втора употреба но нещо не ми се струва много надеждно още повече че бяха на цени от около 1000 лева почти колкото новите. Отказах се от идеята и се спрях на климатик Fujitsu ASYG 12 LECA искам да чуя мнението на компетентни специалисти за този модел. Къде се произвеждат с добро качество ли са как са като машини добри и надеждни лиса въобще всичко което трябва да се иска от един климатик. Добра инвестиция ли са цената им е 1300 лв. с монтажа. Имали ли някой който да ползва такъв модел да сподели мнение. Предварително благодаря за отговорите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #2

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Вземай. Работят добре, имат добър гаранционен и след гаранционен сервиз, има части и не се чака с месеци за тях. Не че дават дефекти много често, но ако евентуално се случи нямаш проблем.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #3

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    isb76 здр. за начало дай информация от кой град си,имаш ли изолация,PVC дограма и каква темп. искаш да поддържаш на отопление?Пък ние ще ти предложим някой модели.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #4

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Живея в Пловдив но това няма да ми е основното отопление аз имам локално парно за големите студове климатика ще го ползвам при температури до към 2-3 градуса. Но не това ми е основния проблем искам да разбера за надеждността и качеството на тези климатици защото имам лош опит от "Осака" два месеца след гаранция му гръмна мотора и не беше рентабилно да го правя и сега стои като паметник.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #5

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от isb76
    Живея в Пловдив но това няма да ми е основното отопление аз имам локално парно за големите студове климатика ще го ползвам при температури до към 2-3 градуса. Но не това ми е основния проблем искам да разбера за надеждността и качеството на тези климатици защото имам лош опит от "Осака" два месеца след гаранция му гръмна мотора и не беше рентабилно да го правя и сега стои като паметник.
    Взимай смело. Няма да имаш проблем дори да ти станат основно отопление. Въобще не може да става сравнение с Осаки. Надеждни климатици са, които рядко може да имат дефекти

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #6

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Имам монтирани над 300 за миналата година.Никакъв проблем няма с тях.Имай предвид че ако не са идеално нивелирани в двете посоки външните тела,доста замръзват към компресора и шумят.Също и тръбният път минимум 2м. трябва да е.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #7

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Щом ще ти трябва климатик до към +2гр. няма смисъл от толкова мощна машина .Аз ти препоръчвам ако искаш да спестиш пари за твоите 14м2 ето този модел:
    http://www.technomarket.bg/products/...cs-cu-re9jkx-1

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #8

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    bobovo господина не е написал колко градуса желае да поддържа в стаята.

    Отделно, че в един момент може да реши изцяло да мине на климатици по едно или друго събражение.Тогава ще му е необходима тази по-голяма мощност.И това което забелявам е че доста потребители "идват" и питат във форума за климатик който да топли 1 стая, а впоследствие "ги тресва" идеята да отопляват със закупения и препоръчан от форума климатик още една стая или коридор.Да не забравяме, че миналата година ноември(2011) имаше една госпожа която със климатик тошиба за 18-20 квадрата го "беше напънала" да топли целия апартамент и се оплакваше че "много жужало/бръмчало" външното тяло...

    Стига с тези панасоници(не че не ми харесват с вида и екстрите), че вече на Н-ти мой познат се случи преди 40-50 дни да му изгори компресора(климатика- панасоник китайче). И аз ако някой ме пита панасоник не препоръчвам,освен за Япония, защото не искам да излезна виновен...

    По-добре да си вземе фуджицуто или МЕ GE25 защото при едно поредно спиране на газа от "Братска *****" ще си остане само с климатиците за неосновно отопление(препоръчания панасоник) посред зима и тогава може да те засърби някоя част от тялото ...

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #9

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Нека така да бъде!!!Грабвай Фуджака.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #10

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Имам монтирани над 300 за миналата година.Никакъв проблем няма с тях.Имай предвид че ако не са идеално нивелирани в двете посоки външните тела,доста замръзват към компресора и шумят.Също и тръбният път минимум 2м. трябва да е.
    Проблем ли ще е ако тръбния път е под два метра защото сложих стойките преди изолацията и ги слагах така че вътрешното тяло да е непосредствено от другата страна на стената.
    Колеги благодаря за мненията.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Ще навиете отзад 1-2 врътки.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    14
    #12

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Добре е тръбния път да е поне 3м, защото в твоя случай ще береш много ядове с нетипични шумове, особенно при тия температури при които ще работи климатика защото честичко ще включва и изключва. Иначе за надеждност са надеждни.

  16. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #13

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Между другото,понеже се споменава за счупени пружини на компресори на Панасоник,чух от собственик на японски Пан. -мисля,че от моделите ТБ 25-ца,коъто също счупил пружина като ДКЕ-тата и сменил външното тяло.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    22
    #14

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Здравейте имам подобно питане и реших да не пускам нова тема. Става въпрос за избор на климатик между Fujitsu ASYG 12 LECA и SHARP AY/AE-XPC09JR. Помещението е 14м2 или 40м3, добра пвц дограма,на север стената е изолирана с 2см стиропор, има преходна врата към хола, който е 20м2 и се отoплява с national CS-25RCZ /японеца идва слабичък за хола и на практика при температури под нулата стаята е леко хладна/. За спалнята очаквам климатика да поддържа около 22гр и при отворена врата към хола, като климатика и там работи. Знам, че Fujitsu ASYG 12 LECA ще върши работа, но SHARP AY/AE-XPC09JR повече ми харесва, а и ми казаха че е по тих/на което много държа, все пак трябва и да се спи/. Ако мога да получа компетентно мнение, ще съм много благодарен.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Fujitsu ASYG 12 LECA

    Между тези модели, ШАРП-а е по-добрия избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12 LECA супер гадно тракане
    От slimisimo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 20-01-15, 11:55
  2. Дефрост при ASYG 12 LECA
    От ste4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-15, 21:35
  3. FUJITSU ASYG 12 LECA /AOYG 12 LEC
    От kaizer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-15, 20:43
  4. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 13:41
  5. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 23:24

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе