Резултати от 1 до 14 от общо 14

Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #1

    Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Много се извинявам за тъпия въпрос,но не мога да си обясня напълно тази функция!Искам да намеря подробно обяснение на това какво точно прави.Доста се порових и не намерих пълен отговор на въпроса!Също така искам да попитам за кодовете за грешки на дистанционното.Кога и при какви случаи се появяват.Test run може ли да изкара грешка на дистанционното.Ако ли не как може да го вкарам в подобен диагностичен режим,че да ми я покаже на дистанционното?Питам защото имам един климатик Fujitsu AOYR12LKC(модела от външното тяло).Не дава никъква грешка,но при стартиране на cool, тръгва турбина на вътрешното тяло и след това пуска външния вентилатор и прави опит да пуска компресора.Външното тяло стига до 0,5 ампера и спира компресора!Става няколко секунди след опита да го стартира.Някъде към 5 сек.Сработва някъква защита на платката(просто я чушам и само предполагам).На IPM-ма мисля, че е защитата.Преди да опита да пусне компресора, тегли 0,2А с вентилатора и след опит да стартира и компресора сумарно стига до 0,5.Просто при самия старт го спира.Оставих го един час да стои така като се надявах,че след няколко опита да стартира ще изпише грешка,но нищо не показва.Имам сервизното на модела и потребилеско ръководство,но там няма отговор на тези въпроси.Имам всички кодове за грешки, но просто незнам как да го накарам да ми я покаже на дистанционното примерно... Забравих да спомена,че и на отопление пак спира компресора по същия начин. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Този модел не изписва грешки на дистанционното. Модела LEC има тази опция.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #3

    Re:Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Има ги в сервизното на модела!Значи трябва да ги изписва.LEC как ги изписва?Да пробвам и на този.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    При LEC дистанционното е друго и софта също.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #5

    Re:Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Така е.Дистанционните са различни.LEC също така имат и LED на външното тяло индикиращ за грешки.9 и 12-ката на LEC обаче могат да изписват грешки на дистанционното за разлика от 18-ката, която неможе.Това е според сервизните на трите модела.Мисля ,че е индивидуално за всеки климатик.Не е за цялата серия на LEC.

  7. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #6

    Re:Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Този модел не изписва грешки на дистанционното. Модела LEC има тази опция.
    Като потребител,който внимателно си е прочел цялата техническа документация(LECA 12) съм разбрал,че грешките се индикират чрез брой мигания на два от трите диода на вътрешното тяло! Не знам за дистанционното!?
    Велев,можеш ли да кажеш и нещо за "опцията"-"Индикация за замърсен филтър"(в твоят сайт също),защото според монтажниците,когато ги попитах -от мен чували-нямало такова нещо!!!(Вили-ком Видин).
    Как да я активирам -май от manual auto???
    Цитат Първоначално публикувано от kriso.3206
    Така е.Дистанционните са различни.LEC също така имат и LED на външното тяло индикиращ за грешки.9 и 12-ката на LEC обаче могат да изписват грешки на дистанционното за разлика от 18-ката, която неможе.Това е според сервизните на трите модела.Мисля ,че е индивидуално за всеки климатик.Не е за цялата серия на LEC.
    Къде има LED външното тяло на LEC -вътре на платката ли?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #7

    Re:Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Къде има LED външното тяло на LEC -вътре на платката ли?

    Да на платката.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #8

    Re:Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Нищо за test run-а не видях като отговор.Няма ли запознати хора по тази тема.Ако е тайна може и на ЛС.Никъде не намерих офиална информация за това и ми се иска да помогнете.Благодаря предварително.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #9

    Re:Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Test run-a се използва след като вътрешното тяло се е размигало ,за по подробна информация примерно индикацията на вътрешното тяло е грешка външен вентилатор и след натискане на тест рън почва нова индикация и ти казва примерно превишава тока и т.н. поне така беше при старите модели новите не съм ги пробвал.

  12. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #10

    Отговор: Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Колеги, преди около час ми се обади клиент със същият климатик. За проблем с климатика след спиране и идване на тока, климатика не работи. След изключване на климатика от контакта и последващо включване отварят се клапите и остават да мигат зеления диод 5 пъти ,а оранжевия 2 пъти. След проверка на кодовете за грешки се оказва код "current trip error". Колеги моля за някакви насоки за решаване на проблема.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC


  14.  
     
  15. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #12

    Отговор: Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Mega , благодаря за посочената тема, утре ще проверя какво ще покаже - електроника или компресор.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Отговор: Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Трябва да се прегледа, самодиагноситката не е много точна. Мен ми е давало, грешна комуникация на Нокрия, а се е оказвал външен мотор.

  17. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #14

    Отговор: Test run на Fujitsu!!! AOYR12LKC

    Сутринта ми се обади клиента,че след като им казах да изключат климатика от контакта престоял е така 2-3 часа са решили да пробват дали ще тръгне или да се топлят на духалка, за тяхна радост климатика е тръгнал. Колеги благодаря все пак за дадените съвети.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PC Security Test v4.5.0
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 22-07-06, 23:42
  2. Sound test
    От JOJO във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-04, 13:33
  3. Memory test
    От brrr19 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 18-11-02, 04:42
  4. Test na TFT monitor
    От Papesha във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 11-10-02, 15:00
  5. RAM speed test
    От Pav4o във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 16-03-02, 14:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе