Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree1Одобрявам

Fuji 14LGC не достига зададената температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    20
    #1

    Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Здравейте,

    Имам климатик Fuji 14LGC в помещение, което беше за 12-ка уж, но сложих по голям за да се презапася.
    Стаята е с външна изолация, вътре гибсокартон, съседтана стая се топли постоянно с радиатор. Две външни стени, с 2 големи прозореца и ПВЦ дограма. Цялата стая отдолу е с плочки, които държат студено, незнам дали това създава проблем на климатика.

    Проблема е че като климатика е на HEAT и вентилатор на AUTO не може да достигне настроената температура, дори и на вън да не е под 0. При зададени 26 достига до 22. Ако задам вентилатора на HIGH достига до зададената температурата.
    Климатика не го изключвам само вечер го намалям на 20.

    Има ли проблем с климатика щом на AUTO не достига температурата?
    Как ще харчи повече ток настроен на AUTO 26 или HIGH 22 за да подържа 22 градуса? Нямам възможност да включа електромер и по принцип знам че на ауто е най-икономично.
    Този пост е редактиран от poisoner; 10-01-13 в 01:54.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Изглежда това поведение на работа е поради лекото вътрешно тяло 7,5 kg. Малък топлообменник с малка турбина на вентилатора и като цяло малък дебит на въздуха, който за да се компенсира вентилатора трябва да работи на максимум при което и шумовете са най-големи.

    Най-добре щеше да е да може на автоматичен, защото е инвертор и при по-ниски мощности да не се налага да фучи на максимум. Износването е свързано с работата, по-малко работа (обороти) по-дълъг живот.
    Този пост е редактиран от valen1; 10-01-13 в 08:01.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Определено пода ти е проблемен, но не знам дали само това е причината.Къде мериш температурата, близо до пода или някъде другаде.Я провери каква е температурата на входящия въздух, т.е. някъде горе на тавана край вътрешното тяло.Защото горе може да е по-висока от колкото в долната половина на стаята.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Климатика трябва да работи няколко дена без да спира и да са почистени филтрите. Хоризонталната клапа на 45 градуса и това е.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    20
    #5

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    @valen1 имаш предвид че при този модел топлообменника и турбината на вътрешното тяло са малки ли? На АУТО като цяло работи на доста ниски обороти, може би до МЕД, като чели не включва на високи. Но изглежда дори и на HIGH не е постоянно на най-високи обороти и много шумно.

    @edi1 меря някъде на масичка половин метър над земята, сега преместих на бюро 1м и е еднаква температурата. На входа на климатика мерих и е с 1 градус повече, т.е. долу 22, горе при климатика 23.

    @chachoto климатика работи от 2 месеца постоянно без да спира, само вечер го намалям на 20 градуса. Да го оставям и вечер на същите градуси ли? Клапата я оставям автоматично да се движи.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Остави клапата да е статична под 45 градуса,и настрой вентилатора да е на HIGH,При достигане на желаната темп. той автоматично ще си намали силата на духане дори и да е настроен на HIGH.Моите измервания показват ,че на HIGH климатика е по-икономичен за сметка на комфорта де.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Re: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    колко квадрата са подходящи за 12-ка ?
    и в колко м2 си се презапасил с твоята машина?
    и каква височината?
    и колко са големи големите прозорци?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    20
    #8

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Това е стаята:

    - 26.3 кв, 2.6 м височина

    - 68.38 куб
    - две тераси с прозорци 4.8 + 3.2 кв = 8 кв общо

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #9

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Според мен щом достига градусите на силен вентилатор, мощността е достатъчна, останалото опира до загубите на помещението и на слаб вентилатор пода най вероятно надделява . Що не сложиш за проба един килим да видиш как ще е .

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Слабичък е за тази стая.За отопление при минусови температури това помещение си иска номинал от 6кв в режим отопление и максимална мощност от поне 7.5кв.Тази "14-ка" на практика е една "напъната" 12-ка която като хардуер е по-слаба от моите фуджицу 12 LD -вътрешното тяло е по-леко с 1.5 кг, а външното с 1 кг и като мощност в режим отопление е с 300 вата по-слаба от моите фуджица.Изводите за този който Ви го е "препоръчал" си ги направете сами.

    Не знам какви пари са ви взели, но за минимума от 1750 лева е можело да си купите далеч по-доброто:

    1. TOSHIBA Ras 16 SKV2-E Климатик TOSHIBA Ras 16 SKV2-E

    или

    2. LG CS18AQ.NC0/S18AQU.UC0 LG CS18AQ.NC0/S18AQU.UC0 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria с който спокойно можете да си ходите и без бельо у вас при -15 градуса навън.

    Излъгали са ви за да спечелят повече от вас.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #11

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    На този климатик кои са верните данни за мощности. компресори, кг на тела? Намирам го с различни данни, на кое да се вярва?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    20
    #12

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Взимах го лятото, беше 1750 лв.
    Това трябва да са му параметрите, колко са верни не знам:

    Fuji Electric RS/RO 14 LGC Inverter,
    -10oC cooling, -15oC heating
    power consumation: cool 1,11 kW / heat 1,45 kW Cool-4,2kW, heat-5,6kW max 5,30/7,40 kW A class

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #13

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Тия са третия вид, досега го намирах като отопл./0,9-5.0-7.0/ или /0,9-5,6-8,4/
    Джъсти сигурно е прав. Май не я бива тая машина за обема ти и загубите ти.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    Да аз донякъде съм се объркал(направил съм сравнението на моите климатици с фуджицу 14 LEC милсейки че сте стакъв климатик, а вие сте с малко по-добрият модел LGC.Аз тази 14-ка не бих я сложил в повече от 50-55 кубика), но все пак е на границата на възможностите си за отопление с тези прозорци, обема на помещението и вероятно местополжението на населеното мясти и изложението на помещението.
    За парите които сте платили и за поддържане на исканата от вас температура от 26 градуса само LG -то от линка ми може "да ви помогне".Дори и тошибата която съм посочил ще се затруднява което не е хубаво за климатика и компресора му като цяло ...

    Аз бих купил някой от горните 2 климатика които съм посочил при ограничени финансови възможности.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    20
    #15

    Отговор: Fuji 14LGC не достига зададената температура

    А забравих южно изложение е помещението, но то през зимата не всеки ден има слънце.

    Но явно не я бива, добре че не взех същия модел 12-ка.

    Ще карам на high за сега, и може и килим да сложа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура
    От Toshimoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 106
    Последно: 11-01-17, 15:27
  2. Mitsubishi msz-ge35va не достига зададената температура на отопление.
    От Hristo Todorov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-13, 10:19
  3. Мнение за Fuji RSA-14LGC
    От rafa във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 05-08-13, 19:28
  4. Отговори: 19
    Последно: 17-12-09, 21:38
  5. Panasonic CS/CU-RE12JKX - не поддържа зададената температура
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-09, 18:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе