Страница 4 от 33 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 491
Like Tree319Одобрявам

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #46

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Шумни са, колкото и топлят.
    AC_From_Hell одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #47

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от amxcs Виж публикацията
    Прочетох ги аз, ама като цъкнах еко ми стана студено, а пък за по-тихо външно тяло - никаква разлика.
    Екото се използва когато няма присъствие на хора.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #48

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от amxcs Виж публикацията
    Здравейте отново,
    и аз имам някакви странни шумове от климатика само, че само при силен вятър (на 7мия етаж съм и духа яко). Когато е спокойно времето нямам оплаквания.
    Та като е силен вятъра се чува едно постоянно високочестотно пищене от външното тяло, като от щурци лятото. И отделно има някакво бучене пак при вятър във вътрешното тяло дори и при изключен климатик. Мисля че и вч пищене също го има при изключен климатик.
    Някакви идеи?
    Имах същия проблем на два от климатиците, вятъра свисти в дренажната тръба излизаща от вътрешното тяло и как го реших?! Изрязах едно парченце дунапренче и го мушнах в тръбата. Лятото, когато го ползваш на охлаждане можеш да се сетиш да го махнеш, въпреки че то като е 4-5см дунапренче през него водата ще си минава.
    amxcs и zxc0 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #49

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Да бе то зимата при дефрост въобще не тече конденз от въпросната тръбичка. С тоя дунапрен ще ускориш появяването на гъбички и лоша миризма.


    П.п. Гледайте картинките за монтаж....там си е показано че дренажната тръба даже не трябва да се засифонва...

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #50

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Никакви миризми и никакви гъбички няма, идеята е да се сложи нещо малко в тръбата, за да не свисти въздуха, дори едно тикско да се залепи пак ще свърши работа, но така че да не се блокира изтека. И двата варианта работят зависи как се направи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #51

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    Имах същия проблем на два от климатиците, вятъра свисти в дренажната тръба излизаща от вътрешното тяло и как го реших?! Изрязах едно парченце дунапренче и го мушнах в тръбата. Лятото, когато го ползваш на охлаждане можеш да се сетиш да го махнеш, въпреки че то като е 4-5см дунапренче през него водата ще си минава.
    Жив да си, това ми реши проблема!
    Дано не е проблем за оттичането? А зимата на отопление от там ще тече ли вода? И ако замръзне дунапрена както се е напоил?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #52

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Зимата не тече вода от тази тръба, при мен и капка не съм забелязал, може леко кондензче да има при дефрост, но то си се изпарява, Въпроса е лятото, защото дунапрена пуска по малко вода, но ако си го натоварил климатика на охлаждане ще има повече конденз и евентуално, ако не може да се изтече тогава ще е проблем, лятото. Въпреки, че на Мицубиши Ge25VA от както съм го сложил не съм го махал и си се оттича лятото и при натоварен климатик при извращения от рода външна температура 38гр. настроени 17-18гр. пуснат в 90кв.м. горещ апартамент, но зависи от мощността на климатики и неговата натовареност.
    zxc0 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #53

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Супер, значи чак лятото ще го видя/мисля как е с дунапрена.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #54

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Аз слагам кондензния маркуч между тръбите на външнто тяло, там е защитен от вятър има капак а и конденза се стича в тавата на външното тяло. Лятото голяма част се изпарява от топлината ако остане мало капе от дупката за зимния конденз.
    zdravko, bobbyap и mirandi харесват това.

  12. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #55

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    При мен конденза от вътрешните тела е вкаран в канализацията и не капе никъде , пък и немам нежелани шумове . Евала на майсторите
    JOKVN одобрява това.

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #56

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Как се справи LM-ма в студовете.Дават го при -10гр.3.5kw-малко ме съмнява,но може и да е така.Та ако може малко впечатления от работата на машината.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    90
    #57

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Аз имам два и на -10 вън, вътре поддържа +25 при настроени на дистанционното +27, с малко дете съм и здраво ги "гърча" тази ми е трета зима и съм много доволен. А относно консумацията мога да кажа, че при студено време правят м/у 80 и 120лв. и за двата естествено.
    ruuni9 и its large харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #58

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    детска болест е ,подлежи на ремонт .. вероятно втулката е съвсем суха ( практика при марката ) и едно гресиране ще помогне .. ако не помогне се сменя втулката - извикай сервиза
    Аз пък имам едно като дрънкане когато замръзне външното тяло, все едно перката се докосва в нещо докато се върти, но няма как да я видя, а и се съмнявам, че е това. Шума наподобява шум от дъжд в/у перваза на прозорежа
    Дали и при мне е за втулка

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #59

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    На външното просто тенекиите му дрънчат натисни го от тук от там ще млъкне

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #60

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Оправи се. Звънях и на техниците, казаха, че вероятно има лед в тавата отдолу и са замръзнали и тампоните, които тракат, като вибрира климатика. Казаха да сипя 2-3 канчета с топла вода там, ако толкова ме дразни, ама то се разтопи само на следващия ден и спря.

    Сега се чудя за още един климатик, ако сложа дали ще мога да топля половината апартамент, ако отворя вратите. Надрасках набързо една схема. Идеята ми е да топля спалнята (в която вече има климатик), коридора, хола (в който се чудя дали да сложа още един същият) и кухнята.
    Детската си е топла и без да се отоплява, но няма да я отварям, а и се ползва като склад за сега
    Спалнята на 21-22 градуса ме устройва, другите може и 18-19, колкото да не е студено.

    - - - - - - - - - -

    Приятел ми препоръча и конвектори Adax, по ~250лв за кунхнята и хола, ама все си мисля, че сметката за ток няма да ми хареса.
    Пък в краен случай, ако климатик толкова не може да сгрее и кухнята (въпреки,че има само една малка външна стена) ще я затварям и само когато се яде ще отварям.
    А за коридора и само с 1 климатик ще мога да го сгрея, че съм отварял, пък с два трябва да е супер.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от amxcs; 05-12-16 в 09:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 33 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 13:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 16:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 10:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе