Страница 1 от 148 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1

    Климатици Fujitsu General

    Fujitsu General е един от водещите производители на климатици и термопомпи в света.
    Климатици Fujitsu General предлагат високо качество и енергийно-ефективното отопление.

    Климатици Fujitsu General - обсъждане, мнения и коментари от специалисти и собственици в SetCombG форуми.

    Линк към старата тема
    Климатици Fujitsu General - впечатления

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #2

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Ето и моите впечатления от Fujitsu General 12 LGC :
    на -10 се справя без проблеми в помещение около 25 квадрата-52 кубика
    имам 3 външни не отопляеми стени+4 та пак не отопляема само с мазилка отвън,отвътре стаята е с изолация от гипскартон+вата с дебелина 10 см,пода и тавана също са с по 10 см изолация,под и над мен няма отопляеми помещения

    Обаче тук мисля да попитам за следното:
    след като задам определената температура,например 25гр. климатика си дава зор за да я направи,а след като я достигне само намалява оборотите на компресора и той си бичи нон-стоп,като постоянно подържа зададената температура,без да спира,това НОРМАЛНО ЛИ Е?????
    Това го прави дамо при температура по ниска от -6 ,а когато е по топло от -6 когато си достигне температурата чувам как компресора отвън спира за някакво време после пак се пуска

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #3

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Като цяло до сега климатика нямаше проблеми да затопли помещението - държа го на 22 градуса (денем и нощем). Още е рано да се правят изводи защото студените дни в софия се оказаха 7-10 дни.
    Днес като жената излезе по моловете имам време да си експериментирам
    При 0 реших да го видя какво ще изкара при 30 градуса, макс вентилатор. Отворих прозореца (за да потдържам сравнително константна температура в стаята) и го засилих. След около 10-15 минути на входа му имаше 24-25 градуса на изхода 46-48. Разликата от 21-24 градуса не ме впечатли особенно но може би толкова може при макс вентилатор. Намалих го на Med/Low без видима промяна в изходната температура (може би 48-49). Това малко ме изненада... Целия тест беше около 25 минути. Незнам дали са "добре" тия градуси - ще се радвам ако някой е правил подобни проби да сподели. Не съм наясно с формулата за смятане на мощност на базата на дебита и температурата (а и до колкото знам е доста неточна) но ако някой може да я сподели ще ми е интересно да видя "колко вади".

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #4

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте.Аз имам едно питане.Тук в ямбол 24 часа температурата варира от-7 до -15 с мъгла.Размразяване на 1,5 часа.Температура 22 градуса ,потдържа я без проблеми.Но забелязах че там откъдето изтича водата има голяма шушулка и отвора се е запушил.Сега водата тече отстрани и ,дясно и отпред от един отвор койро е кръгъл.Това проблем ли е,да се опитвам ли да отворя отвора или да го оставям така докат се затоплят температурите да се изчисти сам.Мерси

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Градски, моя също леко затваря отвора, но го почиствам механично.Иначе нищо му няма, водата ще си намери пътя.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #6

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Мерси много.Зна4и 6те пробвам ама ако не успея да не се притеснявам.Благодаря.Интересното е че миналата зима не се запу6и а сега о6те от пурвите дефрости.Както и да е.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Причина е гъстата мъгла и студа снощи.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #8

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Обаче тук мисля да попитам за следното:
    след като задам определената температура,например 25гр. климатика си дава зор за да я направи,а след като я достигне само намалява оборотите на компресора и той си бичи нон-стоп,като постоянно подържа зададената температура,без да спира,това НОРМАЛНО ЛИ Е?????
    Това го прави дамо при температура по ниска от -6 ,а когато е по топло от -6 когато си достигне температурата чувам как компресора отвън спира за някакво време после пак се пуска

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Значи,че е в малко помещение със зверска изолация или имаш котелно отдолу.Да почерпиш!

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    nautica_ така се е пакетирал отвътре, че топлото няма къде да бяга , малко по-нагоре е описал помещението и изолацията.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #11

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Не съм наясно с формулата за смятане на мощност на базата на дебита и температурата (а и до колкото знам е доста неточна) но ако някой може да я сподели ще ми е интересно да видя "колко вади".
    Q=c.m.Δt

    Q- количество топлина
    c - специфичен топлинен капацитет на въздуха
    m- масов дебит

    Подводните камани ще ги намериш като си разгледаш дименсиите и извършиш съответните преобразувания.
    Във форума съм виждал постове на "специалисти" които само нареждат числата и после термодинамиката им е неточна.
    Ясно че дебита на вентилатора зависи от различни фактори и не е съвсем известен, но за домашен интусиазъм става.
    Успех. Имаш и чичко Гугъл.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #12

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Демек,да не се притеснявам за постоянната работа на ниски обороти на компресора!!???

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #13

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Здравейте! Отдавна не съм се включвал и започна да ми липсва форумът. Гледам има някои реформи, което е добре - поздравления на дизайнерите!
    Искам да питам дали има някакъв лесен начин за почистване на турбината на 12 LDC, но качествено. Натрупала е много прах, като кече е станала, а не мога да я почистя. Пробвах с тънка дълга четка и с прахосмукачка, но не се получава добре.

    А, колега Нотика, проблемът ти е никакъв. Точно така трябва да работи инверторът. Щом си променя режима сам, значи всичко е наред. То това му е хубавото - така прави икономии.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #14

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от nako-bako
    Здравейте! Отдавна не съм се включвал и започна да ми липсва форумът. Гледам има някои реформи, което е добре - поздравления на дизайнерите!
    Искам да питам дали има някакъв лесен начин за почистване на турбината на 12 LDC, но качествено. Натрупала е много прах, като кече е станала, а не мога да я почистя. Пробвах с тънка дълга четка и с прахосмукачка, но не се получава добре.

    А, колега Нотика, проблемът ти е никакъв. Точно така трябва да работи инверторът. Щом си променя режима сам, значи всичко е наред. То това му е хубавото - така прави икономии.
    Сваляне и чистене в банята .
    По-лесно и по-хубаво - няма !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    45
    #15

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Добър вечер на всички.Искам да споделя впечатлението си за моя климатик - FUJI 12LGC монтиран в стая 15 м2 ,с PVC дограма и изолация отвън.Защо избрах такъв ,за такава малка стая ? Много просто, щях да взема 09 LGC ,но се оказа ,че цената е колкото на 12-ката,а и бил с друг компресор .Изключителна тиха работа .Ако го сравня с другия ми климатик Daikin ftxs35g ( в хол 20 м2 + 14,6 м2 спалня) външното тяло на FUJI-то е по тихо (само се чува компресора),но не и вътрешното.Daikina е доста по напред в това отношение.
    Намирам за голям недостатък на FUJI-то чуването на кипяща вода при тръгване и неспиращото пукане на пластмаси .
    Реших да направа един тест относно максималната отдавана мощност на двата климатика.FUJI-то и Daikina ги направих на 30 градуса и вентилатора на макс .Външна температура 0 градуса :
    -FUJI-то след 10-14 минути на входа му имаше 24 градуса на изхода 47-48
    -Daikina след 10 минути на входа му имаше 25-26 градуса на изхода 49-50,но интересното е тук,че като натисна бутона powerful климатика направо откача и след още 4 минути вече температурата е 56 и нагоре.
    Не мога да си обясня как Daikin с max 5kw прави по топло от FUJI с max 5,6 kw,но както и да е не е болка за умира не.
    Ще сложа снимки преди и след размразяване на климатика .Изключително ме зарадва колко добре се справя и колко точно го прави това размразяване(трае 3-5 мин с консумация max = 0,7 KW).
    Имам също така един уред който съм вързал за FUJI-то та да видя как е с консумацията.Сложих уреда на 10.12.2010 преди захлаждането, като климатика не е спиран и до сега.Настроен на 20 С постоянно с малки изключения понякога на 21 С .
    Измерих следните данни : работа на климатика(компресора) 50,64 KW /144,16 h + stan bay режим(вентилатора вътре и др)
    0,89KW/57,39h = 51,53KW/201,55 = 0,256 KWh - което е много задоволително
    Надявам се все така да топли и да се радвам дълго на двата си климатика
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 148 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе