Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 62
Like Tree35Одобрявам

Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #16

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Някои поставяме.
    Aleksandars и Mega харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Поуката е че има разлика между машина за 1200 и за 2200. Модела ти е чудесен и от него продаваме поне 80% от климатиците и нямаме абсолютно никакви оплаквания. Може и да е до монтаж. Дори днес и двата ни монтажа бяха на този модел като втория беше при клиент който има такава 12ка от две години в друата стая и е много доволен. Сега взе 9ка като замени осаката в детската стая.
    bobovo и Aleksandars харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #18

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    И си мислиш, че каквото в Япония го има, го има и тук ?
    И са с еднакво качество ?
    Добре щом така си мислиш.
    Темата бе друга, но не знам защо я извъртяхме така.
    Просто да говорим за да говорим ли ?

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #19

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Мисля че си очаквал климатика да работи като калорифер и да харчи като лампа.
    avenger одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #20

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Поуката е че има разлика между машина за 1200 и за 2200. Модела ти е чудесен и от него продаваме поне 80% от климатиците и нямаме абсолютно никакви оплаквания. Може и да е до монтаж. Дори днес и двата ни монтажа бяха на този модел като втория беше при клиент който има такава 12ка от две години в друата стая и е много доволен. Сега взе 9ка като замени осаката в детската стая.
    Дойдохме си на думата, евала за това изказване. Аз знам, че не съм си купил "бентли" но целта бе да не си купя "трабант" ако ме разбирате.
    Както споделих и по-горе, аз съм изръсил куп пари за ново жилище, еми не печатам пари...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Мисля че си очаквал климатика да работи като калорифер и да харчи като лампа.
    Не е така, не ме притеснява това колко ток ще изразходва (разбира се в нормални граници) но целта е и да не мръзна нали., че каква полза да даваш 1200 лв ако ще ти е студено ?
    Може ли да се върнем на темата все пак ?
    Няма надпревара кой колко скъп климатик има, става дума за вероятен проблем.
    Този пост е редактиран от screamer; 07-01-16 в 21:53.
    ruuni9 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Като поработи и темперира ще видиш че не е никак лош модела. Онзи ден ходих при едни възрастни хора да им обясня пак за дистанционното. Панелен блок 1ви етаж отворени врати на хол и кухня и жега държаха го на 25 и са доволни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #22

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Като поработи и темперира ще видиш че не е никак лош модела. Онзи ден ходих при едни възрастни хора да им обясня пак за дистанционното. Панелен блок 1ви етаж отворени врати на хол и кухня и жега държаха го на 25 и са доволни.
    Аз съм доволен принципно от модела, както казах, след размразяване и ново стартиране на компресора, духа адски горещо дори, но защо като съм задал 23 градуса, компресора нагрява много над тази температура ? След 5 минути работа с тази жега, РАМ казва, че температурата е достигната, до тук ок, изключва климатика, след 5 минути се включва отново, но вече с хладка струя, и така си работи непристанно до следващия дефрост.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #23

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Нали в стаята е 23 какво ти дреме дали духа хладко или топло въпроса е че в помещението темперстурата е такава каквато е зададена.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #24

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Нали в стаята е 23 какво ти дреме дали духа хладко или топло въпроса е че в помещението темперстурата е такава каквато е зададена.
    В стаята е ок да, притеснява ме климатика да не е нещо дефектен ...
    Нормално ли е компресора да загрява толкова много струята в началото ?
    Задал съм 23 градуса, а компресора в началото топли около 30 35 градуса ...
    Добре, че РАМ му казва спри, иначе ще продължи да нагрява.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #25

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    нормално е остави го да си работи както си знае

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #26

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нормално е остави го да си работи както си знае
    3 години гаранция има, да се троши ако иска в това време, кво си тровя нервите и аз.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #27

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Климатикът ти е напълно нормално да изкарва въздух с различна температура и сила. Има няколко етапа в работата при достигането и поддържането на зададената температура. Когато има да догонва примерно 23гр., а в стаята е 21гр., духа по-топло и силно (ако е на автоматична степен на сила на струята). Когато стайната температура стане еднаква със зададената 23гр., той започва да духа все по-хладна струя и да намалява силата на потока. Така може да работи нонстоп само поддържайки вече достигнатата зададена температура. Това зависи основно от топлинните загуби на помещението, които пък са в пряка зависимост от нивото на неговата изолация. В един момент дори е възможно и да спре напълно. Ако топлинните загуби са малко и минималната мощност на климатика е по-голяма от необходимата мощност за поддържане на температурата. Има и вариант при студено време и климатик като вашия монтиран по рекламите на магазините "до 30м2", въобще да не може да достигне зададената температура и да спира за дефрост (размразяване) на 30-40мин. и да духа постоянно хладно.
    Струва ми се, че в студено време за 20м2 помещение, особено ако е студено и без (с малка) изолация може и да е слаб модела. Фуджи, Фуджицу, Генерал като цяло са добри, така че не сте прав да си мислите, че Панасоник или Дайкин е по-добре. Особено Дайкин са една от най-прехвалените марки без покритие. Изборът по-често не е толкова до марка, а до различни модели. Има машини грубо казано - нисък клас, среден клас, висок клас. Пример с колите - все Ауди, но има коренно различни модели - А3, А4, А6, А8, S8. Или БМВ - 3хх, 5хх, 7хх, пък СУВ Х3 Х5 Х7. Така че сходните модели на различните марки не са толкова различни по показатели, а разликата е по-голяма между класовете модели. И парите са различни разбира се. И тук многократно е писано, че не е като при колите - да стигнеш от т.А до т.Б и с по-евтината. Има голяма вероятност при не добре подбран климатик да не можеш да стигнеш до т.Б, тоест да се топлиш както искаш при всякакви условия.
    Този пост е редактиран от VanDan; 08-01-16 в 16:10.
    VeleV.Klima, bobbyap и emil vasilev харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #28

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Климатикът ти е напълно нормално да изкарва въздух с различна температура и сила. Има няколко етапа в работата при достигането и поддържането на зададената температура. Когато има да догонва примерно 23гр., а в стаята е 21гр., духа по-топло и силно (ако е на автоматична степен на сила на струята). Когато стайната температура стане еднаква със зададената 23гр., той започва да духа все по-хладна струя и да намалява силата на потока. Така може да работи нонстоп само поддържайки вече достигнатата зададена температура. Това зависи основно от топлинните загуби на помещението, които пък са в пряка зависимост от нивото на неговата изолация. В един момент дори е възможно и да спре напълно. Ако топлинните загуби са малко и минималната мощност на климатика е по-голяма от необходимата мощност за поддържане на температурата. Има и вариант при студено време и климатик като вашия монтиран по рекламите на магазините "до 30м2", въобще да не може да достигне зададената температура и да спира за дефрост (размразяване) на 30-40мин. и да духа постоянно хладно.
    Струва ми се, че в студено време за 20м2 помещение, особено ако е студено и без (с малка) изолация може и да е слаб модела. Фуджи, Фуджицу, Генерал като цяло са добри, така че не сте прав да си мислите, че Панасоник или Дайкин е по-добре. Особено Дайкин са една от най-прехвалените марки без покритие. Изборът по-често не е толкова до марка, а до различни модели. Има машини грубо казано - нисък клас, среден клас, висок клас. Пример с колите - все Ауди, но има коренно различни модели - А3, А4, А6, А8, S8. Или БМВ - 3хх, 5хх, 7хх, пък СУВ Х3 Х5 Х7. Така че сходните модели на различните марки не са толкова различни по показатели, а разликата е по-голяма между класовете модели. И парите са различни разбира се. И тук многократно е писано, че не е като при колите - да стигнеш от т.А до т.Б и с по-евтината. Има голяма вероятност при не добре подбран климатик да не можеш да стигнеш до т.Б, тоест да се топлиш както искаш при всякакви условия.
    Благодаря за коментара.
    Преди няколко дни, когато температурите бяха -12 -13 вечер, и зададена температура на 23, ми се струваше, че е лято и е пуснат на охлаждане. Този климатик е в спалнята, около 16 квадрата, но дори и при -13 на мощен режим, климатика си топли. Друг е въпроса, че вече не на 23 градуса.
    Колкото до дефроста, на около час беше запонал този процес, но дограмата ми е за смяна.
    Няма топло изолация самата кооперация.
    Колкото до модела, вероятно не е от най-високия клас, но едва ли е и най-ниския.
    Много търговци попитах, казаха, че този модел е чудесен, с мощен компресор, и без проблеми ще достига всяка температура.
    Ефективността на всеки климатик намалява зимно време, ако ще и висок клас да е.
    Толкова лош климатик ли съм си избрал като параметри ?
    Този пост е редактиран от screamer; 08-01-16 в 20:59.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #29

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    за парите си бива .. въпроса е по скоро да не са ти твърде високи очакванията ..

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    26
    #30

    Отговор: Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    за парите си бива .. въпроса е по скоро да не са ти твърде високи очакванията ..
    Аз преди половин година бях в къща, и се топлих на дърва, не крия, че не бях запознат с климатиците, и дори цена като 1300 лв с монтаж ми се стори висока.
    На този етап в момента, при зададени 23 градуса, поддържа 21 в стаята, за сега е ок, а и нали целта е да работи постоянно, а не да спира, така ми казаха повечето хора, че това не е конвенционален климатик да спира при достигната температура, а да я поддържа и променя мощността и температурата.
    Спалнята все пак не е огромна, 14 16 кв. Смятам, че с това ще се справи.
    Попитах и за LUC модела пак 12-ка, казаха ми, че са зле, затова се спрях на този.
    Примерно 14-ката на LMCA е нордрич мисля беше, и цената му е 1700 лв
    Като гледам какви мидеи, осаки се слагат даже по магазините, смятам, че имам нещо средно като ниво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu G12 LMCA автоматичен режим
    От screamer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-16, 21:25
  2. Проблем или.... с Fujitsu ASYG 18 LFCA
    От Иван Вълков във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 31-12-13, 18:29
  3. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  4. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24
  5. Fujitsu ASHG 24 LFC - Fujitsu ASYG 24 LFC
    От Sonela във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 22-07-12, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе