Страница 1 от 34 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 502
Like Tree351Одобрявам

Първи впечатления от ASHG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #1

    Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Здравейте, искам да споделя първите ми впечатления от работата на GENERAL FUJITSU ASHG12LUCA. Монтиран е на 26.10.2016 г. Сравнявам го със 7 годишно FUJI RSB12LDC PLASMA. Много добър дизайн, капака се вдига и пуска безшумно. На двата климатика имам сложени измерватели на мощност. Януари 2016 год. FUJI-то ми изхарчи най мого ток - 255 kw/h настроен е на 21 градуса постоянно. Забележките ми са основно за шум от фреон който се чува при тръгване и спиране на компресора - моля да ми кажете това нормално ли е или не - тръбния път е 2 м1 с маслен трап. В момента на отопление вентилатора на вътрешното тяло работи предимно на медим както го чувам по слух и е по шумен от FUJI-то. При външна температура 7 градуса го увеличих на 30 градуса след 7-8 мин.консумацията на ток се увеличи до 1.8 kw/h и на изхода показа температура 49-50 градуса. Измервам температурата с термосонда на мултицет. Ако поставя сондата близо до вентилатора показва 53-54 градуса. Сега остава да видим и зимата на големите студове как ще се справи. Стаята е 12 м2 като към нея е вкарана и тераса с PVC дограма троен стъклопакет и става общо 18м2 - височината е 2,50, северно изложение и по принцип е студена. На долния етаж терасата е открита и пода на кухнята и много студен. Около мен няма комшии и едната ми стена е стълбищната клетка. Имам отвор за вътрешна вита стълба към втория етаж(една стая) там където е FUJI -то което се справя много добре до момента(по мои наблюдения през ноща на минус 10-15 градуса се размразява 2-3 пъти). Едно отклонение - по спецификации LDC-то е по мощно даже от LTC серията съответно при малко по голяма консумация 22 900 BTU при разход 2,2 kw/h.
    Относно шума от фреон, който за сега ме дразни доста , уж има заглушители, едни казват се трябва да се удължи тръбният път, други казват да се сложи някакъв компесаторен съд, а един познат монтажник каза, че и TOSHIBA също правят така, изтеглят фреона, мерят го на везна, пак го пълнят и на 40% от климатиците шума изчезвал. Монтажника на моя климатик ми гарантира че е вакуумиран 15 мин. с двустъпална помпа. Остава един последен вариант, когато се разработи климатика да спре и шума( или климатика).
    За сега спирам да пиша, ще давам информация за консумацията на двата климатика месец за месец.


    P.S. Има ли вариант и да са ми пробутали някаква фалшива бройка? По бар кода на кашона климатика е японски, но на вътрешното тяло си има малка лепенка на която пише P.R.C. Не знам дали не трябваше да си купя FUJITSU или FUJI, а се набутах с GENERAL Чакам отговори. БЛАГОДАРЯ за вниманието.
    pulsedriverbg и pap1918 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Шумът от фреон е напълно нормален. Пише го в упътването. А машината ти работи много добре.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #3

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Нямат никаква разлика трите "марки" (100% са едно и също) и всичките се произвеждат в Китай. С много редки изключения, няма модел климатици за Европа, които да се произвеждат в Япония. Това многократно е писано в много теми, само е трябвало да прочетете.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #4

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Бих добавил за лепенката на вътрешното тяло, че я е имало и на външното но е свалена. Същите ги има и на другите две изброени марки. Но според мен това не проблем. А за самия климатик на познат му монтира същия преди три седмици, и той се оплаква от шума на фреона при тръгване, тръбния път е около 4 метра. Климатика му е монтиран в стая 12м2 на последен етаж от къща с три външни стени и каратаван и стара дървена дограма на две от стените. За сега други оплакваня няма.

    Поздрави!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Шумът от фреон е напълно нормален. Пише го в упътването. А машината ти работи много добре.
    Как ще е нормален шума от фреона? В какво упътване го пише?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kristofer73 Виж публикацията
    Забележките ми са основно за шум от фреон който се чува при тръгване и спиране на компресора - моля да ми кажете това нормално ли е или не - тръбния път е 2 м1 с маслен трап.
    Прочети внимателно какво пишат от fujitsu - general . Там където твърдят ,че минималния тръбен път е 3 или 5 метра и той не се спазва,какво се случва.
    ААТ одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Специфично за марката ,много или малко шуми фреона.Японската ми машинка е почти безшумно шушнене ,но на предното ми Фуджицу 12ЛСС, шуртенето се чуваше от съседната стая ,и 2-та са с около 3 метра тръбен път,а Тошиба определено не са така ,16-ката ми Сузуми гък не се чува, а е с 2 метра тръбен път.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-11-16 в 22:19.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #7

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    На 9лтц много рядко се чува, почти безшумно жужене на фреона,по-тихо дори от шума на вентилатора на настолният ми компютър.Досега да съм го чувал 2-3 пъти.Тръбен път около 5 метра.
    Този пост е редактиран от toto4ev; 01-11-16 в 21:47.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #8

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Благодаря на всички които отговориха, вчера се обадих по телефона на управителя на магазина откъдето го взех и ми обеща, че ще ми монтират нов тръбен път с дължина 3м1. Мисля, че сега ще трябва да претеглим фреона? Забелязах и още нещо - тази сутрин на 0 градуса при зададени от дистанционното 21 се включи на размразяване. Зелената лампичка OPERATE започна да мига, жалузите се вдигнаха нагоре и не съм сигурен но мисля че спря и вентилатора на вътрешното тяло. Цялата работа за около 1 минута. Така стана и когато го изпробвах на 30 градуса на отопление при външна температура +5 градуса - за около минута. И двата пъти гледах външното тяло чисто без следа от скреж. Отворих линка който е е дал г-н Емил Василев в по горния пост в официалният сайт на FUJITSU и там си пише,че при тръбен път под три метра се появяват проблеми и FUJITSU не носи гаранционна отговорност. В INSTALATION MANUAL пише, че при тръбен път под три метра се появават шумовете от фреон. Спорна седмица на всички в този форум.
    Този пост е редактиран от kristofer73; 02-11-16 в 08:20.
    toto4ev одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Спорна и на тебе.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #10

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    здравейте, с голямо удоволствие Ви съобщавам че след удължаване на тръбния път с още 1,5 м. или общо 3,5 м1 всички шумове от фреон изчезнаха и сега климатика "мърка". Нещо много бързо събра фреона - 30-40 секунди след като го пусна на студено ? Чух че малко изтърва фреон като развиваше тръбите. Показах на монтажника какво пише в instalacion manual, че минимума е три метра а той до последно твърдеше за 2 м1. Тръбите ги снажда с бърза връзка, ако може някой да ми каже дали не тръбваше заварка но както и да е сега съм доволен.Пожелавам на всички дълга и безаварийна работа на климатиците им.
    pulsedriverbg и kokovox харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #11

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Трябваше да дадеш на монтажника manual-а да го прочете.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #12

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Прав си, трябваше да го прочете преди да го монтира, макар че трябва да знае, нали затова е назначен на работа.А знаете ли защо и двата климатика ,когато ги изключа от дистанционното показват консумация 50 - 60 вт. на час

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Смени мерачката, пробвай с друг ватметър.
    bobovo и SPSt харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    33
    #14

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Когато измервам ел.крушки, духалки кварцови печки показва точно колкото пише на уредите. Може би има значение какъв е товара индуктивен или друг не разбирам чак толкова и машинката се лъже. Освен да включа климатика през амперметър на мултицет или да измеря с амперклещи. Те тия ватметри от кауфланда - китайски по 25 лв.бройката какво да иска човек повече.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #15

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Моят е 24 лв. от Метро, ма си мери точно. Изписва ли ти някъде cosф?
    pap1918 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 34 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе