Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 67

Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #31

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Поне хората са били честни и са ти казали истината.Така, че купи си от тях машина.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    36
    #32

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Попитах за Haier, защото въпросния магазин ми предложи такива за които не бях чувал - "Inventor" . Често се случва да чуваш лоши неща за някой произвидител и да ти хвалят друг, защото имат по-добра печалба, това е собствена марка и т.н. Някой има ли представа какво представляват климатиците на "Inventor".

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Магазини "Жега"? Познах ли? И на мен ми предлагаха Inventor...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #34

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    http://www.inventor.ac/index.php?opt...slite&Itemid=4
    Тук можеш да прочетеш за фирмата, гръцка е.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    36
    #35

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Познахте за фирмата. 5 годишната гаранция доста изкушава, енергиен клас А, всичко изглежда прекалено добре за да е истина. Какво ви е мнението за тези машини?

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Монтирал съм една 12-ка на Inventor, впечатлението което остави в мен беше за обикновенна евтина машина, като всички други такива. Не знам колко струва но видях евтина пластмаса, дистанционно като играчка за деца, външното тяло има същите вибраций както на обикновен евтин климатик. Монтиран е преди 3 месеца и засега не са ни викали за ремонт, не мога да кажа дали се развалят много, нямам наблюдения върху марката.

    Избрали са името на марката така че хората които не разбират от климатици но са чували че има някакви си Invertor-ни и че те били хубави (не всички), да може да ги объркат с думата Inventor. С други думи казано, Inventor би трябвало да са от хубавите климатици, поне по име.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #37

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Някъде мярнах каталога им и ме учуди факта че 12-ка модел на 410А е заредена с 1400 гр. фреон.Струва ми се че инсталацията е за R22 а е сменен само компресора.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #38

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    klim, не се връзвай. Хипер неикономични са, а и зимата... ох зимата Имам познати с такъв климатик. Конвенционален. Задаваш доста повече, за да ти държи някаква температура в стаята и абе... какво да ти кажа.
    Сега ако кажеш, че и си от Русе?
    Знаеш ли защо ти го предлагат - имат и други марки, читави при това. На тях обаче са само дилъри. Inventor обаче си ги вкарват те. И съответно познай от кои климатици печелят най-много. Мен така ме загубиха като клиент, след като отидох да гледам Mitsubishi и Toshiba Daiseikai III при тях (които имаха) и ме убеждаваха половин час, че е много по-добре да си взема ИНВЕНТОР

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #39

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Щом искаш климатици за отопление забрави за Хаер.Има достатъчно марки които са по-скъпи но гарантирано ти вършат работа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    36
    #40

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Направо отивам да си купя една Midea MSF6 и забравям за проблема с отоплението.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    До какви пари и за какво помещение?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #42

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Де да ставаше така, с малко пари да се решават проблемите, тогава никой нямаше да си купи скъп климатик, пък и защо ли, след като и най-евтиният ще му реши проблема за отоплението.

    Всичко е въпрос на гледна точка. Ако до сега си нямал климатик и си нямал наблюдения върху работата на такъв, дори и да купиш най-евтината машина, независимо каква марка, много е възможно той да ти хареса.

    Освен ако не си такъв, който да се дразни от шумуве и вибраций предавани по стените от външното тяло, цъкането на механичните релета във вътрешното тяло, извършването на дейности от климатика които не се налагат като включване на разкрежаване при липса на необходимост, което означава излишен разход на ток. Ако евтиният ти климатик те топли добре до -5 градуса значи си късметлия.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    36
    #43

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    По принцип досега в офиса където прекарвам повече от времето си позвам две Мидеи, две зими съм нямал никакви проблеми, топлят си, не замръзват, не съм плащал повече от 120лв. и т.н. Апартамента който имам е изцяло южен, с изолация и т.н. Две зими почти неползвам отопление, с един маслед радиатор топля стая от 18 кв.м. без никакъв проблем , а с тези климатици мисля че ще е ОК. Невиждам смисъл да дам пари за инверторен защото ще го ползвам за не повече от 4 часа на ден. Една проста сметка :

    Купуваш си инвертор и за да има смисъл го ползваш 24 часа, колко най-малко електроенергия ще похарчи климатика за денонощие, можеби 7-8 кват.
    Купуваш обикновен сплит и за 4 часа харчи не повече от 5-6 кват.
    Сега немога да разбера откъде ще спестя като си купя скъп климатик.

    А за шума телата ще се монтират на стена от итонг при която вибрациите и шума се чуват доста по-малко отколкото при панел, тухла и т.н. , а и дограмата доста помага.

    За Deian има налични такива климатици в магазини "Зора" / във Варна /и са на чудесна цена, продават 12-ка за 474лв. Монтират ги климасистемс и то за 150лв. повечето искат по 180лв.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    1
    #44

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Преди две седмици си купих от промоцията на "Технополис" климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB) . Монтираха го момчетата и за сега работи добре. Може ли някой да каже в общи линии какво му е устройството- какви филтри има по него,има ли филтер за прах и т.н.Може ли да му се спира вентилатора на вътрешното тяло,защото ми е точно над главата и направо ми обледи мозъка ? Има ли някой представа как ще се държи през зимата- чета във форума,че на някои се обледява, други са доволни. Помещението което имам намерение да отоплявам- по принцип съм с парно,но мисля да пробвам и с климатика е около 60куб.м.,стените са тухлени,без изолация и дограмата е дървена-стара, а външното тяло е монтирано на терасата на къщата- там по принцип е завет през зимата.Щи Ви бъда благодарен да споделите някои чалъми и хватки защото съм още много нов и зелен на тази тема !

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    5
    #45

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Haier HSU-12-HD03-R2/DB как да му видя платките

    Здравейте, колеги

    Един климатик Haier HSU-12-HD03-R2/DB. Вътрешното тяло се управлява наред. Обаче външното тяло няма ни вопъл, ни стон. Нито компресора пуска, нито перката, никакъв дявол. Нито топли, нито нищо.

    Четох из форумите. Тук има едно описание за това как да се направи диагностика.

    http://ss7.dupnica.net/wp-content/up...912h03r2db.pdf


    Но пише че трябва да се гледат някакви лампички на външната платка колко пъти мигали. Та как да я намеря най-лесно без да разкоствам цялото външно тяло.

    Отделно как да стигна до платката на вътрешното тяло, в случай на нужда.


    Климатикът не е гаранционен. От фирмата извършила монтажа са го гледали, замервали там нещо и казали трябва да се смени електрониката - 200 лв. Аз не съм бил там и нещо ме съмнява да е така.

    Гледах кодовете за грешка и според тях.

    Или е изгорял някои от датчиците за външна температура или някаква токовата защита се е задействала (това последното пише, че само трябва да се оправи). Но не е, та остават датчиците.

    Power и Timer светят и Operate не свети. Според документа това значи - Exhaust temperature sensor или Ambient temp sensor fault. Но за точна диагностика трябва да се гледа колко пъти мигал LED2 на платката на външното тяло.


    Та къде се намират тези платки?


    Лека вечер,





Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 16:19
  2. проблем с климатик Haier * HSU-12HD03\R2(DB)
    От ka4kata във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-12, 18:50
  3. управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2
    От ddddk във форум Климатици Haier
    Отговори: 41
    Последно: 16-12-11, 12:26
  4. Продавам IPM за климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)
    От Tati_go във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-11, 23:53
  5. Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли
    От bimbolet във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-01-08, 20:40

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе