Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67

Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #46

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Моя съвет е извикай фирма която се занимава със климатици хората си знаят работатат и ще ти открият проблема. Мисля че като ти е повреден телевизора не си го поправяш сам. А и е опасно все пак ток има по тези платки не е за хора без опит да пипат че става и по лошо.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    5
    #47

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Идваха от фирмата след 4 позвънявания и една вързана тенекия от тяхна страна.

    Ремонтирам компютри. Та предполагам, че и с един климатик ще се оправя.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #48

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Ами ти си знаеш. То затова се въздържам да пиша в този форум че тук всички са по квалифицирани специалисти по климатиците от нас.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #49

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    mathematician-
    Ами като ремонтираш компоти,какво те затруднява да отвориш външното и да погледнеш на единствената платка този LED2 как мига.Да ти напишем ръководство с видео за реда на развиване на болтчетата ли?
    Отсега ти казвам,че самодиагностиката на Хайера не е на ниво и доста пъти ме е заблуждавала,вместо да ме ориентира за проблема.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    5
    #50

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    То така ще стане

    Като му записвах номера го огледах набързо.

    И май външното тяло се отваря от към частта с тръбите. Там имаше тенекия с винтчета, която може да се махне. Ама знам ли дали платката е там. Може да има такава тенекия и от другата страна и там да е платката.

    Отделно няколко съвета за това как се стига до платката на вътрешното тяло няма да са зле.


    Ще се борим. По-зле не може да стане.


  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #51

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ами ти си знаеш. То затова се въздържам да пиша в този форум че тук всички са по квалифицирани специалисти по климатиците от нас.
    То си има и форум направи си сам.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    2
    #52

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Здравейте!Така като чета сега тези писания по-нагоре, ще се окаже че климатик HAIER HSU-12HD03(DB )инверторен няма.А аз го купих на промоция от Технополис на 08.07.2008 год. за 849 лв.И на двете тела има надпис DDC INVERTER, в което аз вече лично се съмнявам. Има ли някой специалист да ми каже какво точно съм купил от този магазин и как мога да проверя.Да спомена, че в интерес на истината не съм имал проблеми през зимата,работеше и при -10 градуса,но от време на време въздишаше тежко, което е присъщо на конвенционалните климатици.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #53

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    След като климатика си работи без проблеми, а също си доволен от неговата работа и нямаш забележки, какво значение има какво било що било.

    Нали работи, нали си доволен, това е важното, другото са излишни съмнения и терзания.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    2
    #54

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Прав си ама има голяма разлика в цената, затова съм я написал а и другият момент ако само са наслагали лепенки че е инвертор това е заблуда на клиентите.Освен мене кой знае още колко са подвели с тази промоция.Приказвах с един познат от друга конкурентна на Технополис верига,незнам до колко може да му се вярва,но той твърди че това си било редовна практика на тази фирма.Ако имаш идея как мога да проверя инвертор ли е или не можеш да споделиш.А то е ясно че след ве години нищо не може да се направи.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    1
    #55

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Здравейте! Някой има ли представа каква е цената на външна платка на този климатик и дали принципно може да се поправя повредена такава? Благодаря.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #56

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от di_princesata
    Здравейте! Някой има ли представа каква е цената на външна платка на този климатик и дали принципно може да се поправя повредена такава? Благодаря.
    Най-добре се обади в Роял и попитай.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #57

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Здравейте, имам същия модел климатик вкъщи. В средата на миналия месец установих, че климатика не затопля. Повиках човек по телефона, който ми каза, че процесорът е изгорял и не може да ми достави такъв. Можете ли да ме пренасочите към сервиз или магазин, от който да купя такъв процесор.

    Благодаря предварително!

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #58

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от doggy
    Здравейте, имам същия модел климатик вкъщи. В средата на миналия месец установих, че климатика не затопля. Повиках човек по телефона, който ми каза, че процесорът е изгорял и не може да ми достави такъв. Можете ли да ме пренасочите към сервиз или магазин, от който да купя такъв процесор.

    Благодаря предварително!
    Процесор много рядко гори понякога прави проблеми но едва ли е изгорял. По вероятно проблема е друг но човека по лесно му е било да ти каже това.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #59

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Добре де, нека го кажем така - ще си реша ли проблемите ако подменя тази платка:
    http://www.4asti.eu/product_info.php...ucts_id=101098
    Това ли е цялата електроника по външното тяло?

    И благодаря отново!

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #60

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Това е само силовата част управляваща компресора. Това не е платката на външното тяло с програмата на работа и процесора.

    Защо просто не отвориш външното тяло, видиш какви платки има и модела им изписан на тях. VeleV.Klima ти е отговорил правилно, че проблема най-вероятно не е в процесора, както са ти казали. Вътрешното тяло мигаше ли за грешка, външната електроника първо дали някой светодиод свети и дали премигва за грешка?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 17:19
  2. проблем с климатик Haier * HSU-12HD03\R2(DB)
    От ka4kata във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-12, 19:50
  3. управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2
    От ddddk във форум Климатици Haier
    Отговори: 41
    Последно: 16-12-11, 13:26
  4. Продавам IPM за климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)
    От Tati_go във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-11, 00:53
  5. Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли
    От bimbolet във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-01-08, 21:40

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе