Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 67

Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    8
    #1

    Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми

    Какво да правя с моя Haier?

    Здравейте, преди 3-4 месеца си купих климатик Haier HSU-12HD03/R2. Още от самото поставяне ми направи впечатление, че клапата му не може да се вдигне до крайно горно положение - движи се от крайно долно до средата от пълния си възможен ход(чрез бутона swing). От фирмата ме убеждават, че това е нормалният и ход. Освен това, вчера докато миех филтрите забелязах, че цялата перка е потъмняла и е покрита с нещо като плесен/мухал, тук там има и капчици вода между ребрата на радиатора.
    Моля, за компетентно мнение?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Клапата в никаъв случай неможе да се затвори от бутина swing. Вероятно с нея нямаш проблем. Плесен е нормално да се образува и вмирисва клиатика. За да се предотврати това, коато климатика е работил на охаждане, преди да се озключи се увеличава температурата, така че да работи само на вентилатор. Това ако климатика е конвенционален. Оставя се да работи така да каже 15 минути и след това се изключва. Цели се да се изсуши топлообменника(вътрешната пита) за да не се образува плесен. Това е цялата философия. Капчиците вода се получват от конденз на влагата във въздуха. В твоя случай можеби ще трявба да се измие тази плесен. В една друга тема имаше написано как можеш само да си направп профилактика на климатика, като се ползва препарата Meglio. Разбира се ако имаш опасения, че нещо ще объркаш трябва да се обадиш на вирмата, от която си купил климатика и те да свършат тази работа. Разбира се ще ти вземат пари.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    8
    #3

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Притеснението с клапата ми е, че не се отваря до крайно горно положение - за да се осъществи по-добър обмен на въздуха при охлаждане. Ако натисна swing, тя се движи до около половината от възможният си ход, от прибрано положение до средното възможно - като за зададено положение за в режим отопление. За да духа климатика нагоре, се принуждавам всеки път да местя клапата на ръка нагоре.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Ако можеш направи едно клипче с фотоапарат или GSM да му видим какви за пооженията на клапата. Все пка предполагам, че нямаш прблем, просто клапата е направен да не се вдига много нагоре. Ако климатика духа право напред е всичко е нормално.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    8
    #5

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Изпращам Ви снимки на е-мейла, защото не можах да ги кача тук.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #6

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    И аз имам HAIER HSU-18RE03/R2 .Този модел е с две клапи и също не се вдигат достатъчно високо.Отварят се от долу на горе а не от горе на долу. Явно някои модели са такива.И мен това ме дразни но иначе работи без грешка.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    8
    #7

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Благодаря Ви за отговорите!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #8

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Значи купих си следния климатик преди седмица:Haier HSU-12HD03/R2!Ето и линк за по-точно: http://www.royal.bg/airc/haier-hsu-12hd03-r2.html!
    Обаче ми се струва ,че нещо не е в ред!Климатика е в стая която е с чист отопляем обем около 25 кубика.Реално обаче не може да я затопли.Дори и на 30 градуса въздухът който излиза е хладък и определено не е горещ и изобщо не изключва освен когато се размразява.И това е при външна температура около 5-10 градуса.Външното тяло се заскрежава поне по 1 път на час, но няма проблеми с размръзването.Стаята по принцип си е студена, но не ми се струва нормално.Възможно ли е да е дефектен и какъв би могъл да е евентуалния проблем!Момчетата които го монтираха казаха, че този климатик трябва "тази стая да я направи парцал от топлина"!Ще отида да ги питам, но това ще е чак в събота и ми се иска до тогава да съм наясно за какво иде реч.Благодаря ви предварително за помощта!И Честита и Ползотворна 2008-ма на всички!

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    DjiN
    Какъв е тоя хол бе? 25кубика? Я мери пак.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Ти от каква температура започна да я отопляваш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #11

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Никой не е казал, че е хол!Това е една мансардна стая с прилежащ кухненски бокс, коридорче и баня!Съответно се отоплява само стаята!Размери 3 на 5 метра на височина 2.2 метра т.е 33 кубика!Като се извади обзавеждането не остават повече от 25-27 кубика.Но не в това ми е проблема!Иначе стаята не е топла, но определено не е някакъв хладилник.Предполагам температурата е между 10 и 20 градуса в зависимост колко е на вън!Но все пак 12-ка климатик за има няма 30 кубика и да не може да стопли...?!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #12

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Цитат Първоначално публикувано от DjiN
    Дори и на 30 градуса въздухът който излиза е хладък и определено не е горещ и изобщо не изключва освен когато се размразява.И това е при външна температура около 5-10 градуса.
    Това е проблема на човека, не оразмеряването или началната температура.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Има и в друг форум коментари относно този модел на хаер много лошо работеща машина тази година моделите на хаер и самсунг обрекоха хората с тях на студуване. Просто климатика така работи няма какво да направиш за съжаление евентуално да помагаш с някъв допълнителен уред като радиатор.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    14
    #14

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    Стига де!Не може ли ако наистина не топли така както пише по спесификация да го рекламирам и ако трябва да си доплатя за по-скъп!В крайна сметка не съм дал 700 кинта, за да студувам!Да не говорим, че скоро видях, че гаранцията ми е с дата повече от 1 месец преди датата на закупуване т.е датата на касовата бележка!На всичко отгоре ми надупчиха стената като швейцарско сирене и я спукаха леко, защото продавачката ме излъга, че си имали автовишка, а нямат в действителност и по празниците нямаха готовност да викат(съответно щях да се бръкна едно 50 кинта още) и го сложиха където могат!И за капак ще се окаже дефектен!Тоя мой късмет ако го хвана, такъв бой ще му дръпна!

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re:Haier HSU-12HD03/R2(DB)

    DjiN: В случаят си извадил голям късмет че климатикът ти не е сложен с автовишка. Ако беше с автовишка колко пари щеше да пръснеш да ги викаш майсторите по няколко пъти в годината. Марката която си си купил е евтина и проблемна по мое мнение. Знам че има много доволни клиенти от Haier, срещал съм.

    При монтажа вакуумираха ли, беше ли влажно времето. Когато медните тръби се внесът от много студено на много топло по вътрешната им страна е възможно да се образува лек конденз. Измери температурата на струята която излиза на автоматична скорост на вентилатора, също и температурата в стаята. Колко е дълъг тръбният път.

    Климатикът няма да можеш да върнеш. Има много клиенти които си купуват евтин климатик по една или друга причина и като го видят как работи искат да връщат и доплащат, не става. От тук нататък с него ще си бъдете другарчета, така че гладайте да се разбирате.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 17:19
  2. проблем с климатик Haier * HSU-12HD03\R2(DB)
    От ka4kata във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-12, 19:50
  3. управляващ модул за Haier HSU-12HD03/R2
    От ddddk във форум Климатици Haier
    Отговори: 41
    Последно: 16-12-11, 13:26
  4. Продавам IPM за климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)
    От Tati_go във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-11, 00:53
  5. Haier HSU-12HD03/R2 (DB) - заледява и не топли
    От bimbolet във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-01-08, 21:40

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе