Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 93
Like Tree2Одобрявам

Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #16

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    аз разбрах че е имал преди хаера друг климатик.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    А дали случайно не му е изтекъл фреона, щото те Хаерите губят по 10 процента на година.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    galio: Преди да ти кажа моето мнение за проблема ти искам да уточня че опитът ми с климатиците на Haier е малък, но и от малкият опит който имам съм си изградил лошо мнение за машините им. Потърсих и намерих сервизно описание на твоят модел но размери 7 и 9, предполагам че разликите с твоят са незначителни защото означението е абсолютно същото. Можеш да го изтеглиш от тук: http://www.haier.com.hr/hrv/include/servis/HSU-07_09HV03R2(DB)-SM(05-01-30).pdf

    Ако погледнеш на страница 37 ще видиш блоковата схема на електрониката на външното тяло, там никъде няма букса за включване на електро-термо регулиращ вентил. На страница 47 е нарисувана схемата на хладилната част там също липсва този много важен вентил.

    За да работи един инвертор хубаво не е достатъчно само копресора да си мени оборотите. Когато оборотите са например 10% от максималните какво става с налягането ако имаме само капилярка, налягането пада, от там пада и тепературата вътре на питата на вътрешното тяло. За да може да работи климатика ти ефективно винаги трябва да работи на 100%, защото капилярката за толкова е изчислена. Ако обаче този вентил е там, при 10% обороти на копресора той ще притвори дюзата и налягането ще си остане високо, оттам и температурата.

    Това което ме учудва обаче е цената на този климатик, която е като на качествен инвертор 1 400 лв., тези климатици аз ги наричам имитация на инвертор (орязана версия), при тях нямаш ефективност. Всички евтини инвертори са такива. Имаме оплаквания от тези евтини инвертори именно защото са слаби като работа, но на отопление това се чуства повече.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #19

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Днес гледах документацията на хаера и какво видях характеристиката при 10+ градуса е одтавана 3.8кв а при -5градуса спада на 1,8кв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    121
    #20

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Днес гледах документацията на хаера и какво видях характеристиката при 10+ градуса е одтавана 3.8кв а при -5градуса спада на 1,8кв.
    Сега добави и увеличените топлинни загуби при тази температура и картинката ще се запълни И десет такива климатика да сменят все тая. Ама така ще е докато климатици се избират на око и по дизайн !

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #21

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Естествено тази информация се спестява на клиентите от консултантите на Техно* - магазините.
    Клиента се кефи ,че прави покупка от голям "европейски" магазин, усеща сигурност....после нерви, ядове, така до следващата покупка от големия "европейски" магазин.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #22

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    muchoto

    Защо си мислиш че консултантите в техномармаладите са наясно с тези неща.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #23

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Днес гледах документацията на хаера и какво видях характеристиката при 10+ градуса е одтавана 3.8кв а при -5градуса спада на 1,8кв.
    Че то Мидеите са с много по-добри характеристики.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #24

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Първо искам да благодаря на всички които се отзоваха
    Мисля че уточних какво е помещението 21 квадрата височината му е 2 м тоест 42 кубика.
    Живея на първия етаж в къща (зид тухла единичка) имам пвц дограма профи линк, имам две външни стени, съответно северна и западна, климатика е разполойен в ъгъла на стаята като външното тяло е монтирано на западната страна, а вътрешното на северната. Външното тяло е малко по високо от вътрешното на височина 1.90 м има направено сега като не знам какъв беше термина.. тръбите които свързват двете тела са обърнати леко на горе за да не остава компресора без масло. Тръбния път не надвишава 3 м.
    В момента направих едно замерване външната температура е - 5 градуса целзий вътре в стаята е +18 градуса като работят климатика и една печка 2кВ.
    Температурата на изхода на вътрешното тяло е 36 градуса, не знам как да замеря температурата на входа.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #25

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Зарежи я температурата на входа, сложи климатика на най-ниска степен на вентилатора, задай високи градуси и изчакваш 5 минути да поработи на този режим. Сложи термометъра колкото се може по-близо до вентилатора на вътрешното тяло и пиши колко градуса е вдигнал климатика.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #26

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Направих го... температурата беше 36 градуса.
    Сега температурата на вън е +5 градуса а вътре на изхода 46 за мен това е правопропорционална зависимост, за съжаление стайният термометър сочи 19 гредуса в къщи

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #27

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Стайния термометър да не е някой китайски, че са големи боклуци. Неможе да му се има доверие. Иначе 46 градуса за 12-ка при 5 градуса вънщнатемпература е малко малко. Трябва да е към 50 при 21 градуса стайна температура, но трявба да рабти поне 10-15 минути преди да се измери.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    37
    #28

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Само за сравнение: китайски панасоник 12-ка.
    Отвън: +4.
    Вътре: климатика нагласен на 26 гр. В стаята 24 гр. След 10мин на ниска степен на вентилатора, температура на изхода: 50+ градуса. Изтръпна ми ръката както я държах пред струята...
    Климатик за 699лв. на 1 година.

    Отсреща: 3 Haier-a, около 1300лв. на парче ... и трите със значително количество лед по тях. Обслужвани от техници с кофата преди седмица. На всичките има лед и сняг отстрани и отгоре, а отдолу 50-70см. шушулки. И работят нонстоп... Толкова ли са зле Haier??? И защо са толкова скъпи?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #29

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от pikinana
    Само за сравнение: китайски панасоник 12-ка.
    Отвън: +4.
    Вътре: климатика нагласен на 26 гр. В стаята 24 гр. След 10мин на ниска степен на вентилатора, температура на изхода: 50+ градуса.
    При тази външна температура на най-високата степен трябва да е към 50 градуса. Още повече в стаята е 24 градуса, което означава, че и изходящата температура на климатика трябвя да е по висока.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #30

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от galio
    Направих го... температурата беше 36 градуса.
    Сега температурата на вън е +5 градуса а вътре на изхода 46 за мен това е правопропорционална зависимост, за съжаление стайният термометър сочи 19 гредуса в къщи
    Ами щом е изкатерил до 46 градуса, направо почвам да си мисля че Хайера си е здрав ама при ниски температури се излага .....а и как така с 46 градуса изходящи не можеш да стоплиш 42 кубика, направо ме убиваш....пък и дограмата ти не била кофти...да не би от някъде да влиза студено в тая стая??
    А и тая фирма , Хайер почва все-повече да ме "кефи" след всеки изминал ден...
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=203331

    Я обиколи дограмата навсякъде с ръка, да видиш дали не духа студено през някоя цепка....много съмнителна история

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 22
    Последно: 10-02-15, 22:19
  2. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-12, 14:18
  3. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми
    От Kotyo във форум Климатици Haier
    Отговори: 66
    Последно: 17-11-11, 16:43
  4. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  5. Haier HSU-12HV03/R2(DB) - не топли добре
    От zarzalai във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 29-02-08, 21:50

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе