Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 93

Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #31

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Здравейте
    реших проблема с Хайерите, решението е само едно извинявам се на всички с такъв климатик но мисля че мястото им е да красят витрините на някой магазин...
    Проблема с Хайер е в това че явно е конструиран и изпълнен да работи при положителни температури, бъдат ли минусови температурите ... започва да топли само себе си.
    Вече съм с LG 12-тица нямам проблеми с него... при -5 градуса температурата на изхода е +50 градуса ... за какво си говорим )
    Определено имам проблем с топлинните загуби в къщи, но 23 градуса стайна температура ми е пре достатъчна.
    Мога да ви кажа разликите между двата климатика, като параметри почти никаква разлика,като реално постигнати резултати... LG -HAIER 2:0

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #32

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Е хайер-а продаде ли го ?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #33

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от galio
    Здравейте
    реших проблема с Хайерите, решението е само едно извинявам се на всички с такъв климатик но мисля че мястото им е да красят витрините на някой магазин...
    Проблема с Хайер е в това че явно е конструиран и изпълнен да работи при положителни температури, бъдат ли минусови температурите ... започва да топли само себе си.
    Вече съм с LG 12-тица нямам проблеми с него... при -5 градуса температурата на изхода е +50 градуса ... за какво си говорим )
    Определено имам проблем с топлинните загуби в къщи, но 23 градуса стайна температура ми е пре достатъчна.
    Мога да ви кажа разликите между двата климатика, като параметри почти никаква разлика,като реално постигнати резултати... LG -HAIER 2:0
    Айде стига бе, от трън та на глог, ти пак ни изненада!
    Ел Джи никога не са се славили с добре топлещи климатици, дано в твоя случай , аз да съм в грашка
    Да ти е честита новата придобивка!

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #34

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    galio: Радвам се че си успял да го смениш, това е трудно нещо. Климатиците LG не се славят като добри машини, по скоро са като Haier. Но конкретният модел може де е по-добър от този на Haier.

    Кажи кой е модела и ако можеш намери сервизната му документация от интернет за да видим за какво става въпрос.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #35

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    siliev, я си кажи, да не би някой търговец на Панасоник да те е гонил нещо или да си се удрял в ниско монтиран Панасоник. Трябва да има причина за тази омраза.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #36

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Не още не ми се е случвало да ме гони търговец просто не обичам боклюците и ментетата
    Оооо, знам, знам... http://www.snimka.bg/album.php?album_id=203331


    muchoto, това е насочено срещу мене, за да го опсувам и да ме баннат, не му обръщай внимание на детето.
    То пак ме подгони из форума, че Хайера бил №1 а Панасониците били боклуци.....айде пак старата песен на два гласа ..нема отърване

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    9
    #37

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Здравейте )
    LG C12AWR art cool това е модела на новия климатик.
    Доволен съм от него , даже доста добре се държи за класа си.
    Не мога да ви предложа линк към техническата му спецификация защото до сега не ми е попадал, но това е линка към модела http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=55

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #38

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    galio: Сервизна документация на немски, но върши работа. http://de.lge.com/download/product/1...y_Inverter.pdf

    Като изпълнение по хладилната част е същият като твоят бивш Haier, никаква разлика. Отново имаме инверторен климатик изпълнен с капилярка а не с електро-термо-регулиращ вентил (expansion valve). Все едно да имаш двигател на кола който си променя оборотите до 5 000 а да нямаш скоростна кутия, по точно имаш само една скорост и тя е най-високата отговаряща като за 5 000 оборота. Климатика ти според мен е една красива имитация на инвертор, като изпълнение и дизайн. По такъв начин конструирани тези и подобни инвертори са не-икономични като потребление на електричество и вършена работа в сравнение с конвенционален климатик.

    Но щом ти си доволен от него това няма значение.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #39

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Въпроса ми е към valen1 - и аз имам Haier модел HSU-12RA03/R1(B) - ако можеш да ми кажеш дали е имитация на инвертор както на galio ...Ако можеш да ми дадеш линк с теническа документация ще съм ти много благодарен. Освен това днес ми направи номер - след като се размрази спря да работи, на вътрешното тяло започна да мига зелена лампа, която по принцип свети, когато е на режим охлаждане и външното тяло не искаше да тръгне. Пробвах като го обърнах на студено - същата работа. Ходих до офиса на фирмата, която ми го монтира, за съжалиние са във ваканция и като се прибрах след около 1,30 часа пробвах да го пусна отново и взе че тръгна. Какво може да му е станало, външното тяло е на тераса с южно изложение, на завет не беше толкова заледен виждал съм по улиците много по-обледенени клими, които си работят. Това стана сутринта в Русе, не беше толкова студено вън, няма мъгла, досега е работил без проблеми. Държа го на 22 градуса на най-ниска степен на вентилатора / в една предна тема се бях оплакъл, че е много шумен, но след като направих сравнение с други клими разбрах, че няма проблем просто вкъщи е адски тихо / 5 камерна ПВЦ дограма / и всеки малък шум ти се струва необичаен.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #40

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    chriss, твоя Хайер е с фреон R407C , което е не особено успешен заместител на 22-ката, говорил съм с печени монтажници , че Хайери с този фреон били доста проблемни и капризни машини, непрекъснато някакви проблеми изниквали, чувал съм че някои ги зареждали с фреон 22 и някои от проблемите се оправяли.
    Като цяло, тази зима , майсторите били позверели от прецакани Хайери, а от Роял Електроникс ги "отсвирвали" и не им помагали с нищо за отстраняване на проблемите. На практика , ядовете ги отнасят монтажниците вместо вносителя, заради калпавите климатици.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #41

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    chriss: Не мога да намеря сервизната документация на твоят модел в интернет, положих не малко усилия но не успях. Не мога да ти кажа нищо за него докато не я разгледам. Не мисля че е по-различен от модела обсъждан във темата, съдя за това по цената му 830 лв. за 12-ка инвертор, но докато не се види по документи как е направен не мога да кажа.

    В инструкцията за ползване, зеленият индикаторен светодиод го дават само че светва при режим охлаждане и нищо повече. Може би си избрал режимът в който да работи климатика на Auto и затова да се е получило така.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #42

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от chriss
    Освен това днес ми направи номер - след като се размрази спря да работи, на вътрешното тяло започна да мига зелена лампа, която по принцип свети, когато е на режим охлаждане и външното тяло не искаше да тръгне.
    Я кажи какво пише на тая лампа дето мига за да го заловиме каква грешка показва, от тези с трите лампи ли е?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #43

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    chriss: Не мога да намеря сервизната документация на твоят модел в интернет, положих не малко усилия но не успях. Не мога да ти кажа нищо за него докато не я разгледам. Не мисля че е по-различен от модела обсъждан във темата, съдя за това по цената му 830 лв. за 12-ка инвертор, но докато не се види по документи как е направен не мога да кажа.

    В инструкцията за ползване, зеленият индикаторен светодиод го дават само че светва при режим охлаждане и нищо повече. Може би си избрал режимът в който да работи климатика на Auto и затова да се е получило така.
    Здравейте,
    отново ми направи същия номер обаче през нощта, събудих се от студ и видях, че зеления светодиод мига и климатика не работи. Не съм се мъчил да го пускам отново, включих акумулираща печка / добре, че не я разкарах / Значи да поясня - тоя зеления светодиод свети постоянно когато е на режим охлаждане - сега мигаше, сигурно означава някаква грешка. Червения светодиод, който светва, когато работи външното тяло, а той не светеше, значи проблема е във външното тяло - не иска да тръгне след дефрост. Ето линк към модела http://www.haier.com/products/product.asp?proID=3390
    Климатика съм го сложил на режим топло, на 22 градуса и най - ниска степен на вентилатора.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #44

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    chriss: Тъй като не искаш да кажеш, какво пише на светещата лампа, ти поствам списъка с грешките за 12-ките на Хайерите, да си го откриеш сам.

    Легенда:
    звездичка- мигане
    бяло квадратче- свети постоянно
    черно квадратче - не свети

    [img width=753 height=600]http://klik-klik.hit.bg/haier_daign.gif[/img]

    П.С.Не може да се постне в пълен размер снимката, ето директен линк http://klik-klik.hit.bg/haier_daign.gif

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #45

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    rsvr на лампичката нищо не пише, в ръководството има стрелка срещу тая лампа и пише COOL. Свети постоянно при режим охлаждане, сега мига.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 22
    Последно: 10-02-15, 23:19
  2. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-12, 15:18
  3. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми
    От Kotyo във форум Климатици Haier
    Отговори: 66
    Последно: 17-11-11, 17:43
  4. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 17:29
  5. Haier HSU-12HV03/R2(DB) - не топли добре
    От zarzalai във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 29-02-08, 22:50

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе