Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Haier HSU-09H03/R2 - въпрос за икономично ползване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    43
    #1

    Haier HSU-09H03/R2 - въпрос за икономично ползване

    Той е Haier 9-ка инвертор. Помещението е 13 квадрата, прозорци и врати добре уплътнени. Климатика успява някъде за един час от 15 градуса да качи на 24, като за много по-малко, някъде 10 мин. качва докъм 20 градуса. В помещението стоя главно нощем след 20 часа и сутрин 1-2 часа преди да тръгна за работа. Общо взето ме няма около 9 часа. Въпроса ми е струва ли си да е включен непрекъснато или по-икономично ще ми излиза да го пускам само като съм в стаята? Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re: Икономично ползване на климатика

    Непрекъснато, като денем го настройвай на 17-18 градуса.В студовете ще ти намали консумацията, ще увеличи комфорта и ще ти удължи живота на компресора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    43
    #3

    Re: Икономично ползване на климатика

    Целта ми е да плащам колкото се може по-малко електроенергия. Ако е включен постоянно казваш, че така ще е по-икономичният вариант? Аз все пак ще го засека и ако сметката за тока е повече от очакваното ще го пускам само когато съм в помещението.

    Ако го оставям на температура 18 градуса докато ме няма през повечето време ще се изключва, а като се включва ще духа по-скоро хладно отколкото топло и ще поддържа въпросната температура. Когато поддържа температура по-близка до външната по-малко ли ток изразходва или е същото както ако го сложа да подържа примерно 21 градуса(докато работи компресора)?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Икономично ползване на климатика

    Аз това усещам, че е индивидуално за всеки климатик и трябва да го закачиш към някой уред или електромер и да смяташ. Примерно моя в топлото сега ми харчи повече, отколкото зимата, защото сега често изключва. Дано съм прав де, електромера е от скоро закачен, ще видим като застуди

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #5

    Re: Икономично ползване на климатика

    Харчи защото има какво да пренася.Нормално.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #6

    Re: Икономично ползване на климатика

    Като се говори за икономия - как е по-добре, вентилатора на "auto" или на "мах"? Като изключим шумът и течението от по-силният въздушен поток. В първият случай според мен ще е по-висока температурата, но при по-малък топлообмен в помещението, а втория случай обратното. Как да ги настройваме за да минем ако може "по-тънко".

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re: Икономично ползване на климатика

    Ако е на АУТО и вече е затоплил стаята,ще духа много слабо ,топлината ще остава близо до климатика(темп.датчик) и разхода ще е по-малък,НО и зоната на топлинен комфорт.
    Ако е на МАХ,струята де се усеща в цялата стая,разхода за да я отопли ще е по-голям,но пък топлото ще е равномерно из помещението.
    Избора е твой.Аз като се пльосна на дивана(климата е над него) го слагам на ауто,клапата към мен надолу,и той си топли само около мен.Стаята е дълга и на обратния край се усеща,че е по-хладно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #8

    Re: Икономично ползване на климатика

    Слагаш на AUTO и ако не спираш клим. това копче го забравяш!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #9

    Re: Икономично ползване на климатика

    Докато са положителни температурите по-добре,е да го изкл.от гледна точка на икономия.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    43
    #10

    Re: Икономично ползване на климатика

    Съмнение за проблем с климатика?

    Става въпрос за инвертор Хайер HSU-09H03/R2. Тая сутрин го включвам от бутона на дистанционното и светва червения(1) диод само, и нищо не се включва, нито вътрешното тяло тръгва, нито външното. Обикновено като се пуска климатика светва първо червения диод и секунди след него и зеления(2), който показва че компресора се е задействал, започва да функционира и вътрешното тяло и да вкарва въздух. Но в моя случай нищо. И така включвам и изключвам няколко пъти, дори от контакта за няколко минути, ресетвам го даже, пак нищо не се случва. Да кажа, че съм го настроил естествено на топлинен режим на 20 градуса. В стаята ми беше около 17, а навън 13. Възможно ли е да не тръгва поради неголямата температурна разлика или пък друг вариант климатика да има някаква програма примерно след седмица работа да се изключва за някакво време напълно, самопрофилактично или в крайна сметка има някаква повреда? Два часа днес по-късно го пускам и тръгна, зеления диод си светна, на 22 градуса е и много бързо се изключва компресора, някъде след 5 минути работа.




  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re: Икономично ползване на климатика

    Възможно да е от малката разлика.Пробвай го на 30 гр.дали ще работи повече.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    43
    #12

    Re: Икономично ползване на климатика

    и на 30 гр. го настройвах и пак не се включваше?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re: Икономично ползване на климатика

    Тези Хайери са многа мъхнати.Когато работех за Технополис в една монтажна фирма като сервизен техник,ми беше побеляла главата от невъзможността да направя точна диагностика-просто хайера си "знаеше неговото". Викай техниците,ако е в гаранция.
    Пишеш,че е заработил и се е изключил след 5 мин.След това тръгна ли?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    43
    #14

    Re: Икономично ползване на климатика

    тръгна, сега си върви без проблеми
    Явно ще е нещо от температурата навън, която днес е необичайно висока. В гаранция е, на 3 месеца само, досега си работеше перфектно. Преди няколко седмици пак имах същия случай като днешния, пак не се включваше, но след някой друг час като го пуснах и тръгна, абсолютно идентична ситуация, помня че и тогава имаше някакво ненормално затопляне, явно има някаква връзка.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #15

    Re: Икономично ползване на климатика

    Няма логика според мен, на повечето климатици си пише Outdoor -10 +24 (варират предимно в долната -5, -15, -20)! Така че електрониката трябва да го стартира и при 20С външна, до 24С дори. Още повече той мери и вътрешната - тя си ти е 17, ти казваш 20, а си пробвал и 30?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-09H03 (BP)1 - изгорял компресор
    От kiril30 във форум Климатици Haier
    Отговори: 9
    Последно: 31-10-20, 23:46
  2. Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)
    От break_men във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-12, 21:31
  3. Компресор за Haier hsu-09h03 bp 1
    От nasko695 във форум Климатици Haier
    Отговори: 0
    Последно: 11-07-12, 23:28
  4. Проблем с Haier HSU-09H03/R2(DB)
    От ozonbg във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 08:31
  5. Haier HSU-09H03/R2(DB) - не работи
    От vlado1978 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 02-11-11, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе