Резултати от 1 до 7 от общо 7

Haier HSU-10HV03/B проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #1

    Haier HSU-10HV03/B проблем

    За да не цапам в темата на другия колега от форума ще разкажа накратко.
    Климатикът е купен и монтиран през 2003г., ползван е активно зимата и лятото основно. Доскоро се отоплявахме с него, тази зима го ползвахме до месец Май. Преди два дни реших да го пусна и се получи следното: климатикът духа не много хладно, но успява да свали някак температурата до зададената му. После следва пауза все едно върти само въздуха в стаята и излиза грешка - започва да мига индикаторът на вътр. тяло, който показва разликата в зададената и постигнатата температура. Представляват пет чертички една над друга. Мига 4-тата отдолу нагоре. Успях да извадя сервизното ръководство за модела от нета. За съжаление там малко двусмислено е написано и вариантите са два, както следва:
    1.Discharge temp.over-rising protection
    -If the system is in lack of gas or over-charged with gas
    -If voltage is too high or too low - 187-242V
    -If the capillary tube is choked
    -If the sensor or control base plate component are faulty
    -If the indoor and outdoor ambient temperature is too high

    втори вариант:
    2. DC current protection
    -If compressor shows shaft seizing
    -If power module is damaged
    -If voltage is too high or too low

    Премерих с мултицет контактите - 225В, премерих и на някои клеми на външното тяло стои си пак там някъде. Докато "работи" не се чува да върти перката, само леко се тресе и вибрира, съответно грее супер много, понеже перката не работи. Също така вътрешното тяло беше доста прашно и филтрите бяха за почистване. Изчистих ги и обрах с прахосмукачката. Другото, което е нужно да споделя е, че когато го премествахме външното тяло, поради ремонт на терасата момчето забеляза, че имаше някакво изтичане от клапан ли какво там не помня вече, но мисля го дозареди с фреон.
    Та посъветвайте ме какво да правя в случай, че го е сполетяло най-лошото - компресор или модула. Предполагам цените им са такива, че да ме откажат да се занимавам с тоя климатик изобщо или греша?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #2

    Re:Haier HSU-10HV03/B проблем

    във външното тяло има голяма платка
    на платката има едно голямо реле и няколко малки
    едно от малките релета спира и пуска вентилатора на външното тяло
    то се скапва бързо защото спира и пуска вентилатора в режим на отопление честичко
    скоро сменях на хаир от ония с окото такова реле чак платката беше нагоряла
    релето е SONGCHUAN 892N

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #3

    Re:Haier HSU-10HV03/B проблем

    Когато го пусна се чува едно леко "цък", точно като от реле, но перката не помръдва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #4

    Re:Haier HSU-10HV03/B проблем

    ми провери го бе адаш ако не е релето ще е кондензатор или мотор
    релето може да сработва и пак да не захранва двигателя ако пъпката е нагоряла
    в режим на отопление тва реле сработва милион пъти и се амортизира бързо

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #5

    Re:Haier HSU-10HV03/B проблем

    Длъжен съм да напиша продължението по темата. Компресорът си работи нормално, но за съжаление към перката не отиват 220В. Братовчед ми сменил кондензатора, но не било от него. Споменах му за релето, ама той вика "те 100 релета са на тая платка, не знам кое е точно". Лошото е, че ме нямаше, а той сам се мъчи тук и то в най-големия пек. Както и да е, сега го е направил като се включи компресора да се пуска перката, за да може поне лятото да е ОК и да се ползва. Предстои пак отваряне на климатика и ще сменим това реле, за което иде реч. Това реле какви пари струва по принцип? Направо да го купя и да го подменим да видим какво ще стане.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #6

    Re:Haier HSU-10HV03/B проблем

    ако е сонгчуан 892н ги няма поне в бургас не открих по магазините
    подбните нему са между 2 и 3 лева
    релетата са 1 голямо с нормалноотворен контакт за 25А то е за компресора и 2 или повече малки
    едно от малките е за вентилатора другото е за четирипътния магнитвентил
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1311798085[/time]_________________________________________________

    намерих сервизно за модела релетата с общо 3 както предполагах така че задачата ви се улеснява
    да не го забравиш с постоянно включен вентилатор на отопление

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #7

    Отговор: Re:Haier HSU-10HV03/B проблем

    Здравейте отново. Повдигам темата пак с проблем.
    След като оправихме климатика предишния път сега вече е налице друг проблем. Тези 2 дни бяхме го изключили малко. При включване на режим отопление на скалата излизат няколко чертички за момент, външното тяло започва да работи т.е. компресорът... и след около минута изключва. Не мига за грешки или от сорта, но и вътрешното тяло не започва да духа изобщо.
    Има ли шанс датчикът на температурата на вътрешното тяло да е дал фира, понеже като го направя на 21гр. изписва няколко чертички на дисплея, което отива да значи, че вкъщи е около 12-13 градуса, а изобщо не е толкова. На около 5 метра от климатика имам термометър, макар и от евтините, който показва що-годе точно и той сочи 21 градуса в помещението???
    Направих малко проби, на студено задуха вътрешното тяло, но сякаш нямаше тази температура, която се очаква при зададени минимални 16гр. иначе поохлади стаята сякаш, сега го пробвам на топло. Като сменя режима, за момент изкара индикацията с градусите на дисплея, поседя малко така и а-ха да духне ама... не би. Изчезнаха пак индикациите за градусите от скалата и си седи без да духа и да работи външното тяло
    Този пост е редактиран от stefan4o; 24-03-13 в 12:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Haier HUM 24 HA 03/R2 проблем
    От frick във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-13, 22:16
  2. Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)
    От break_men във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-12, 21:31
  3. Проблем с Haier HSU-12HT03(B)
    От Alex73 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 27-02-12, 20:24
  4. Haier HSU - 10HV03(B) проблем с отоплението
    От SL във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-12, 17:53
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе