Резултати от 1 до 6 от общо 6

HSU-12HT03(B) дебалансирана турбина на вътр. тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #1

    HSU-12HT03(B) дебалансирана турбина на вътр. тяло

    Климатика е на около 5 год. (не е в гаранция)
    Турбината на вътрешното тяло е дебалансирана и климатика шуми като трактор. Моля за идеи какво може да се направи.
    Иначе до момента съм направил следното:
    - всичко е почистено идеално ,няма и грам прах или налепи
    - проверих лагерите на двиг. и от ляво на турбината - нямат никакви луфтове(смазани идеално) , не опира никъде
    - балансиращите пластини са на място или поне не си личи някоя да е паднала, турбината е здрава без отчупвания
    - всички гумени тампони са в добро състояние - в сглобено състояние няма луфтове
    Като завъртя на ръка перката се забелязва как цялата плавно се движи с част от мм нагоре надолу и при малко по големи обороти явно се усеща , че вибрациите и шума са в такт с това "люлеене" .
    От вс. изписано по-горе съм на 99% сигурен,че с едно балансиране ще се оправи и тук удрям на камък защото няма как в домашни условия да се направи това.
    Ще съм ви благодарен на всякакви идеи , защото направо съм се видял в чудо от тоя шум
    Може би да питам в сервизите за климатици има ли начин да правят баланс на турбини ; или на стругар да я нося - дори се хванах да мисля за баланс машините при вулканизаторите :rolleyes: макар да знам ,че няма начин ....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:HSU-12HT03(B) дебалансирана турбина на вътр. тяло

    Продават нови. По-долу е сайта на сервиз на Haier и интернет магазина им. Питай ги на e-mail дали имат за твоят модел, посочи размерите на турбината (дължина, диаметър) и как се захваща към мотора. За по-сигурно изпрати им и снимки.

    http://www.royal.bg/index.htm
    http://www.4asti.eu/index.php?cPath=...sort=4a&page=1

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    2
    #3

    Re:HSU-12HT03(B) дебалансирана турбина на вътр. тяло

    Мерси за адресите. След като не измислих друг вариант явно ще е нова, само дано да няма и с нея подобен проблем

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #4

    Отговор: Re:HSU-12HT03(B) дебалансирана турбина на вътр. тяло

    Как оправи проблема колега ? И при мене се получи подобно нещо.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #5

    Отговор: HSU-12HT03(B) дебалансирана турбина на вътр. тяло

    "Част от мм дисбаланс " и "шуми като трактор". Според мен не е от турбината, а от лагерите на мотора. Пробва ли да пуснеш мотора без турбина на различните скорости на вентилатора без товар. Може и докато върти мотора да го натовариш малко като му натиснеш оста с пръст или друго. Моята турбина има видим дисбаланс като я гледам от 1м и е доста над "част от мм", но няма никакъв шум.
    Шума увеличава ли се в зависимост от оборотите?
    Обикновено дисбаланса има най-голяма амплитуда при най-ниските обороти и намалява при високите.

    Офф, сега видях откога е проблема, той може да го е изхвърлил тоя климатик.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #6

    Отговор: HSU-12HT03(B) дебалансирана турбина на вътр. тяло

    При мене проблема го реших ! Но е временно според мене. Иска нови части. Въпрос на време е да се раздрънка пак. Можеби с заваряване ще стане здраво, ако се направи на телоподаващо.
    Кажете от къде да ги купя нови части че е сложно ?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Heavy SRK * 502Z-L -платка за вътр.тяло
    От dis_el във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 19-11-13, 10:19
  2. Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 06:45
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Турбина за вътрешно тяло на MSG-HRN2-QB4
    От Jackas във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 06-08-11, 12:55
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-08-11, 09:33
  5. Шумен вентилатор на вътр. тяло след профилактика
    От hristokk във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 33
    Последно: 23-12-09, 12:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе