Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    5
    #1

    Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)

    Здравейте, имам проблем с въпросния климатик. На 4 години е и ми е правил проблем веднъж и захранващата му платка (IPM модул) му беше подменена гаранционно. Преминаха големите студове и преди две седмици почна да прави проблем при отопление. Климатика както си работи (духа си топличко) и си му светят нормално индикаторите Power/Health и Operate се чува много лош тътен във външното тяло и компресора спира съответно и спира да духа топло и за почва да върти съвсем леко въздуха (вътрешната перка работи на ниски обороти) - Operate изгасва. След това копресора изобщо не включва, индикатора Operate светва за кратко и изгасва - по някой път изгасването е придружено със същия силен тътен във външното тяло. Ако го оставя да си "почине" малко след това включва нормално и може да работи 1 час или 1 ден без да се повтори проблема. Стойностите на датчиците за вътрешна темепература и на питата са си в норма. Спирал съм му тока няколко пъти - заработва за кратко и пак същата песен. Задържах бутона на вътрешното тяло и след като изписка 3 пъти започна да мига Operate, а другите два индикатора не светеха. Според таблицата може да са 3 причините: "1. Неправилна кабелна връзка между върешното и външното тяло на климатика. 2. Липса на оперативно захранване на външното тяло на климатика в следствие на дефект (IPM., IPDU, Трансформатор). 3.Дефектна основна платка на вътрешното или външното тяло на климатика."
    Когато дефектира първия път платката климатика не се държеше така ами изобщо не включваше при пускане и Power светеше постоянно а Operate мига. Дайте насока може ли да е нещо различно от захранващ модул или да си приготвям едни пари и да заръчвам от Роял сервиз. Мисля че платката ми е от новите, които не са заляти, но не съм стигнал до разглабяне на външното тяло, че все не остава време от работа!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)

    Потърси квалифициран техник да изпробва електрониката и да чуе този удар.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #3

    Re:Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)

    Здравейте на колегите някой имали схема за aip модул за този модел-HSU-09HO3/R2(DB)

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)

    Какъв е този модул и за какво се ползва?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #5

    Re:Проблем с Haier HSU-09H03/R2 (DB)

    грешката е моя сори проблемната платка на всички хаери на външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Haier HSU-09H03 (BP)1 - изгорял компресор
    От kiril30 във форум Климатици Haier
    Отговори: 9
    Последно: 01-11-20, 00:46
  2. Компресор за Haier hsu-09h03 bp 1
    От nasko695 във форум Климатици Haier
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-12, 00:28
  3. Проблем с Haier HSU-09H03/R2(DB)
    От ozonbg във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 09:31
  4. Haier HSU-09H03/R2(DB) - не работи
    От vlado1978 във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 02-11-11, 21:06
  5. Haier HSU-09H03/R2 - въпрос за икономично ползване
    От ozonbg във форум Климатици Haier
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-08, 22:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе