Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 114
Like Tree28Одобрявам

Инвертори Gree с компресори Daikin

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    7
    #1

    Инвертори Gree с компресори Daikin

    Здравейте, вижте на какво попаднах вчера. Мой приятел си беше купил инверторен климатик Gree и ние му го монтирахме, но преди това го отворих за да видя дали машинката е добра. Компресора е Daikin. Климатика е направен много читаво според мен. Вътрешното тяло също много наподобява Daikin. Според мен в джоинт венчъра между Gree и Daikin, в завода на Gree направо си произвеждат климите на Daikin и японците само им надуват цените. Ето и малко снимки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Инвероти Gree с компресори Daikin

    Това 24-ка ли е? Напиши модела и цената. С капилярка ли е изпълнен? Компресора е на Daikin, ами електрониката на кой е? Между отделението на компресора и топлообменника има ли разделителна ламарина? Като гледам колко здраво са го увили да не изстине май няма.

    Само хубав компресор не е достатъчно условие за "читав" климатик, важно е цялостно как е изпълнена системата.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    С капилярка е дори се вижда чека.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от antonovn
    в завода на Gree направо си произвеждат климите на Daikin и японците само им надуват цените.
    Да-даааа... А един шоколад, увива мармота в целофан...

    Още малко... и! Тушиби произвеждат в заводите на НЕО.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    Тази "новина " изобщо не е новина....Преди година и нещо Дайкин направиха официален договор с ГРЕЕ за производство на 500 000 Дайкина годишно за евтините и бедни азиатски пазари ,визирайки Китай,Виетнам и сие...Обещали са да "подпрат" технологично и самите Грее-та...

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    Само хубав компресор не е достатъчно условие за "читав" климатик, важно е цялостно как е изпълнена системата.
    А заводите в Чехия и Белгия да не са почнали да пълнят кашоните с бира...? Това че са сложили читав компресор говори добре за Грее...а доколко всичко е читаво- незнам.

    Климатици Daikin и друг голям производител на климатици Gree, изпълняват програма за дългосрочно сътрудничество за производство и развитие на инверторни климатици.
    Климатици Daikin през 2007 година е произвел 2,9 милиона инверторни климатика с което държи 21% от общото световно производство на инверторни климатици, възлизащо на 14 милиона бройки през същата година.
    Климатици Gree с 20 милиона бройки конвенционални климатици, произведени през 2008 година, държи над 20% от световното производство на конвенционални климатици.
    Така дефакто обединяват сили двата гиганта в световното производство на климатици.
    Програмата за дългосрочно сътрудничество за инверторни климатици включва:

    1. Комисионерско производство от Daikin за Gree по 500 000 единици инверторни климатични системи/ годишно в завода на Дайкин в Шига/ Shiga/ Япония предназначени за японския пазар на климатици;
    2. Съвместна изследователска и развойна дейност за развитие на инверторната технология при домашни климатици;
    3. Съвместно производство на инверторни компресори и инверторно управление за климатици;
    4. Съвместно производство на части и детайли за инверторни климатици.
    По този начин Daikin получава достъп до огромния и перспективен китайски пазар на климатици, а Gree - достъп до върхови технологии и до трудно достъпния японски пазр на климатично оборудване.
    Това споразумение на Daikin с Gree засяга само стандартните инверторни климатици, докато за високо технологичните модели инверторни климатици Daikin има сключено дългосрочно споразумение с климатици Panasonic.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    Нима има някакво значение каква марка бил инверторният компресор и кой го е произвел след като системата е изпълнена с капилярка.

    Има ли тук някой по-смел, който образно казано стане и защити твърдението, че тези инверторни модели на Gree изпълнени с капилярка и компресори на Daikin ще превъзхождат по нещо инверторите на Midea изпълнени с капилярка и компресори на Toshiba.

    А сега де, Toshiba по ли не ги разбират нещата и по ли им са лоши компресорите, а и климатиците от на Daikin.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    7
    #8

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    Темата беше започната по скоро като нещо което ми се стори интересно и като идея за качествено направен евтин климатик. Вероятно в този форум има повече хора монтирали Мидея, от колкото на премиера в Народния, но това не означава, че осталите климатици в този клас са по лоши. Дали Тошиба или Дайкин компресор??? Идея си нямам, но знам че не съм получавал много пъти сервиз от прослувитите техници на магнум-д. клиентите стоят и чакат и няма какво да им кажа, защото някой бил на ски или нещо друго. Това е Мидея за мен, добър климатик до момента в който опреш до сервиза.
    За мен този климатик Грий е много добре направен, с добри части... Фирмата която ги внася, вкарва и други климатици, до момента ми се е налагало веднъж да опра за резервна част и нямаше нужда да се обяснявам кое как или да ме мотаят.
    Останалото няма за какво да го коментирам. Между другото доста компресори Ричи на Мидея изгърмяха. Разбира се преди време. Сега вече този проблем липсва. Но факта че Мидея и Тошиба за дъщерна и компания "майка" не означава, че в климатиците Мидея се поставят винаги компресори Тошиба.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    Midea и Gree са един и същ клас климатици и естествено никой не твърди, че Midea-та била нещо си повече.

    Дайте да видим и сравняваме параметри на моделите, които се продават в България. Това е техника, на която можем да видим характеристиките и да направим някакво сравнение кои от моделите на двете марки по-биват за да знаят хората какво да си купят. Това дали компресора бил Daikin или Toshiba има значение само колко ще изкара, но по абсолютно никакъв начин няма отношение към това дали климатика ще топли добре през зимата, дали програмата му на работа е добре написана, дали няма да се превърне в буца лед, дали ще вибрира, трака, пука и бълбука.

    Наясно съм, че търговците нямат полза от подобно говорене, защото за риба са тръгнали шарани да ловят.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Наясно съм, че търговците нямат полза от подобно говорене, защото за риба са тръгнали шарани да ловят.
    Е като нямат полза дай да си мълчим, а те да си правят печалбите. По-добре да се кажат истините сега, когато му е времето, за да си направи всеки сам преценката, когато реши да си купи климатик от тези 2 марки.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    за да не почвам нова тема че е за същите клими - гледах вчера как разтоварват един камион такива че чак ми стана интересно.
    има ли впечатления как бачкат зимата - темата е от миналата година, а май са се продали доста. то си и говори че няма мърморене във форума - може да са излезли читави.

    а и с тези характеристики и низки минимуми може да утрепат японската втора употреба

    става дума за тези модели : GWH09KF , GWH12KF - дават ги с дайкин компресор може и да бъркам но - май : mp24ba или 1YC23AEXD за 9-ката и 12-ката от друга спецификация, дават го до -15 градуса като графиката показва към 40-45 % запазване на мощност на -15 градуса. тя спецификацията излезе сервизно

    9-ката е с 0,45~3,5~4,1 на отопление.
    12-ката е : Диапазон мощности нагрева 0,6~4,1~5,1 - като има потребление 0,2~1,55

    GWH18KF - със санйо или "Sanyo премиум компресор." цитат от сайт

    иначе цените са перфектни
    всяко мнение е добре дошло - благодаря!

    едит :
    компресора излезе МАЙ - този от дайкин сиеста модела.
    дистанционното има i feel функция - което мен ме кефи старата осака имаше такава както и скъпите модели на санйо доколкото знам.
    хоризонтално и вертикално управление на струята от дистанционното ако съм разбрал правилно
    и най важното за дефроста точно по дайкински е направен :
    Conditions for Starting Defrost
    The starting conditions must be made with the outdoor air temperature and heat exchanger temperature. Under the conditions that the
    system is in heating operation, 6 minutes after the compressor is started and more than 44 minutes of accumulated time pass since
    the start of the operation or ending the defrosting.
    Conditions for Canceling Defrost
    The judgment must be made with heat exchanger temperature. (39°F~72°F)

    пак едит : в някой го дават -7 в други до -15 за едно и също външно тяло

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    За конкретния модел не знам, но моята фризьорка в нейния салон има 12-ка hummer и се справя добре дори зимата при -7 градуса в 35 квадрата прави 21-22 градуса.
    Според мен стават за Вила лятото или зимата, за спалня обче не съм ного сигурен.Малко шумно тръгва компресора и вътрешното тяло, не е като на инверторните модели.

    Ако човек няма друга възможност за инверторен или не му се дават пари-защото ползва помещението по 30-40 дни в годината е перфектен.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    ето картинки графики :
    http://frigoconstruct.ro/uploads/pdf...ii-tehnice.pdf

    за съжаление не мога да намеря за 18-ката нищо.

    edit:
    ето и от къде най йофтино : http://www.alibaba.com/product-free/..._INVERTER.html
    220 320$
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    ето картинки графики :
    http://frigoconstruct.ro/uploads/pdf...ii-tehnice.pdf

    за съжаление не мога да намеря за 18-ката нищо.

    edit:
    ето и от къде най йофтино : http://www.alibaba.com/product-free/..._INVERTER.html
    220 320$
    Външното тяло е 1:1 с ниската серия на дайкин с малки рлефни подробности. Вече знам че не бих си купил дайкин FTXN-J серията

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Re:Инвертори Gree с компресори Daikin

    еми това е с капилярка //каквото и да значи това... имам още да чета - има го и в сервиса//
    при ftxn-j така ли е ?
    и ftx-j или ftxn-j имаш впредвид?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инвертори Panasonic или Haier?
    От ru-boy във форум Климатици Haier
    Отговори: 60
    Последно: 18-10-17, 20:57
  2. Продавам честотни инвертори.
    От denuchi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-11, 19:32
  3. Боклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ
    От ya във форум Климатици Midea
    Отговори: 45
    Последно: 04-01-11, 21:44
  4. Haier - DC инвертори
    От edi1 във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 01-11-09, 17:57
  5. Новите инвертори OSAKA-CH-12-BPEO
    От vahals във форум Климатици Osaka
    Отговори: 11
    Последно: 21-02-07, 23:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе