Страница 18 от 67 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 1005
Like Tree799Одобрявам

GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #256

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Махни щуцера докато е време.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-01-17 в 11:43.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #257

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Нормално е, особено след дефрост.И при мен почти всички са така - с лед дефрост "на линии" заскрежават ...
    tedynaidenov одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #258

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Не е ясно до колко горд, но поне още един нов собственик на въпросния модел от вчера следобяд.
    Първи впечатления ..... "лоши":
    - външното тяло е тотален дрънгулник - трака повече от 20годишен дизелов двигател на автомобил - колкото и да му пипам ламарините и решетките не спира, не е от тях, вътре нещо е, колкото повече увеличава оборотите на външната перка толкова повече тропа. Уж е нивелиран и т.н.
    - вътрешното тяло - ужасна изработка, криви пластмаси без умишлена намеса за да бъдат криви, представям си какво ще стане след 3-4 години когато пластмасата остарее;
    - дистанционното - сигурен съм че струва не повече от 5лв материали и производство.
    Както и да е тези неща някой ще каже "Е ти какво очакваш за климатик за 800лв" .... моя отговор е че очаквах малко повече.
    Климатика е монтиран на тераса и се мъчи с отоплението на 27квадрата стандартна височина с външна и вътрешна изолация + дограма. Като цяло трудно прехвърля 22 градуса като трябва да се има в предвид температурите снощи .... -5 реална която се усеща като -10 поне. Направи няколко дефроста ако може да се съди по леда под външното тяло.
    Това са първите впчеталения, силно се надявам след "ниския" старт да ме опровергае с добри впечатления вбъдеще.

    За съжаление всички други машините до които имам пряк допир и впечатления са далеч от тази както като качество така и като цена (Sharp 12GHR, Fuji 12-ka от преди 5-6 години модел и Hitachi 12-ka) .... но с бюджета който разполагах май нямах много избор ...

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #259

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Niño, не си го оразмерил правилно. 27кв са сериозна площ за базов модел климатик. Не се сещам за друга машина в същия ценови клас която да смогва с отоплението на това помещение. Топли ли? Топли, до там с този бюджет!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #260

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    То ,ако сега в това мекото време едва вдига 22 ,считай че вече не смогва с отоплението ..

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #261

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Продали са ти менте.

    Изпратено от моят HM 1S с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #262

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Привет на всички , имам въпросния климатик от два месеца и мога да изкажа моите впечатления относно неговата работа.Тракането на външното тяло при някакви обороти на външния вентилатор го имаше и при мен,но проблемът го реших, с подлагането на порестата гума(прочетено от тук,за което съм благодарен на колегата от форума)В големите студове(-17-20гр) климатикът се справи без проблеми..поддържа си температура от 22-23 градуса(стаята в която е поставен е 40м3 две външни стени,без изолации)Дистанционното му изглежда евтино,но криви пластмаси ,както е писал колегата в горния пост...няма(явно си е закупил менте китаец В момента от 3те климатика,които имаме той е най-безшумен(понеже няма лед в тавата) а фуджицото и панасоника са като фуражомелки и са целите във висулки
    P.Hristov одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #263

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от elnino Виж публикацията
    Не е ясно до колко горд, но поне още един нов собственик на въпросния модел от вчера следобяд.


    Климатика е монтиран на тераса и се мъчи с отоплението на 27квадрата стандартна височина с външна и вътрешна изолация + дограма. Като цяло трудно прехвърля 22 градуса като трябва да се има в предвид температурите снощи .... -5 реална която се усеща като -10 поне. Направи няколко дефроста ако може да се съди по леда под външното тяло.
    Това са първите впчеталения, силно се надявам след "ниския" старт да ме опровергае с добри впечатления вбъдеще.
    Първо изщакай да темперира помещението (надявам се не го ползваш като духалка да го пускаш и спираш) след това си прави изводите... пък и 27 квадрата ако не е помещение с ниски топлозагуби са му много на този модел според мен.
    Интересно също така би било да напишеш с какво си го отоплявал помещението до сега, както и колко градуса е вътре без отопление...
    Този пост е редактиран от zlobarov; 19-01-17 в 16:32.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #264

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Цитат Първоначално публикувано от elnino Виж публикацията
    Не е ясно до колко горд, но поне още един нов собственик на въпросния модел от вчера следобяд.
    Първи впечатления ..... "лоши":
    Ти ми уби желанието за живот.Точно такъв планувам да си купя ,само че за 18 квадрата,пак с две външни неизолирани като при тебе.Ти си първия написал лоши отзиви за тая клима.Не са ли много 27 квадрата за нея ? И кво значи ,че са ти пробутали менте ? Някакъв безименен китаец от Али Експрес са ти го продали за Gree Change ?

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #265

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    На база последните няколко мнения след моето .... знам че климатика е оразмерен неправилно за тези 27 квадрата, но все пак по спецификации му дават за отопление между 25 и 30, и знам, че не трябва да ги гледаме тези спецификации но .... бюджета беше такъв към момента.
    Относно твърдението за менте не мога да кажа ..... нека колегите, изказали подобно мнение подробно да кажат какво имат в предвид. Климатика е закупен и монтиран от ViMax.
    Все още не съм направил мод-а с уплътнението и махането на задната решетка, решетката съм 100%, че не тропа и скрибуца, ще го направя идните дни, но съм скептичен, че ще помогне защото колкото и да го пипам и подпирам с ръце външното тяло почти няма промяна в шума.
    След няколко дни опит с него, в моето помещение климатика не може да вдигне повече от 22-23 градуса на каквито и настройки да го оставям - единствено Турбо режима не съм пробвал.
    Дефростите не са редки определено, снощи за 3 часа 2 пъти дефростна, но трябва да се има предвид, че живея в полите на Витоша и там условията са леко по-сурови.
    В крайна сметка не твърдя, че климатика е лош, не работи добре, някой ме е излъгал и т.н. Климатика си го избрах лично аз, с този бюджет нямаше какво друго да взема, което да си върши работата по-добре от него(може би с изключение на нещо японско втора ръка, но не съм запознат в детайли с тази "схема"). Просто имах прекрасни впечатления от корава машина като Sharp 12GHR и може би имах малко по-големи очаквания отколкото трябваше. Мненията ми в тази тема са доста реалистични и ги пиша с цел да помогна на други хора като мен които ще си мислят, че след добрите отзиви за машината тя ще се справя с подобни на моите параметри. В помещение под 20 квадрата съм почти сигурен, че машината ще се справя прекрасно и ще вдига над 25 градуса без проблеми. Моята грешка е, че надцених машината и "подцених" помещението.

    Няма да коментирам мнения като последното, които пълнят темата с абсолютен спам. Ако искаш колега ела го вземи за 4лв, аз ще ти го демонтирам и ще дойда да ти го монтирам на теб for free, или може да дойдеш и да ти дам АЗ пари за да го вземеш.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-01-17 в 17:48. Причина: допълнение

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #266

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Тези "спецификации" по сайтовете на търговците за двойно по-голяма площ от реално поносимата от доста модели климатици би трябвало да е наказуемо за фалшива реклама.
    VeleV.Klima, justify и elnino харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    14
    #267

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте, извинявам се за некомпетентния въпрос но се зачетох в темата и ми стана интересно ,компресора на въпросния климатик ( G10) има ли нещо общо с суинг компресорите на дайкин? благодаря.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    16
    #268

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Здравейте.Имам нужда от малко информация.Декември месец 2015 година закупих климатик GREE CHANGE GWH12KF-K3DNA6G.С него отоплявам хол южно изложение грубо 17 квадрата.Зададената температура е 18 градуса и така седи денонощно.Постоянната температура която поддържа в хола е 23 градуса.Забележете че дори при -20 градуса,температурата не пада под 21 градуса в стаята.Работи постоянно,с максимум 3-4 дефроста в денонощието.Засечено време на дефрост 3 минути.Поне за мен е много добър резултат.Дотук добре.Сега идва същинската част.Преди 2 седмици реших да закупя за спалнята с квадратура 12 квадрата GREE VIOLA GWH12RB-K3DNA3G.Топли също така много добре като другият в хола.Но ,подчертавам Но ,не доумявам защо този в хола работи денонощно с минимална мощност.а този VIOLATA много често минава в on/off режим на работа?Примерно съм му задал 21 градуса,в стаята температурата се покачва до 26 градуса,измерено неколкократно с термометър,климатикът се изключва и докато температурата не падне до 20-21 градуса не се включва отново.От прочетеното във форума останах с впечатлението че начинът му на работа трябва да е като на този в хола-денонощно.За мое учудване не е така.В известен смисъл се получава дискомфорт.За информация само да отметна че съм с ПВС дограма и в двете стаи.Надявам се да съм останал разбран и ще помоля за вашите мнения по въпроса.Виждам че тук има доста начетени и запознати хора с инверторните климатици и принципите им на работа.Благодаря предварително.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #269

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Значи че Виолата е преоразмерен климатик за това помещение, трябвало е да бъде монтирана 9-ка.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #270

    Отговор: GREE GWH12KF-K3DNA6G(LCLH) - малко снимки на нещо ново

    Колега, аз не съм от много начетените, но мисля, че мога да ти отговоря с известна доза точност. Трябваше да намериш и попрочетеш форума, преди да сложиш климатик 12-ка в стая 12 m2. Според мен климатикът ти е голям за помещението и не работи като инвертор, а като конвенционална машина, т.е. on/off. Пробвай да му задаваш, по ниски градуси, но не зная дали ще се получи.
    Предполагам, че ще има и други мнения, така че ще разбереш защо работи така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 67 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между GREE GWH12KF, SANG GWH12MB и Nippon - KFR 14 DC LUX
    От miroslavkl във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-12, 22:07
  2. Става ли Gree GWH12KF za 32 кв.м.
    От kudj00 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 10:40
  3. Отговори: 3
    Последно: 12-05-11, 10:07
  4. Малко помощ за избор/купуване на ново РС
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-05, 08:18
  5. Нещо ново в Win XP Update?!
    От bestman във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-04, 15:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе