Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 68
Like Tree50Одобрявам

Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #31

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    В 14-дневен срок, след откриване на несъответствието, имаш право да предявиш рекламация на стоката. Доколкото прочетох, не става въпрос за отстраним дефект, което дава право на замяна с друг модел или връщане на парите. По закон е така.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #32

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    имаш право да пиеш една студена вода
    mirandi и rukar харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #33

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Е, чак "набутал" не бих казал, опитах се да дам максимално информация за бъдещите купувачи. Масова е тенденцията и тука хората с пяна на устата да казват колко добра машина имат, и това докато се чудят какво още да облекат че да се стоплят... Набутал предполага че съм взел нещо, което силно не отговаря на очакванията ми - е, не съм очаквал за тези пари мерцедес. По-скоро набутване е да дадеш пари за мерцедес и да получиш грее
    Ако машината ще се ползва за помещение, в което не се спи, си е добра, субективно изкарва доволно топлина, което в някой случаи е много по-ценно от емблема, марка, екстри и подобни. Дебитът също ми върши работа да завърта близките коридори, кухня и баня.
    Ако изборът се сведе до това дали да топли, дали да е тих, дали да е 2000лв или да е минал през амнайсет псевдо майстора да скалъпят нещо изхвърлено от някого, не мисля че можех да направя по-добър избор, Ако върлува съмнение дали фуджицутата с 20кг тела и компресор стоящ на 3 пъти номиналните си обороти през половината време,ще изкарват коп след 2-3 години експлоатация (заради износване), аз се чудя как ли стои въпросът с климатици на по 10 години.
    Поради големите топлозагуби на жилището предпочетох 12-ката, като гледам 9-ката е по-тиха така че моята препоръка е да се имат и това в предвид при избор на машина за спалня.
    Колкото до липсващите екстри - ми не е фатално, някой хора нариват чувал с пари за "плазма-ххх" а получават искров разрядник :-) , а в някой случаи получават и по-дебел...
    Ако следите темата, имах колебания за марка, но в този клас (до 1000лв с монтажа) нямаше много избор, там влизат дайкин ftxb, моделите на грее и ... моделите на грее под друга марка. Конюнктурата е такава че не ми се дават повече пари за нещо, което ще ползвам 1 или 2 зими, за след това отоплението ще е в друг клас
    Ако остане време ще му намалим оборотите, т.е. ще го направим безстепенен, не е проблем толкова, ще замине гаранцията, но нали и да си отиде няма да е болка, пак да кажа, беше 1000 лв с монтажа, а не 2199 без ...
    А, и нещо друго - поне дистанционното му ползва стандартни NEC 38KHz кодове и лесно се управлява през интернет...

    Някой попита за дефрост - кога дали е бил в дефрост, досега тука по нашия край не е падало толкова ниско, а шума за който говоря е от вътрешното тяло и е продължително време, не е около дефрост, Когато се форсира за да компенсира голяма разлика вдига на още по-висока степен, но аз говоря за най-ниската. Т.е. същата която е и на ръчен вентилатор на най-ниско.
    VeleV.Klima, mirandi, Claire и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #34

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Мисля че модела чеиндж е по добър от виолата според мен е доста тих. Аз имам съмнение че виола е до -7.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #35

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Е, това мнение щеше да ми е полезно преди 2 месеца Странно е обаче защо виолата е по-скъпа.
    Много се чудех дали да е change или viola, накрая чух от фирмата, която ми го поставяха, че клиент се е оплаквал че чейндж-а му бих шумен, докато друг има положителни отзиви за виола.Та затова минах на виола.
    Е, тук става ясно защо шумно и тихо са субективни понятия. По сервизни изглежда че чейнджа май е малко по-тих, така че може би си прав.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #36

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    gicho ,ти писа ,че ако трябваше пак да избираш би прескочил цялата гама на gree ,тогава какво би избрал? И напиши впечатления при -10гр.,
    -15гр.,-20гр.(във британския сайт пише, че и тогава топли). А такива температури тази зима сигурно ще има.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #37

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    отново адмирации за признанието,но повярвай че хубавите машини си струват всеки лев.............подчертавам ХУБАВИТЕ,А НЕ ПРЕХВАЛЕНИТЕ

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #38

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Има една българска поговорка: "Гъз глава затрива". Силно се съмнявам, дали повечето от пишещите тук разбират какво точно означава това, сиреч, какво се опитвт да ни внушат авторите. Ако бях администратор, щях да пусна една анкета, тип "референдум", със следния въпрос:
    - Ако климатизатор с мощност 12 000 BTU е по-евтин с 50 лева от същия такъв, но с 9 000 BTU, кой от двата бихте си купили за помещение от 13 - 14 кв. м. спалня, за климатизацията на която теоретично е достатъчна машина с 9 000 BTU?
    В описания по-горе случай с монтираната виола, не бива да се вземат под внимание констатациите за шум и ветрове, както и да се приписват като недостатък на машината. Недостатъци са по-скоро липсата на екстри и неработещия според инструкцията дисплей.
    Що се отнася до йонизаторите плазмите ххх, те наистина са си един вид искрови разрядници, но направени и обдухвани както трябва. Ядреният реактор си е един вид парогенератор, но и той струва един куп пари...
    rosswen одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #39

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Да поясня твърденията си:
    - не бих взел този модел - в смисъла че ми е ясно че за тези пари климатик който да дава тези мощности и да е тих няма; за мен решението беше да си остана на стария адакс, понеже за 2 зими няма начин да се избие инвестицията; за съжаление имаше субективен фактор който не прие моето мнение и пожела да сложим там климатик с идеята да се климатизират и другите стаи (която задача 12-ката с големия дебит се справя отлично засега); ако трябва да климатизирам спалня не бих сложил климатик, ако ще да е от 3000лв, за мен истината вече е масивна изолация и подово; другата цел беше след тези 1-2 години, когато вляза в новата къща, това жилище да остане за нещо като офис, и съответно тази стая ще е кабинет - изложението е западно и лятото си трябва охлаждане, за което грее-то ще върши работа
    - бих прескочил гамата на грее - това го казах с идеята че имам резерви към инженерния потенциал на китайците - ако в ниската си серия не могат да сложат 'powerful' (жената обича този режим на дайкин-а), ако не мога да се съобразят че силата на зумера не бива да е висока, не мога да съм сигурен дали u-crown-а (и него заглеждах) няма да има някой "дребен" пропуск; а там вече ще ме боли; има неща, които не струват нищо (като хардуер), само малко логично мислене и крадене от батковците; не знам да степените на вътрешния вентилатор, сигурно 4-степенен ще е по-скъп от 3-степенен, макар че предпочитам там да бяха инвестирали вместо на светещи панели примерно;
    Въртяха ми се и други мисли, да преместя дайкина в спалнята и да сложа нещо по-голямо в хола (пак дайкин, ама 50-ката - там поне вътрешния вентилатор е безстепенен), но се отказах че парите ставаха доволно много.

    А за -20 ще пиша, аз се надявах тази зима да няма такива екстремални температури, но явно не съм гледал верните прогнози.

    Edit: погледнах в сервизното, на отопление минималната степен е 920об/мин. Струва ми се високо, ама трябва да сравня с други модели.
    Този пост е редактиран от gicho; 30-11-15 в 10:43.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #40

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    ааааа ГИЧООООО,скъп климатик не се купува с мисъл за ИЗБИВАНЕ,а с идеята за комфорт,сигурност и чак накрая заради ниска консумация-поне при мен е така
    dodo_pv, bobovo и rosswen харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #41

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Всеки си знае, не искам да влизам в такъв спор, аз климатика не го свързвам с комфорт - ако търся комфорт и сигурност мога да си карам на адакс-четата за по 200-300лв а с останалите пари до 2000-3000 да си плащам сметките 10-тина години (конкретния срок зависи от топлозагубите на конкретния обект, нека не влизаме в хипотетични изчисления).
    При климатиците въртенето на въздуха и шума са неизбежни. Физиката си важи и за китайци, и за японци, ако и да имат ниски и тихи степени, добре премислени и сметнати турбини, то когато имат да компенсират дадени загуби не могат да направят нищо повече от това да въртят въздуха. Да, може да вдигнат малко по-висока температура на фреона и да изкарват същата мощност при 20% по-малък дебит (оптимистично), но въздуха си се върти, пък дори и да не се чува.
    Ако ще дам примерно по 2 бона за 3-4 климатика да си топля жилището (айде компромисно 2 броя ако е за малък апартамент, макар че и за двустайна панелка ако се гони комфорт си трябват три броя), ще съм на 4000-6000-8000лв инвестиция (виж тук не знам точно, може и да има сериозна отстъпка за бройка или оборот ). За тези пари има доста по-смислени системи за отопление ( и изолиране). Както знаем, и на дайсекай-те втулките на турбините се износват, така че след 10 години ако искам комфорт ще трябва пак да наглася следващите 4000-8000 хиляди.
    Не отричам че ако няма друг начин и човек се е примирил че ще търпи климатик, то с по-скъп модел недостатъците се намаляват значително. Но по тази логика с още малко пари могат тотално да се избегнат.
    necata2, kalcheff1, spas.slavchev и 3 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #42

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Климатизаторът е универсален уред за климатизация на помещение. Трудно ми е да си представя, как бих могъл да поддържам 25°С в стаята през лятото, когато навън е 38°С, проветрявайки същата тази стая по два пъти дневно. Не мога да свържа и отоплението на адакса с комфорта, тъй като няма комин, сменящ въздуха в помещението. Така че и той е един вид компромис. Както и всичко в живота
    popov и rosswen харесват това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #43

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Само да вметна днес монтирахме 12KF чеиндж собственика има в спалнята фуджицу LMC и той каза че чеинджа е по тих.
    rosswen одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #44

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Да, прав си, с уточнението че за целта е добре човек да нагласи по 3000лв на стая и ще има всичко това. Въпрос на стандарт, макар че при така заформящите се 10-тина хиляди за техника май по-добре да се търси централно климатизиране, ако трябва в ново жилище.
    mirandi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #45

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    2000 стигат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Според вас нормално ли е ...
    От Pa3KaTaH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-17, 20:59
  2. Моля за съвет относно Gree GWH12RB Viola new
    От Panagito във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 17-07-13, 17:20
  3. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 21:58
  4. Отговори: 3
    Последно: 09-04-07, 08:18
  5. кое е по-добро според вас?
    От FunkyChild във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-03, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе