Страница 1 от 88 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1318
Like Tree633Одобрявам

Климатици Hitachi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    20
    #1

    Климатици Hitachi

    От месец имам Hitachi D10EX2. След като му задам температура, климатика я отработва и продължава да работи но на много бавни обороти - и двете тела. До сега само 2 пъти е спирал, след което пак започва да работи. Нормално ли е то!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re:Климатици Hitachi

    Нормално е....нали е инверторен.
    rosswen одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    42
    #3

    Re:Климатици Hitachi

    Понеже темата е за хитачи ще пиша тук. Стана ми ясно, че няма да ме огрее да си взема RAS/RAC-E08H2 и ми предложиха (от Евис ООД-Русе) RAS/RAC 25YH6 и RAS/RAC 25FH5. Първия е с rotary компресор, а втория е със scroll. По-склонен съм да взема втория. Интересува ме къде са правени и дали си струва. Някъде четох, че sccroll компресора бил японски - вярно ли е това? Цената с монтажа е 1220лв.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Minkoff
    Понеже темата е за хитачи ще пиша тук. Стана ми ясно, че няма да ме огрее да си взема RAS/RAC-E08H2 и ми предложиха (от Евис ООД-Русе) RAS/RAC 25YH6 и RAS/RAC 25FH5. Първия е с rotary компресор, а втория е със scroll. По-склонен съм да взема втория. Интересува ме къде са правени и дали си струва. Някъде четох, че sccroll компресора бил японски - вярно ли е това? Цената с монтажа е 1220лв.
    За малко повече пари (около 300лв) ще си вземеш Митсубиши или Фуджицу-Дженерал(и на 2та мисля ,че гаранцията им е 3 години,поне за Митсубиши-то съм сигурен) .Имах хитачка,RAS35YH4 ,китайска ,DC инвертор със scroll компресор,вносител Евис ,която щастливо ползвах 2 години и ...една седмица-гаранцията беше 2 години.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #5

    Re:Климатици Hitachi

    Здравейте аз имам HITACHI RAS/RAC-E14H2 май такъв му беше модела и съм много доволен е естественно часът на истината ще бъде при -15 градуса

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Климатици Hitachi

    Аз съм с Е10Н2 от около 1 година.Сложих машината ,като махнах новозакупен инвертороподобен климатик на МИДЕЯ.Конвенционалните им машини са много добри, ама инверторите..........До сега ХИТАЧИ-то няма никакви проблеми.Топли си разкошно, в момента при нас е около 0 градуса, зададени са му 18, а в стаята е около 19-21/имам перфектна външна изолация и дограми/, икономичен е, достатъчно тих и на високата степен/монтиран е в тпарезарията, тя и всекидневна, докато стане хола/.Само е малко-по-голям, отколкото трябва за стаята /15-16 квадрата/, ама не се сетих да търся 7-ца.....Сега ще чакам да стане студено та да видим, как ще се прояви машината.Minkoff, защо няма да можеш да си вземеш 8-цата.Да не би да няма.Гледам на сайта на ТЕХНОМАРКЕТ я има в доста градове.Един градски си монтира такава преди около месец, в стаята с бебче и каза, че машината е разкошна, топли, тиха е - бебето спяло на включен климатик без проблеми.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    6
    #7

    Re:Климатици Hitachi

    Моля, помогнете ми даизбера подходящия сервиз който монтира и поддържа гаранционно климатик Хитачи в Пловдив.В гаранционната карта са посочени няколко сервиза, но ме предупредиха, че не всички извършват гаранционна поддръжка. Климатикът е нов с 2 години гаранция.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от lubo74
    Здравейте аз имам HITACHI RAS/RAC-E14H2 май такъв му беше модела и съм много доволен е естественно часът на истината ще бъде при -15 градуса
    Не се притеснявай,ще работи нормално при тази температура.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    20
    #9

    Re:Климатици Hitachi

    Вече се убедих в готината работа н аклиматика. Понеже съм му задал 23 градуса, той си я поддъра и ми консумира, до момента, само 100 Вата. Естествено истината ще е при температура под -14,5 градуса. Но ако продължава с тези темпове ще се изплати за две години!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #10

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от agro
    Вече се убедих в готината работа н аклиматика. Понеже съм му задал 23 градуса, той си я поддъра и ми консумира, до момента, само 100 Вата. Естествено истината ще е при температура под -14,5 градуса. Но ако продължава с тези темпове ще се изплати за две години!
    От скоро съм с Хитачи , осмичка, нов, обикновен сплит. Температурата на изходящия въздух му е не по-висока от 34 гр. на отопление, независимо дали съм му задал 22 или 32 гр. На какво се дължи това?

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #11

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от volang
    От скоро съм с Хитачи , осмичка, нов, обикновен сплит. Температурата на изходящия въздух му е не по-висока от 34 гр. на отопление, независимо дали съм му задал 22 или 32 гр. На какво се дължи това?
    Колко време след като си му задал дадената темпрература дава тази температура?Ако след 15 минути работа при зададени 32 градуса пак духа 34 викай техници.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #12

    Re:Климатици Hitachi

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Колко време след като си му задал дадената темпрература дава тази температура?Ако след 15 минути работа при зададени 32 градуса пак духа 34 викай техници.
    И след 15 мин. и от три дни не съм го изключвал-максимума е 34-35 гр. Явно фреона е изпуснал. Благодаря ти за бързия отговор.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    5
    #13

    Re:Климатици Hitachi

    Имам климатик HITACHI RAS/RAC-14ЕH1, външното тяло от долната страна е заледено с висящи ледени висулку. От както започна да се застудява е изключван само 2 пъти, работи в режим на затопляне с най слабата мощност на венилатора (иначе се получава силно завихряне на въздуха и се усеща навсякъде в стаята) при зададени 23 градуса. Външното тяло е на терасата. Как да го разледя и на какъв режим е най-удачно да работи, за да не се получава такъв проблем?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Климатици Hitachi

    За теб най-лесно (не че те подценявам) е да го включиш за малко на охлаждане за да размрази външното тяло. А това за ниската степен на вентилатора - не е препоръчително.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    5
    #15

    Re:Климатици Hitachi

    Благодаря за брързия отговор, но това е както писах по горе единствения режим, при който струята е най слаба, и въпреки че стаята е хол 20 кв при всички останали се чувства въздушния поток, което е много неприятно. На какъв режим работят в това време вашите Хитачита?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 88 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе