Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

RAS-E10HA/RAC-E10HA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Ново в Техномаркет. Какво бихте казали за този модел, на кой от до сега познатите е аналогичен?

    Ето линк към - operation manual
    http://www.hapm.hitachi-asia.com/ind...0_14HA_HAG.pdf

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #2

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Така като гледам параметрите ми напомня на YH6 .

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Да, лека еволюция на YH6 и съответната и Н серия.Промяната е във вътрешното тяло, като гледам.Сертифициран е по ЕУРОВЕНТ.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #4

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Подобно на визия вътрешно имаше на японски модел ако не се лъжа . За парите си може да се окаже добра машина . Даже маи е с Scroll компресор .

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    По-скоро си мисля, че ще е с роторен, като Н серията, но все още не се намират данни за машината в мрежата.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #6

    Re: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    ето повече данни http://aireacondicionado-hitachiairc...RIE_E_baja.pdf
    за 10-ката доста олекотена 27кг външно тяло 14-цата 36кг компресори роторни
    вътрешно тяло 7,5кг пак нее добре

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    М, да, външното тяло е същото като Н3 серията, същото количество фреон и същото тегло на телата.Най-много да има лека промяна в компресора - да е сложена нова модификация на ASC092CD. Промяната е само във вътрешното тяло.В общи линии се запазва стандарта на цялата серия СЪММИТ, даден още от Н2 серията.Добра за парите си машина с добри мощности при правилно изчисляване на необходимата мощност за помещението.

  10. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #8

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Добре, значи може да се приеме че машината спада към 3-та серия. Гледам по данните че минимума и e 250 W. Ако трябва да поставим на кантар този модел и модела RAS-25FH6, като се дистанцираме от парите, кой според вас като надеждност и качество би бил по доброто решение?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #9

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Ако си се спрял на хитачи погледни и това D10EX3 ( едно към едно е WX8 ) , аз бих се спрял на него . Единствения кусур на тези хитачита е дефроста на 50-60 мин но поне е кратък 2-3 мин ... Новия модел и тои предполагам е така с дефроста . И това може да разгледаш , новия модел https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...pa-2013-a.html

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #10

    Re: Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Ако си се спрял на хитачи погледни и това D10EX3 ( едно към едно е WX8 ) , аз бих се спрял на него . Единствения кусур на тези хитачита е дефроста на 50-60 мин но поне е кратък 2-3 мин ... Новия модел и тои предполагам е така с дефроста . И това може да разгледаш , новия модел https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...pa-2013-a.html
    Най добре наистина е d10ex3 аз го чаках доста време да му намалят цената и го взех за 999 с монтажа декември месец. Новият модел е по скъп и е с роторен компресор а dx3 wx8 е скрол. Още един минус мога да кажа , че не слиза повече от 330-360 вата го дават 115 вата по документи. При температури до около 3, 4 храдуса си работи он оф. Иначе си поддържа с тази консумация много време, дори като беше -10 само спираше да размразява за кратко. На охлаждане дано лятото да работи и на по ниска мощност. За парите си е добра машина

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #11

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Ако си се спрял на хитачи погледни и това D10EX3 ( едно към едно е WX8 ) , аз бих се спрял на него . Единствения кусур на тези хитачита е дефроста на 50-60 мин но поне е кратък 2-3 мин
    Сигурен ли си, че дефроста е 2-3 минути?
    Ако софтуерът на D10/14EX3 и 25/35WH8 е идентичен и не е променян през годините, откакто са на пазара, то този дефрост по време(през 40 или 60 минути ±1/2 минути, за да сме точни с числата) се изпълнява само при определени условия, заложени софтуерно. Продължителността на дефроста също е дефинирана в някакви сравнително константни времеви граници - 8/16/24 минути, като има толеранс приблизително ±1 минута, в зависимост от условията в които работи климатика. Тези модели климатици, ако приемем, че са с еднакво управление, могат да работят и без контролни дефрости по време, а да се размразяват само при необходимост при Т около и под 0°, но граничните условия за това са сравнително високи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Еднакъв е софтуера и циклите на дефроста на WX8 и на EX3 по сервизно.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #13

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Мои много близък приятел има в спалянта ( 12 кв добре изолирана ) D10EX3 . Казва , че дефроства на всеки час при температура под 3-4 градуса без необходимост за по 2-3 мин . Лично аз съм го виждал 3-4 пъти да дефроства за много кратко като не съм засичал времето , но беше за кратко до 5 мин според мен . Ако стане пак по студено може да го засечем ако ви интересува точно . avast3 говориш за деферост само при необходимост това маи го има само SX8 от европейските модели ако не се лъжа .

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Алгоритъма при SX8 е същия само базовите времена са увеличени от 40 и 60 на 50 и 90 минути.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #15

    Re: Отговор: RAS-E10HA/RAC-E10HA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Алгоритъма при SX8 е същия само базовите времена са увеличени от 40 и 60 на 50 и 90 минути.
    Как може топ модела им на цени от 2500лв и те да са с такъв дефрост на време.
    При мен е на време d10ex3, поне са кратки гледал съм измервателния уред доста пъти. Като влезе в дефрост чака 1 2 минути да обърне цикала, несе чува нищо. После с консумация около 100 вата държи 1 2 минути после плавно качва до 300 вата и спира. Като консумация едвали ще увеличи разхода толкова, но поне да беше на 2 3 часа. После се форсира докрай и се кротва пак около минимума 330 370 вата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E10HA и -E14HA
    От PValkov във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 09-07-13, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе