Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree17Одобрявам

RAS - N22T - пре*бах ли се

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    2
    #1

    RAS - N22T - пре*бах ли се

    Здравейте, в момента ми монтират този климатик, който се води рециклиран. Когато го избирах исках непременно да е сглобен в Япония, а сега виждам, че и на вътрешното, и на външното тяло пише Made in China. Всичко останало е на японски (вкл и дистанционното) и бачка на 100V. Като ги попитах "ама нали трябваше да е японски" ми отговориха, че е правен за японския пазар. Фак. Еми въпроса ми е, минах ли се много?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Цитат Първоначално публикувано от boomer Виж публикацията
    Когато го избирах исках непременно да е сглобен в Япония,
    Ми значи си се прееб@л. Ама то и няма как да е по друг начин...

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #3

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Няма значение къде е сглобяван, важното е да е в добро състояние.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Благодаря много за отговорите.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Хм, сега и аз си задавам въпроса от темата. Преди няколко часа пенсионирах последната Осака и на нейно място дойде RAS N25T. Вън 9-10*, вътре настроен на 20*, пламне за малко на 460-500 вата и спре. Де го тоя минимум от 115 W? Стаята студена, северна, от къща, само външна изолация и калпаво ПВЦ.
    Че се радвах и на копа от 6,5, ама как и кога ще го постигне като ми гасне така ?!

  7. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #6

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Що не каза че си търсиш конвенционалка,щях да ти дам една от мойте

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #7

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    kalcheff1, къде те "гони" този COP от 6.5? Този модел на номинал има 5.84, а на минимум (ако го постигнеш) 7.83.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #8

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Верно леко съм се поолял с копа.
    Айде малко ще изчакам седмица-две и ще споделя как работи машинката, че не ми се ще да съжалявам, че съм се отказал от Осачката, която макар и да папка ток колкото три хитачита вади много по добър комфорт, колкото и да не вярвате.- по -тиха, не се пуска толкова често, като изгасне компресора, затваря клапите и турбината не се върти.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Сега като е топло лесно вдига градуси и подминава зададената температура, затова изключва често. Калчев, насочи струята надолу, да не се събира топли въздух при тавана. Ако можеш отдалечи въздушния датчик на вътрешното тяло да бъде по-далеч от питата. Така ще отчита температурата по-равномерно и климатика няма да изключва толкова начесто.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 03-04-15 в 19:38.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Изключва Хитачито, Тошибата що не изключва.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    е то повечето на 100 волта са си сглобени в китай ,да не те притеснява .. сглобката е като за японския пазар ,факт е .. относно минимуми - при някои марки са реални ,при други не чак толкова ,четене му е майката ..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #12

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Хм, сега и аз си задавам въпроса от темата. Преди няколко часа пенсионирах последната Осака и на нейно място дойде RAS N25T. Вън 9-10*, вътре настроен на 20*, пламне за малко на 460-500 вата и спре. Де го тоя минимум от 115 W? Стаята студена, северна, от къща, само външна изолация и калпаво ПВЦ.
    Че се радвах и на копа от 6,5, ама как и кога ще го постигне като ми гасне така ?!
    А ти гасиш ли го от дистанционното ама право кажи.

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #13

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    За няколкото часа от както е инсталиран - все още не , но не разбирам смисъла на въпроса при това топло време.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 03-04-15 в 21:55.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #14

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Остави го за проба 1-2 дена да работи без да го изключваш и сподели наблюденията.Имам едно на 100 и едно на 220 волта.И двете работят като твоето като ги изключвам.Правят го първоначално 7-8 пъти не съм ги броил.После мъркат като котета.Явно такъв им е софтуера.Първо "опипват".
    kalcheff1 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #15

    Отговор: RAS - N22T - пре*бах ли се

    Мда, надявах се, че високият минимум, който другите съфорумци са споделяли за тази марка, не се отнася за всички модели. АМА НЕ
    Днес от рано сутринта е пусната машината, че се бях надъхал да видя как бачка (стаята рядко се използва). Вън температурата беше 3* сега е 5*. Нагласен на 21*. След няколко часа закова на 490 -500 W с трафа, като вече взе и да поизключва от време на време. Това нещо под номинала не може да падне До довечера има време, но нямам надежда нещо да се промени.
    Поне дано да е икономичен, ама то в сравнение с осаката, кой няма да е, иначе тя си падаше и до 400 W, по-тиха...
    Иначе, като сравнявам Хитака с кекавите Тошо и Митко от другите стаи с 20ина кила външни - енергоефективност еднаква, ама Хитачито е голяма веялка, в много лошия смисъл на думата, взех да кихам от течението, което прави на слаб вентилатор, и шумът е значителен, понеже сравнявам с Мицубиши, което просто не усещам, нито като шум, течение, стои си на 240 w (ама в южна стая).

    Послание към по-умните от мен: Изберете друга марка, изхвърени клими, различна от Хитачи.

    P.S. Взех "от боклука" и един SHARP-AU-S25SCY в мазата. Направо ме е страх да го тествам, ама и това ще стане тези дни. Вее и той сериозно, за сега само това забелязах.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе