Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree7Одобрявам

HITACHI RAS- E28T въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    3
    #16

    Отговор: HITACHI RAS- E28T въпрос

    Ако касетките са поставени, но в тях ги няма филтрите, ще се извършва ли пак йонизация на въздуха при включване на тази функция? Като гледам при мен, основата на тези касетки е метална и на стр. 14 в ръководството пише, че била пластина за отрицателни йони.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #17

    Отговор: HITACHI RAS- E28T въпрос

    Имам подобна машина, на която ръководството е същото. До колкото се опитах да го преведа с Google Translate стигнах до извода, че йонизацията е пасивна и работи с тези филтри. За дезинфекция и премахване на миризми е другият , който е вълнообразен и се ползва при активиране на операцията, която в превода от фирмата превеждат като Йонизатор. Тогава "хлопва" и клапата на аспирацията и се повишава шума . Ако не бъркам машината няма електрически йонизатор за мое раазочарование... . Като цяло и аз съм объркан. Ако ще ти свърши някаква работа - тук са жалките ми опити да преведа pdf-a с Google Translate http://s50t2.hit.bg/ (на 200% зуум се чете.). Ако някой има по читав превод ще се радвам да го сподели .

    EDIT
    А някой може ли да обясни тази екстра за двойния въздушен поток?
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 28-11-14 в 00:51.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    3
    #18

    Отговор: HITACHI RAS- E28T въпрос

    Моят модел е RAS-E36T, за който ръководството е същото. Аз също ползвам преводача на Google и повечето неща горе-долу стават ясни, но има някои, превода на които изглежда напълно безсмислен.

    И аз като гледам тези касетки, в които седят филтрите, които според преводача са нано титаниеви йонни пречистватели на въздуха, нямат електрическа връзка с останалата част на климатика. Следователно тези филтри и така наречената "йонизация" наистина е пасивна и без тези филтри се обезсмисля, което и мен ме разочарова. Доколкото успях да преведа, тази функция "йонизация" работела съвместно с аспирацията. Най-вероятно, бутона за активиране на "йонизацията" просто пуска аспирацията, ако е спряна и нищо повече. Още повече, че на панела на вътрешното тяло няма светлинен индикатор, че тази функция е активирана.

    Що се отнася до двойния въздушен поток, от това което успях да преведа разбрах, че при активиране на тази функция, в режим на охлаждане или отопление (първия въздушен поток), допълнително се вкарва въздух отвън (втория въздушен поток), който е със стайната температура. По този начин в режим на отопление, не се позволявало на топлия въздух да се издига към тавана и топлината се усещала повече. В режим на охлаждане пък, студения въздух се отвеждал към тавана и по този начин не се усеща студенина. Освен това тази функция работи само съвместно с аспирацията. Ако аспирацията се спре и тази функция се изключва автоматично. Ако нещо не съм разбрал правилно, моля някой да ме поправи или ако има да допълни нещо.

    Когато купувах климатика, пишеше, че една от екстрите, които притежава, е UV лампа за пречистване на въздуха на входа на аспирацията. Някой знае ли дали наистина има такава лампа и как може да се провери дали работи, понеже в ръководството никъде не е споменато за наличието на такава лампа?
    Този пост е редактиран от vladin; 28-11-14 в 10:47.
    spas.slavchev одобрява това.

  5. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #19

    Отговор: HITACHI RAS- E28T въпрос

    За двойния поток и аз се опитвам да разбера дали ползва турбината от аспирацията, за да върти стайния въздух или вкарва отвън .. Вътрешното поне на S50T2 няма UV лампа и в ръководството никъде не се споменава. За тия касетъчни филтри Додо_пв наистина се оказа прав - мернах някъде в пдф-а ,че трябва да се напичат на слънце . Общо взето тия екстри са супер измислени. Но от страна на хладилна част машината е звяр.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    3
    #20

    Отговор: HITACHI RAS- E28T въпрос

    Мисля, че ползва турбината от аспирацията, понеже пише, че като се включи функцията, работи съвместно с аспирацията и ако се спре аспирацията и функцията се изключва автоматично. Освен това пише, че ако вентилатора е настроен да духа на някоя от слабите степени, като се включи функцията за двойния поток и шума се увеличава точно поради пускането на аспирацията.

  7. Junior Member Аватара на cherenko2
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    16
    #21

    Отговор: HITACHI RAS- E28T въпрос

    Здравейте колеги и аз вече имам този модел климатик и искам само да попитам ,дали има копче за проверка на вътрешна и външна температура или така нареченият "инфо бутон"... ето това е дистанционното
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #22

    Отговор: HITACHI RAS- E28T въпрос

    Има... намира се на предния капак - お し え て

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #23

    Отговор: HITACHI RAS- E28T въпрос

    При затворен капак, най-долният ред бутони - левия бял. С всяко натискане сменя вътрешна/външна/ зададена.

  11. Junior Member Аватара на cherenko2
    Тук е от
    Mar 2014
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    16
    #24

    Отговор: HITACHI RAS- E28T въпрос

    Много благодаря колеги живи и здрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  5. Fujitsu AS-E28T, Sanyo SAP-DK28T или Toshiba RAS-2817D за 45 m³
    От miroslav66 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-08, 10:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе