Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 92

Hitachi RAS-SC22X

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #76

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Додо, хитачито ли имаш в предвид?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #77

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Имах пред вид преди всичко мицубишито, но това се отнася и за всяка друга машина, работеща в такава среда.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #78

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    В такъв случай мицубишито можеха спокойно да го напраят да не се развърта толкова много при всяко стартиране. Просто няма нужда да качва 750W преди да отвори клапите. Дайкина започва да духа на 200W и плавно качва до 350W за 30 секунди. От там започва да следи температурата в помещението и ако има нужда качва още, ако няма нужда работи на 350W и след малко спира.

    Мицуто подграва до 750W без да духа с вдигнати клапи, отвори ги, продължи леко да духа и качва до 900W. това е пълна глупуст при FD VABH. FH не го прави.
    Тошиба в спалнята не бих сложил, много бръмчат клапите при он-офф.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #79

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    е то не остана за спалня какво да сложи човек .. и на МЕ клапите се движат при он-офф

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #80

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    На III серия не се движат.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #81

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    На МЕ са много по-тихи от на тошиба Алекси. ДА не кажа че не се чуват. Тошибата дори ДСК8 е много шумна при движение на тези клапи.

    За спалня може би любимия на AC from hell самсунг AR09HSSDAWKNEU с невероятния си COP 4.7

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #82

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    абе тихи тихи ,FH имаше 4 моторчета на клапите .. чуваха си се

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #83

    Re: Hitachi RAS-SC22X

    И на двете ми хитачита несе движат при он офф и при дефрост също 10ha, wx8

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #84

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Ако аз си имах машина с шумни клапи в спалня, щях да прекъсна кабела на моторчето за вертикално разпределение на въздуха (само те се движат при повторно-кратковременен режим) с ключе, което нощно време да изключвам. Токът му не се следи от контролера, така че не би следвало да има проблем. Има и по-интелигентни начини за обезшумяване, но не са за всеки.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #85

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    И като не са затворени клапите да ми духа на главата ли? А дефроста? Имах една сиеста в спалнята преди 5 години, издържа 1 седмица и я преместих. Тя не си мърдаше клапите по никакъв повод и при дефрост беше отвратително.
    Толкова ли е трудно да направят една тошиба с безшумни (като на мицубиши) клапи?

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #86

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    И като не са затворени клапите да ми духа на главата ли? А дефроста? Имах една сиеста в спалнята преди 5 години, издържа 1 седмица и я преместих. Тя не си мърдаше клапите по никакъв повод и при дефрост беше отвратително.
    Толкова ли е трудно да направят една тошиба с безшумни (като на мицубиши) клапи?
    Няма кой да ги научи, а ги е срам да попитат колегите си от Панасоник

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #87

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Абе, съвсем издребняхте.Какъв вятър, какъв шум.7 години вече ТОШИБА-та си работи до главата на сина ми, нито шум има, нито вятър.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #88

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Абе, съвсем издребняхте.Какъв вятър, какъв шум.7 години вече ТОШИБА-та си работи до главата на сина ми, нито шум има, нито вятър.
    Edi, не разбра ли, че няма шанс. Хем и клип им качих с клапите. То не бяха писаници, не бяха глупости. Остави ги да пишат на воля. То 6-та серия не беше Daiseikai, 8-ма беше боклук, какви ли не глупости...

    Аз нямам MHI и не монтирам ME да знам кой-колко стува, какво може, и колко е шумен.


    ... иначе си прав за едно, вятър има, при това много, но в болните глави.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #89

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Да са направили да спира турбината , като компресора спре и няма да движи и клапите ... Имам такъв климатик , но при него шумове много ...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #90

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Това, че едни хора спят на студено (18гр.) и непробудно - не чуват шумове, не означава, че всички са като тях. То и аз като млад спях на студ и непробудно, но сега не мога като едно време и се събуждам. Има хора, които са по-чувствителни и шумове от различно естество ги дразнят и пречат на съня им. Всеки уред с механично движещи се части издава шум, който с времето неминуемо се засилва. Това е неизбежно. Който иска да не плаща високи сметки, да си седи на климатик и да не се оплаква. За шума и топлото си има решение - система на вода - подово, радиатори, но то идва на съответната цена. В къщата ми е постоянно топло (топлото от радиатори е в пъти по-добро от климатик) и тихо нощем, но и сметките за газ не подлежат на сравнение с вашите за ток. И за сметките има решение, но изисква подово и термопомпа - вода-вода, въздух-вода. Нещо, което изисква солидна инвестиция и ново строителство или пълен ремонт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе