Страница 1 от 63 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 939

Hitachi 35 PSA/WSA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1

    Hitachi 35 PSA/WSA

    От 10 дена съм ползвател на този климатик и за това време вече мога да изкажа първоначалните ми впечатления за работата на машината. Минималните температури са достигали едва до +4°, така че не мога да ви кажа как е дефроста тъй като не е правил такъв. Работата на външното тяло е недоловимо. Вибрации няма никакви. Тялото е "компактно", но е със завидните 40кг и 2ен топлообменник : П-образен. Със много добри елипсовидни отвори, 3 на брой, за конденза.
    Вътрешното тяло е доста дълбоко с 3ен топлообменник и "стърчи" напред. За сметка на това не е много широко и се вписва добре във всеки един интериор със своите сребърно боядисани лайсни по периферията си. Ламелите са насочват чрез дистанционното и са наистина безшумни! Крилото е покрито от вътрешната си страна с метална лайсна, навярно алуминий и то както ламелите остава напълно недоловимо при движение. Турбината е ненатрапчива на първите 2 степени, работи доста безшумно но с увеличаване на скоростта си става шумна. Машината е сложена в 26кв. хол с кухня вътрешен, юго изток, ново строителство с 3ен стъклопакет. За около 2 дена времето беше по хладно та реших да го изпробвам. През деня беше 5,6°, а през нощта със сигурност по хладно. Към хола има незатворен коридор (жилището е в ремонт) 12 кв. Така че сумарно му се насъбраха 38кв.
    При стартиране си почисти филтрите и след около 5 минути започна да работи - плавно и без форсиране достигна до 1800 вата моментно потребление при настроени 26° със скорост на вентилатора на авто. След няколко часа, турбината се беше кротнала, а консумацията беше около 800 вата. Вечерта го намалих на 25°, съответно моментната консумация се понижи на 500 вата. А на следващия ден вече си беше топло навсякъде. Затова понижих температурата на 24° и консумацията се закрепи на 350 вата.
    На 3тия ден времето беше слънчево и го изключих. Почисти си филтрите и ... Това е засега.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    добре е да го тестваш в това топло време на колко минимална консумация ще падне .. с какво я мериш ? или тоя модел имаше опция да я виждаш на дистанционното ли на панела ли беше ..

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Новото дистанционно с консумацията е на PSB.
    Клипчето е правено днес
    https://docs.google.com/file/d/0B64U...p=docslist_api

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    чудесен минимум отговаря на спецификациите .. а я кажи за самопочистването - за колко време протича и какви шумове произвежда ,ако е в спалня примерно ще дразни ли .. на колко време се активира или само при изключване

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #5

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    При самопочистване на филтрите (clean filter) се чува един жужащ шум (отгоре като го погледнеш се вижда как машинката за почисване се движи напред назад), който определено на финно спящите хора може и да не им се понрави. Функцията се изврършва или чрез натискането на бутон от дистанционното и трае някъде около 3,4 минути ,така че ако го направиш преди сън няма как да те обезпокои във следващите 24 часа (за 24 нон стоп работа го прави 1 път). Освен това има и функция за почистване (clean) чрез загряване на топлообменника но май го прави само при режим охлаждане.
    Относно нивото на шум мога да кажа следното. В сравнение с МЕ GE 25VA, Хитачи-то е по шумно особено след третата степен на вентилатора, но технически 7-ца която е със същото външно и вътрешно тяло като на 35ца (18 PSA/WSA) и 6 COP на 220в си е повече от доволно. Пукания няма на този етап. С по добри пластмаси е от Митсубишито.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #6

    Re: Hitachi 35 PSA/WSA

    На клипчето се вижда, че е нагласен на 27 градуса толкова ли е направил в стаята, че да се кротне на този минимум. Имаш ли service manual за този модел, аз имам за псб и да видя какви са разликите

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    За сметка на това не е много широко и се вписва добре във всеки един интериор със своите сребърно боядисани лайсни по периферията си. Ламелите са насочват чрез дистанционното и са наистина безшумни! Крилото е покрито от вътрешната си страна с метална лайсна, навярно алуминий и то както ламелите остава напълно недоловимо при движение.
    Офтопик:
    Сигурен ли си, че са боядисани? Елементите както на клапата, така и на самото тяло много приличат на неръждавейка, което е много манияшки материал - любимият ми.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #8

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    клапата е метална но надали е неръждавейка ,и аз мисля че ще е алуминиева .. метален е и вътре кожуха около турбината според рекламните брошурки

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    клапата е метална но надали е неръждавейка ,и аз мисля че ще е алуминиева .. метален е и вътре кожуха около турбината според рекламните брошурки
    Сега порових и на една или две брошури, едната от русенския вносител видях, че са писали неръждавейка. знам ли... никога не съм виждал този модел на живо...

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #10

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    пише stainless което е неръждаем но дали е хром-никел или нещо друго не става ясно .. филтрите са от същия материал ,метални което е интересно ,тъй като принципа на действие на филтрите е пластмасата да се наелектризира от движението на въздуха през тях и да привлича прахта което ако са метални няма да се случи

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Филтрите са гарантирано метални, гледал съм ги. Другото не помня.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #12

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    сега остава да му оправят цената ,щото 500 лв над Дайсейкай нещо множко иде

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    сега остава да му оправят цената ,щото 500 лв над Дайсейкай нещо множко иде
    Като гледам всичко върви нагоре заради долара. Поне така казват.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #14

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Клапата на този модел от вътрешната страна е покрита с неръждаема стомана - аналогично на моделите за японския пазар. При тях също, турбината е боядисана с боя със сребърни частици. Всичко това, в комбинация с металните филтри, оказва влияние при работа на двата йонизатора. При дискутирания модел не знам дали има подобни системи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #15

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Относно филтрите: имам машина с обикновен найлонов филтър, друга машина с пирамидална стуктура на найлоновата оплетка на филтъра(беше коментирано преди време, че е доста по-ефективна, но аз не съм много съгласен) и климатик с метален филтър с много фина структура. Наблюденията ми през годините показват, че металният филтър е в пъти по ефикасен от другите два вида.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 63 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе