Страница 3 от 52 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 768

Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #31

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ето какво ще кажа

    това става са мо през зимата - духа си топлото и като стигне нужната температура, изведнъж спира топлото и духа около1-2 минути хладно , после пак почва да духа топло
    Естествено че ще е през зимата. Да си видял външна пита да има нужда от размразяване през лятото. Викни си сервиза ако го прави по време на размразяване.
    Другото е, че модела ти може би не изключва вътрешния вентилатор при отопление след като изключи компресора (вече не говоря за размразяване), което си има предимства и недостатъци. Май бъркаш понятията спрял компресор при достигната температура и размразяване.
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    А аз не мисля че този модел може да спира фана - и много други евтини конвенционалки го правят , тка че едвали моя спец ме е подвел. По-скоро вярвам на него.
    Има мидеи които спират вътрешния вентилатор и такива които не го спират. MSF сериата го спират, а от MSG не го спират при излючване на компресора. Много обща вяра и недоверие без конкретни факти. Чети повече, а за твоя майстор горе ти казаха нещо...



  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #32

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Някой правил ли е замерване на този модел- Midea MSG 12 HR -каква е температурата при охлаждане,на изхода на вътрешното тяло?Зависи ли температурата от зададените от дистанционното градуси след като климатика не е инвертор?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #33

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Зависи от скоростта на вентилатора и околната темопература.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #34

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Има мидеи които спират вътрешния вентилатор и такива които не го спират. MSF сериата го спират, а от MSG не го спират при излючване на компресора. Много обща вяра и недоверие без конкретни факти. Чети повече, а за твоя майстор горе ти казаха нещо...
    Чакай сега - отначало казваш че не спира компресора - и това е при т.н размразяване , при което тука спецовете казаха че мога да го спра и да буча в сервиза.
    сега пък обратното.
    И какво за моя майстор не разбрах, човека си го каза- този модел са такива и това е.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #35

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Чакай сега - отначало казваш че не спира компресора - и това е при т.н размразяване , при което тука спецовете казаха че мога да го спра и да буча в сервиза.
    сега пък обратното.
    И какво за моя майстор не разбрах, човека си го каза- този модел са такива и това е.
    Казах ти, че май наричаш работата на вътрешния вентилатор при спрял компресор - "раразмразяване на външния топлообменник", което е грешно.
    В поста ми има два варианта, развити на базата на неясните ти обяснения. Съжалявам, но спирам да пиша по това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #36

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    То е ясно - така и не можа да ми обясниш.
    Аз не бъркам, а просто повтарям това което са ми казали. Не разбирам от климатици и не искам да разбирам.

    Това което искам да знам - може ли по някакъв начин описан в мануала да спра да ми върти и вътрешното тяло .( да не ми духа хладно след като ме е стоплило преди това )
    Ето това е въпросът ми

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #37

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    То е ясно - така и не можа да ми обясниш.Аз не бъркам, а просто повтарям това което са ми казали. Не разбирам от климатици и не искам да разбирам.Това което искам да знам - може ли по някакъв начин описан в мануала да спра да ми върти и вътрешното тяло .( да не ми духа хладно след като ме е стоплило преди това ) Ето това е въпросът ми.
    Имаш си майстор, питай него

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #38

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Зависи от скоростта на вентилатора и околната темопература.
    Добре,днес замерих следното-при външна температура 38 градуса и стайна 30 градуса,при най-ниската степен Low на вентилатора изходящата струя пред жалузите на вътрешното тяло беше 16 градуса.Климатика беше настроен на 24 градуса.Тази температура от 16 градуса не се променя, дори да наглася климатика на най-ниската температура 17 градуса от дистанционното.При по-висока скорост на вентилатора температурата на струята от вътрешното тяло се покачва.Значи най-студено е при най-ниската степен на вентилатора. Интересно ми е,дали ако стайната температура е по-ниска(като минат жегите),климатика ще подава по-студен въздух и ще охлажда повече? В момента при 38-40 градусовите жеги навън в Пловдив,вътре става 26 градуса,но ми се струва,че би трябвало да е по-хладно.Зная,че горещите стени влияят,имам стара дограма,южно изложение и не бих могъл да желая повече от този климатик.Все пак въпроса ми беше най-вече дали изходящата температура е нормална,при споменатите условия,за да преценя дали климатика работи нормално,затова споделете вашите наблюдения над тази марка,ако имате сходни условия.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #39

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от krasiika
    Добре,днес замерих следното-при външна температура 38 градуса и стайна 30 градуса,при най-ниската степен Low на вентилатора изходящата струя пред жалузите на вътрешното тяло беше 16 градуса.Климатика беше настроен на 24 градуса.Тази температура от 16 градуса не се променя, дори да наглася климатика на най-ниската температура 17 градуса от дистанционното.При по-висока скорост на вентилатора температурата на струята от вътрешното тяло се покачва.Значи най-студено е при най-ниската степен на вентилатора. Интересно ми е,дали ако стайната температура е по-ниска(като минат жегите),климатика ще подава по-студен въздух и ще охлажда повече? В момента при 38-40 градусовите жеги навън в Пловдив,вътре става 26 градуса,но ми се струва,че би трябвало да е по-хладно.Зная,че горещите стени влияят,имам стара дограма,южно изложение и не бих могъл да желая повече от този климатик.Все пак въпроса ми беше най-вече дали изходящата температура е нормална,при споменатите условия,за да преценя дали климатика работи нормално,затова споделете вашите наблюдения над тази марка,ако имате сходни условия.
    Добре ама не си писал след колко време от първоначалното пускане си направил измерването.
    Струва ми се, че на LOW FAN 16 гр.са много.Мерни го 10-15 мин. след старта

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #40

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    Добре ама не си писал след колко време от първоначалното пускане си направил измерването.
    Струва ми се, че на LOW FAN 16 гр.са много.Мерни го 10-15 мин. след старта
    Доста след тези 10-15 минути след старта съм мерил темп.На няколко пъти през деня съм правил замерването,климатика като го пусна сутрин работи цял ден,че и през нощта ако е много горещо.Стойностите са постоянни-под 16 градуса не пада температурата на струята.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #41

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Хайде,някой мерил ли е температурата на въздуха на вътрешното тяло на тоя модел???

  14.  
     
  15. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #42

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Тези замервания навеждат на мисълта , че климатика не ти е наред.Нормалната температура на охлаждане варира между 7-10 градуса.Погледни дали гайките на външното тяло са заледени.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #43

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    Тези замервания навеждат на мисълта , че климатика не ти е наред.Нормалната температура на охлаждане варира между 7-10 градуса.Погледни дали гайките на външното тяло са заледени.
    Да,редовно се заледяват и размразяват-това какво означава?Нормално ли е да се заледяват или не?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #44

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Не е нормално да се заледяват. Вероятно имаш изтекъл фреон.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #45

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Не е нормално да се заледяват. Вероятно имаш изтекъл фреон.
    Значи да викам техниците,климатика е само на 3 месеца и от началото прави така

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 52 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 23:36
  2. XBMC Media Center: Настройки и всичко свързано с него
    От jabkata във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 24-05-14, 11:08
  3. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 22:37
  4. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 18:43
  5. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе