Страница 5 от 52 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 768

Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #61

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Баща ми има MSG 12 HR. Напоследък се появил следният проблем: при външна температура около 12*, а зададена вътрешна 27* в режим на отопление машината започва работа нормално. След около 5 минути работа вентилатора на вътрешното тяло изключва. Следва 5-минутна пауза. След това преди повторното включване на вентилатора се задейства PRE DEF функията (размразяване). И така се редуват 5-минутни периоди на работа с 5-минутни паузи. А температурата в помещението същевременно е 19*. На някой това да му звучи познато?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #62

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Имат разлика и в режимите на отопление. На MSF изключва вътрешния вентилатор когато спре компресора. Това не е голяма файда:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg218211
    Имам MSG и мога да те уверя, че когато спре компресора, спира и вътрешното тяло! И си е файда! Ако не вярваш като захладнее още си пусни у вас вентилатора!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #63

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от alhio
    Баща ми има MSG 12 HR. Напоследък се появил следният проблем: при външна температура около 12*, а зададена вътрешна 27* в режим на отопление машината започва работа нормално. След около 5 минути работа вентилатора на вътрешното тяло изключва. Следва 5-минутна пауза. След това преди повторното включване на вентилатора се задейства PRE DEF функията (размразяване). И така се редуват 5-минутни периоди на работа с 5-минутни паузи. А температурата в помещението същевременно е 19*. На някой това да му звучи познато?
    На мен ми е познато. За сега. Ще видим нататък... Може би трябва да захладнее още малко!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    26
    #64

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Здравейте, отдавна не съм писал тук защото съм нямал проблем с климатика лятото. А сега зимата забелязвам някаква разлика в работата. Сега малко предистория: Лятото навън като е 40 градуса аз го нагласям на 24 градуса. За много кратко време стига температура 25 и спира.Тази разлика от 1 градус не ме притеснява много.Може да е от местоположението на термометъра - много в ляво от климатика и го приех за нормално. Помислих си, че може да е от монтажа защото като го монтираха забелязах, че доста огънаха медните тръби и си мисля, че фреона не може да тече или едвам едвам преминава. А сега зимата при температура 2 градуса навън и настроен за 26 стига 24 и спира, но ме притеснява че като дигна градусите на 27,28 пак спира на 24 стайна темп.

    пс. Нямам намерение да се отоплявам с този климатик, взех го за лятото но все пак ми е интересно да разбера дали е нещо серизоно и дали лятото ще си охлажда както преди.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #65

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от martin_petkow
    Здравейте, отдавна не съм писал тук защото съм нямал проблем с климатика лятото. А сега зимата забелязвам някаква разлика в работата. Сега малко предистория: Лятото навън като е 40 градуса аз го нагласям на 24 градуса. За много кратко време стига температура 25 и спира.Тази разлика от 1 градус не ме притеснява много.Може да е от местоположението на термометъра - много в ляво от климатика и го приех за нормално. Помислих си, че може да е от монтажа защото като го монтираха забелязах, че доста огънаха медните тръби и си мисля, че фреона не може да тече или едвам едвам преминава. А сега зимата при температура 2 градуса навън и настроен за 26 стига 24 и спира, но ме притеснява че като дигна градусите на 27,28 пак спира на 24 стайна темп.

    пс. Нямам намерение да се отоплявам с този климатик, взех го за лятото но все пак ми е интересно да разбера дали е нещо серизоно и дали лятото ще си охлажда както преди.
    Спокойно можеш и да се отопляваш! Все пак термометъра е встрани от тялото, където температурата най-вероятно е близка до зададената (можеш да измериш). А като вдигаш градусите изчаквай извесно време. Просто не може веднага да се вдигне температурата в цялата стая. Виж термометъра след 2-3 часа!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #66

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от alhio
    Баща ми има MSG 12 HR. Напоследък се появил следният проблем: при външна температура около 12*, а зададена вътрешна 27* в режим на отопление машината започва работа нормално. След около 5 минути работа вентилатора на вътрешното тяло изключва. Следва 5-минутна пауза. След това преди повторното включване на вентилатора се задейства PRE DEF функията (размразяване). И така се редуват 5-минутни периоди на работа с 5-минутни паузи. А температурата в помещението същевременно е 19*. На някой това да му звучи познато?
    Моят се държи по същия начин.Мисля,че така е програмиран да работи от производителя.Но ме учудва че вътре ти прави само 19 градуса???Моят при зададени 26 градуса,на 1 метър от пода температурата достига до 24 градуса,при това нямам никаква изолация и съм с обикновена дограма.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    26
    #67

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Здравейте, замерих температурата на струята при отопление и тя е 44-45 градуса. Измерих я за около 30 сек мисля, че е достатъчно. Според вас нормална ли е тази изходна температура? А температурата на охлаждане лятото е 10-11

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #68

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от martin_petkow
    Здравейте, замерих температурата на струята при отопление и тя е 44-45 градуса. Измерих я за около 30 сек мисля, че е достатъчно. Според вас нормална ли е тази изходна температура? А температурата на охлаждане лятото е 10-11
    На моя измерих 50* при около 20-21* стайна температура. Климатика беше нагласен на 28*. Вентилатора на макс! Ако мериш със стаен термометър мисля че му е нужно повече време!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #69

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от martin_petkow
    Здравейте, замерих температурата на струята при отопление и тя е 44-45 градуса. Измерих я за около 30 сек мисля, че е достатъчно. Според вас нормална ли е тази изходна температура? А температурата на охлаждане лятото е 10-11
    Мисля,че не е добре.На отопление температурата на изхода трябва да е над 50 гр.,а лятото е 5-7 градуса.Моят имаше проблем с пречупен тръбен път и не охлаждаше добре,а след изправяне на тръбите и връщане на нормалното им сечение температурните стойности се оправиха.Виж на някой ъгъл да не би тръбата да е под остър ъгъл,понякога монтажниците извиват тръбите на ръка и намаяват сечението им.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    26
    #70

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    За сега ще карам така, пък като дойдат лятото за годишен преглед ще ги питам.Защото силно ме притеснява това което видях като го монтирата, тръбата е огъната 2 пъти и то под доста голям ъгъл и ми се стори, че е сплескана.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    26
    #71

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Да попим има ли проблем да се отоплявам с този климатик Мидеа MSG-12HR през зимата до - 1* примерно или -2*

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #72

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от martin_petkow
    Да попим има ли проблем да се отоплявам с този климатик Мидеа MSG-12HR през зимата до - 1* примерно или -2*
    Ако ти е правилно оразмерен, никакъв проблем. Даже и до -7 ще стане.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #73

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от martin_petkow
    Да попим има ли проблем да се отоплявам с този климатик Мидеа MSG-12HR през зимата до - 1* примерно или -2*
    Има отзиви от собственици че работят при -20*. Мой колега е изкарал миналата зима без да го спира.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    26
    #74

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Интересно, на мен един електро-техник ми каза, че неговият Samsung Inventer преди 2-3 години се е счупил когато е топлел при отрицателни температури.И той ме съветва да не го пускам когато падне под +3-4*

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #75

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от martin_petkow
    Здравейте, замерих температурата на струята при отопление и тя е 44-45 градуса. Измерих я за около 30 сек мисля, че е достатъчно. Според вас нормална ли е тази изходна температура? А температурата на охлаждане лятото е 10-11
    Такива са темепратурите на 9-ката, а твоя е 12-ка. Все пак направи пак измерването, като преди това климатика е работил поне 10 минути.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 52 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 23:36
  2. XBMC Media Center: Настройки и всичко свързано с него
    От jabkata във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 24-05-14, 11:08
  3. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 22:37
  4. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 18:43
  5. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе