Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 143

Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #46

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Според мен трябва да се прегледа сервизното и да се видят условията за влизане в дефрост.Оттам да се прецени на кой датчик да се коригира стойността с добавен резистор или със смяна с друг датчик.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    29
    #47

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Имам такъв климатик от лятото на 2007. Първата зима (2007-2008) се обледяваше стабилно и изобщо не се размразяваше. Принудих се да му сложа switch на външния вентилатор и го размразявах принудително (в режим охлаждане). В началото на януари 2009 изби тапата на дебелата тръба и изтече фреон. Гаранционния сервиз източи фреона и и го зареди на везна с 850гр. (по табелката на външното тяло). Оттогава климатика работи перфектно, обледява се равномерно и се размразява, когато трябва, средно 2-3 пъти на ден (преди големите студове, сега не се обледява изобщо). Преди се обледяваше 1/4-1/3 от питата по средата. Условията за разскрежаване според мен са като в първия пост, но вместо 'условия 1 или 2' трябва да е 'условия 1 И 2'

    п.п. След зареждането не съм монтирал switch-a за размразяване - вече няма нужда от него...
    п.п.п Сложил съм електромер, като събера достатъчно данни, ще ги туря в другата тема.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    20
    #48

    Re: Разкрежаване при Midea CSU-12HHAA, в търсене на решението.

    Oпитайте следното..

    1 Включвате sleep режим- в смисъл най най ниската степен на вентилатора за около 4 5 мин. Така температурата на вътрешната пита става по висока.

    2 Включване на режим мах вентилатор с бутона който е като стрелка така че да светне лявата лампичка на вътрешното тяло. Така температурата спада рязко и много често поне при мен се включва дефрост. Но не винаги се получава.

    Със сигурност можем да изключим първото условие от първия пост за 40 мин работа на компресора - и след 10 15 мин работа се е пускал дефрост.

    За да работи нормално не трябва външното тяло да си изключи вентилатора по високо налягане, не трябва климатика да достига зададената температура бързо. и винаги вентилатора трябва да е на максимум.

    Също така съм забелязъл доста хора с плесенясали перки на който не ре размразява добре, поради нарушения поток.
    Когато се ползва на охлаждане лятото трябва да се остава на вентилатор после да се изсуши.
    Наблюденията ми са главо на 9000btu модел все пак!


    Няма да се учудя ако цялата мизерия е заради това


    1a. Ако от времето на последното разкрежаване и започване на нормална работа в режим отопление, външният вентилатор се е наложило да бъде изключван от програмата, поради достигане на високо налягане на изпарителя, времето за включване на разкрежаване се удължава с изминалото време до момента на спирането на вентилатора + 90 минути.
    за тези 90 мин вече има лед който не може да се махне след дефроста. и сякаш се добавят и пак и пак след това докато не го спреш и го пуснеш пак от дистанционното.

    а условието се достига лесно заради това че тръбния датчик се топли бързо защото е напъхан под пласмасите и изключва външния вентилатор.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #49

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Искам да попитам собствениците на 12 HHAA колко често включва и изключва компресора за да поддържа зададената температура при отопление?!?При мен го прави на някакви интервали от около 3-4 минути и се чудя това нормално ли е?Дали няма да изгоори компресора?А и ми се струва че не си е достигнал зададената температура като започне да вкл. и изключва

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #50

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Цитат Първоначално публикувано от bbb1
    Искам да попитам собствениците на 12 HHAA колко често включва и изключва компресора за да поддържа зададената температура при отопление?!?При мен го прави на някакви интервали от около 3-4 минути и се чудя това нормално ли е?Дали няма да изгоори компресора?А и ми се струва че не си е достигнал зададената температура като започне да вкл. и изключва
    Какава температура си му задал?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #51

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    23 градуса

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #52

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Този модел е добре да го държиш на по високи градуси 26 поне защото има проблем със размразяването при по ниски градуси. В интерес на истината от този модел 2007г. сме монтирали десетки броя серийно са заредени с 300грама фреон и се налагаше да ги зареждаме след монтажа. Обаче не съм имал оплакване от нетоплещ или замръзнал. виждал съм обаче от този модел в града много здраво замръзнали явно или не желаят да ги оправят или няма кой.
    пс. Вземи и измести температурния датчик отстрани на пласмасата извън питатата ще видиш че има резултат.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #53

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    ОК ще пробвам.А как да разбера на какво ниво му е фреона?Климатика е на една вила и се ползва инцидентно.Но при отопление не съм го виждал да обледенява но пък и не се използва в най-големия студ.Обаче това вкл./изкл/вкл/изкл. направо ме подлудява а и не знам дали не товари компресора излишно.А при някои Мидеи направо ще се упариш от въздушната струя за разлика от моя

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #54

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Ето при мен как стоят нещата.Midea MSG-12HR значи местих датчика точно където VeleV.Klima е посочил резултат нулев.Да обясна експеримента който си направих и установих защо климатика ми заспива и неподдържа зададената темп.Затварям панела на вътрешното тяло настройвам на 24 градуса климатика почва да работи и след 10-15 мин заспива.Слагам електронен термометър със сонда до тялото темп. показва 21.4 климатика не тръгва.Пъхам сондата до датчика на климатика и какво да видя там тем. си е 26 градуса.Меря питата и тя 26 градуса.Само когато в отворен капака на климатика тогава сичко е ок. VeleV.Klima даде предложение да му прекъсна единия карай на датчика за температурата и да сложа резистор 3к но климатика е в гаранция и незнам ако му стане нещо дали ще му признаят гаранцията.Забравих да кажа че климатика заработва с затворен капак само когато темп. паднат под 0-та.Ако някой има идея за проблема нека го сподели.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #55

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Ленив датчик има такива датчици рядко но се случва.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #56

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Ленив но защо при отворен капак си баца добре. И защо при затворен капак и настроена темп на 24 градуса вътре при датчика е 26 градуса.То много ясно при настроени 24 и вътре при него 26 ще е ленив.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #57

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Изкарай си датчика извън корпуса,да е отвън,примерно отгоре да не се вижда или отстрани вдясно до стената.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #58

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    При моите мидеи само дето в з*****а не съм си го слагал и се тая.При новите като на Велев незнам как е(при тях не са ли отстрани,а не на питата),ама на старите все е така-няма ефект.Бобово,що не си го смениш датчика,щом те дразни?Тези с целия преден панел не са им измислили добре дизайна.Да ти... и модата щом влияе на функционалността.Взимй бормашината и си канап .Аз на MSMката му вдигам капака когато паднат температурите под -5гр.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #59

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Ти като застудее му ги вдигаш аз пък като се затопли му ги вдигам.Бе една работа да не ти е от работа.Иначе на другата ми Midea msf6-12ar нямам никакви проблеми ма там датчика заводски си е на пластмасата където и е посочил и VeleV.Klima.Ще зема да пробвам метода на колегата VeleV.Klima да му сложа резистор 3к и да се надявам че нещата ще си дойдат на място че ми писна да държа капака отворен над 0-та.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #60

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    А бе то и моя въпрос не беше съвсем по темата ама пък Вие даже и модела на климатика не уцелихте

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик Midea 12HHAA
    От midea12HHAA във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 01:57
  2. Midea CSU-12HHAA - пукане от външното тяло
    От p.petkov във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-10, 00:18
  3. Отговори: 27
    Последно: 16-12-07, 23:12
  4. Midea CSU-12HHAA - проблем с вибрации
    От hagan във форум Климатици Midea
    Отговори: 15
    Последно: 10-11-07, 21:04
  5. Midea CSU-12HHAA - не се разскрежава добре
    От mimi във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-06, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе