Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 143

Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #61

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Цитат Първоначално публикувано от bbb1
    А бе то и моя въпрос не беше съвсем по темата ама пък Вие даже и модела на климатика не уцелихте
    bbb1,хич не е зле да си бачка и почива на по 3-4 мин.-ще ти държи постоянна температура.Дали пари струята ще каже термометърчето-едни уж парят повече,а кат премериш изходящия-по-ниска темп.Това зависи от дизайна -жалузи,турбина,скорост на турбината и тн.Фреонът нама как да го премериш без да го дръпнеш,везна и тн.Ако му закачиш мануметри и си вдига налягане и изключва виншния вентилатор-бива.Ако пък нямаш нужната техника-може да му премериш изходящия въздух и да видиш дали външния вентилатор спира ,а климата продължава да си бачка.При + външна температура имаш разлика входящ-изходящ въздух(стайна 20-22гр.) 30-35гр. и изключва външния вентилатор-да почерпиш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #62

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Ще проверя това с външния вентилатор не го разбрах много но ще видя дали изключва

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #63

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Аз намерих решение как питата да се размразява и при най-ниските температури независимо от варката.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #64

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Двойно ЦКключе и прекъсваш захранването отвътре на външния вентилатор и 4пътника?Или "стандартните" за самсунг и осака 3-4 кофи гореща вода...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #65

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Не. Друго е.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #66

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Тайна военна разработка.
    С какво ги пръскаш?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #67

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Цитат Първоначално публикувано от bbb1
    Ще проверя това с външния вентилатор не го разбрах много но ще видя дали изключва
    bbb1,конвенционалката ,ако е ок,като напомпи нужното налягане и вдигне температура,тръбният датчик изключва външния вентилатор(с фреон R22-23,24бара,с 407-25,26 бара).Климата си бачка,а налягането(и температурата) пада и на 19бара външният се включва отново.По това може да разбереш,че работи добре.В комбинация с един термометър,който измерва въздуха издухван от климатика-при стайна температура 20,22 гр.,външна като в момента +7гр.,а температура на издухвания въздух-52,56гр.(при пуснат вентилатор на вътрешното тяло на максимум),ще разбереш,че климата бачка ОК.Дано си ме разбрал и съм ти бил полезен.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #68

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Тайна военна разработка.
    С какво ги пръскаш?
    Напалм...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #69

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    johny01 благодаря за инфото.Сега ми е по ясно Ще проверя всичко.Благодаря на отзовалите се!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #70

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    На моя съм му преместил датчика от вътрешното тяло встрани и е с отворен капак на вътр.тяло държа го на 25-27 градуса.РАзмразява си нормално и съм доволен.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #71

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !!!
    ИМАМ Midea CSU-12HHAA с тръбен път 2.5 метра в стая 20кв.м или 50 куб. Източена е старата газ и напълнен наново с везна 850гр. и вакумиран. Налягането е в нормите при студено и топло.
    ПРОБЛЕМА Е СЛЕДНИЯ: при отопление зададени 22гр. и външна +3гр. след продължителна работа не си задава команда за defrost. Обаче при продължителна работа на компресора над 2 часа се сети да се размръзне, но 1/3 от питата не успя и то в долната част за времето от 7 мин. Пускал съм го на 24 и повече все така се държи. Пробвах вариантите във форума дето са ги правили другите но резултата не е добър. Изваждах малко тръбния датчик, местих температурния датчик но няма резултат. Забелязал съм че при студовете от преди 2 седмици когато температурите бяха -10 и повече много по често се включваше на размразяване и по добре работеше според мен. Не искам да го държа на повече градуси 25 и нагоре щото става доста топло и неможе да се спи. Приемам всякакви предложения от вас! Темата я следя повече от година но проблема си остана.

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #72

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Датчиците защо ги закачаш, става въпрос за външният тръбен датчик...ти какво си вадил него ли...?
    1/3 от питата ти е заледена ,така ли...?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    18
    #73

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Не тръбния датчик на вътрешното тяло и то с 1.5 см. от самата трабичка а местих за проба и датчика дето е на самата пита на вътрешното тяло. Този модел доколкото знам нямат датчик на външното тяло само компресор 4-пътен винтил и това е. След размразяване остава замръзнала 1/3 долна част. Имам впредвид че за този модел хората са правили всякакви експерименти описани в тази тема които и аз пробвах но без резултат. Не мисля че фреона му е малко. Заредихме го с кантар за да е най точно. P.S. Тръбния датичк на вътрешното тяло го извадих малко защото исках да го излъжа. Демек да отчита по ниска стойност на температурата на тръбите на вътрешното тяло и да се сети че отвън е замръзнал и да си пусне режим за размразяване.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    10
    #74

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Датчиците защо ги закачаш, става въпрос за външният тръбен датчик...ти какво си вадил него ли...?
    1/3 от питата ти е заледена ,така ли...?
    При този модел няма външен датчик. Ще пробвам да добавя резистор на тръбния датчик, за да обезскрежава по-често и ще пиша дали има ефект.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #75

    Re:Разскрежаване при Midea CSU-12HHAA - в търсене на решението

    Ако го вържеш последователно няма да спира външния вентилатор и става лошо за компресора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик Midea 12HHAA
    От midea12HHAA във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 01:57
  2. Midea CSU-12HHAA - пукане от външното тяло
    От p.petkov във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-10, 00:18
  3. Отговори: 27
    Последно: 16-12-07, 23:12
  4. Midea CSU-12HHAA - проблем с вибрации
    От hagan във форум Климатици Midea
    Отговори: 15
    Последно: 10-11-07, 21:04
  5. Midea CSU-12HHAA - не се разскрежава добре
    От mimi във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-12-06, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе