Страница 2 от 81 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1204
Like Tree285Одобрявам

Новите инверторни модели на Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    16
    #16

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    А то печалбата е по-важна!!!!Ще стане като OSAKA-та-първите няколко години климатика е о.к.После си решава вносителя,че е достатъчно популярен,че ИМЕТО говори за изделието,че може да се мине по тънката лайсна-резултат
    OSAKA-FUCK.

    КУПЕТЕ СИ VOLTEL-сглобен в Турция на база VESTEL

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Я по добре прочети писанията на Valen за тази вече невероятно скапана марка. И какво купува се климатик и ше го ползвам с отворен капак ли .
    Не се обдухвал датчика - ами боклукчива серия а и вече марка е Мидеа- та
    Точно това не Мидеата се оправя много лесно. Преместваш си датчика и нещата се оправят. Точно това съм го правил.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #18

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Браво на valen1 за положения труд! Новите инвертори на Мидея, никой досега не ги беше "разследвал" по обстойно и статията е много полезна. Мерси!

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1
    #19

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Специлано се регистрирах за да кача снимки, имам го климатика у нас още не е сериозно тестван, тъй като такъв е сезона . Надявам се да няма много ядове с него, че като прочетох статията малко не ми хареса цялата история ма вече го бяхме купили Първата снимка е на външното тяло.
    http://img109.imagevenue.com/img.php...122_1024lo.jpg
    http://img215.imagevenue.com/img.php..._122_526lo.jpg

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Тоя VALEN1 разбира от климатици колкото да пише по форумите глупости. 1.во несъвместимо е тяло вътрешно от конвенционален климатик и инвертор . 2.ро климатика си е заводски и няма никво мешане на тела 3.серийните номера са свъразани външни и вътрешни

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #21

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    ти приказваш глупости.С това за серийните номера изби рибата.Виждал ли си как се разтоварват палети с климатици.Как си представяш някой да укомплектова външно с вътрешно тяло по серийни номера?
    Относно вътрешното тяло имаше предвит същото тяло с друго управление.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    В голяма грешка си вътрешното тяло е доста различена конфигурацията на питата а за номерата мога да ти напиша външното и вътрешнот да видиш че до 10тия знак на двете тела са еднакви серий.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #23

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    VeleV.Klima, Когато забележиш че някой във форума е написал нещо за което ти знаеш че не е така, е желателно освен да възразиш, че еди какво си не е така, но също така и да обясниш защо не е така и как е всъщност. Задължително е подобни възражения да се подкрепят и с документация.

    Тъй като няма официална информация за модела MSG-12HRDN1 и въобще производителя никъде официално, в нито един каталог или в интернет страницата си, не посочва че въобще произвежда подобен модел, аз съм се опитал да поразсъждавам малко по въпроса. В случая, съм разгледал новите инверторни модели на Midea. До колко разсъжденията ми по този въпрос се доближават до действителността всеки сам да си преценя.

    Ако аз бях на твое място и познавах реално характеристиките на моделите Midea и видех че нещо от написаното тук не е така както знам че е, бих направил преглед на новите модели по начин отразяващ действителното положение на нещата на база информацията която имам. Но винаги трябва да си готов да подкрепиш думите си с документация ако някой се усъмни в тях.

    Тъй като си търговец, продаващ и монтиращ климатици, включително Midea, аз те приканвам да напишеш статия за новите модели DC инвертори на тази марка, продавани в България. По този начин ще обърнеш внимание към моделите и евентуалните плюсове които имат. Освен това ще покажеш на потенциалните си клиенти тук, че си човек с интелект: познаващ, разбиращ и следящ новостите при климатичната техника и особенно при тези марки които продаваш и монтираш.

    Освен че очаквам да напишеш тази статия, бих искал и да отговориш на твърдението ми, че самия производител Midea не знае че произвежда модела MSG-12HRDN1. Надявам се, че няма за пореден път да избягаш, след като си казал, че нещо си не било така, поради факта че може да навреди на продажбите ти.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Аз не съм учил журналистика и нямам времето да пиша дисертаций или статий за моделите на мидея или която и да е марка. С разсъжедния като твоите дето си публикувал и снимка на стария модел е ясно колко познаваш климатика в действителност.
    Между другото завършил съм електроника но да си прочел мое мнение в раздела за аудио и видео като незнам нещо не си съчинявам приказки колкото да има кво да правя като тебе.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #25

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    като не само журналистика не си учил,ами и правопис

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    VeleV.Klima, Ало Велев, не четеш ли какво съм ти написал. Всяко твърдение трябва да се доказва, ако някой се усъмни в него.

    Сега изкачаш с ново, отново недоказано твърдение. Снимката на вътрешното тяло която съм бил показал не била на модела. Когато казваш, че еди какво си не е така, покажи и докажи как е. Покажи снимка на вътрешно тяло на Midea MSG-12HRDN1.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #27

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    ще покаже ама как, за лафче и магазинер става явно, но да разбира нещо повече или да знае нещо на дали.. започвам да се съмнявам че различава вътрешното от вътрешно тяло. И Ало Велев "VeleV.Klima за разлика от теб "valen1" се опитва да покаже да докаже своите твърдения а ти само вървиш и плюеш. Досега несъм видял никаде да докажеш или поне да се опиташ, че толкова хвалените мидеи от теб са толкова чудесни машини, освен и единствено по ниската цена. Аз примерно утре (до края на седмицата се надявам) ще се опитам да поспоря с него за една букса при едни климатици за какво служи и как се използва.

    АБЕ ЖУРНАЛИСТ ЧОВЕКА, САМ СИ ГО КАЗА

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    От таблицата показана по-долу виждаме, че килограмите на външните тела при три от DC инверторите на Midea са едни и същи.

    Забелязвате ли, че моделът 12-ка MSG-12HRDN1 има същите килограми на външното тяло, както моделът 9-ка MSP-09HRDN1. Докато 12-ката на MSP-12HRDN1 тежи 50 килограма. Възможно ли е външното тяло на разглеждания модел всъщност да е на 9-ка а да го продават за 12-ка.

    Отдаваните мощности следват същата зависимост. При трите модела с еднакви килограми на външните тела, отдаваната мощност е една и съща.


    От снимките предоставени ни от ni_to_il виждаме, че вътрешното тяло на MSG-12HRDN1 тежи 7,5 кг., това е с 3,5 кг. по-малко от MSP-12HRDN1.

    Предположението, което съм направил, че вероятно при събирането на модела MSG-12HRDN1 са ползвали вътрешното тяло на MSG-12HR като дизайн и топлообменник не изцяло вярно, дизайна е същия, но килограмите на топлообменника са по-малко.

    Оригиналният модел MSG-12HR даден в документациите на производителя е с решетъчен преден панел, в последствие моделът изчезва от каталозите им, което най-вероятно говори, че е спрян. Моделите, които се пускат в последствие в България със същото наименование вече ползват вътрешното тяло на MSG-12HRN2.

    Някой може ли да снима табелката на MSG-09HRDN1, за да видим какви са данните.

    Ориентировъчни цени само на моделите, без монтаж:
    MSG-09HRDN1-QC2 - 900 лв.
    MSG-12HRDN1-QC2 - 1050 лв.
    MSV1-09HRDN1 - 950 лв.
    MSV1-12HRDN1 - 1100 лв.
    Vasil Vasilev одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Това да не са картофи че им гледаш килограмите.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #30

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Това да не са картофи че им гледаш килограмите.
    Няма кила - няма голяма пита в резултат боклук. Хич не ми хвали Мидея 12HR. На Мидея външното тяло е анемично и хилаво в сравнение с Хитачи 14ЕН2. да не говорим за невероятната способност на Мидеята да става буца лед при мъгла и ниски температури.
    Искаш да си имаш развлечение зимата - купуваш си Мидея - ей това е истината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 81 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Нови по-евтини инверторни модели на Sharp
    От bigmouth във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 18:45
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе