Страница 3 от 81 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1204
Like Tree285Одобрявам

Новите инверторни модели на Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #31

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Няма кила - няма голяма пита в резултат боклук. Хич не ми хвали Мидея 12HR. На Мидея външното тяло е анемично и хилаво в сравнение с Хитачи 14ЕН2. да не говорим за невероятната способност на Мидеята да става буца лед при мъгла и ниски температури.
    Искаш да си имаш развлечение зимата - купуваш си Мидея - ей това е истината.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #32

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    я дайте ориентировъчна цена на MSH 12HRDN1 че май ще взимам нещо такова

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #33

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    монтирах MSG 12 HRDN1 1160 лв с монтаж, поръчах си MSH ама дойде MSG първи впечатления много по тих от MSG 12 HRI ще видим по натам

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #34

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    1160 с монтажа или без?

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #35

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    1059лв е цената от вносителя но някъде може да има надценка монтажа вече незнам каде колко струва чета че някъде е 100лв другаде 300лв.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #36

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от alexx
    монтирах MSG 12 HRDN1 1160 лв с монтаж, поръчах си MSH ама дойде MSG първи впечатления много по тих от MSG 12 HRI ще видим по натам
    Та въпросната Мидеа се превърна в огромна буца лед обръщах и режима на студено за около час размразих я с вода. Въпреки усилията които положих пак не работи не се развърта вътрешния вентилатор едвам мести въздуха и температурата не е много висока /20-30/ имам чувството че не се размразявала въобще. По принцип не е гасена от 29.10.2008 за 2-3 минути питата почва да побелява , а 2 те тръби са топли. Идей?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #37

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    И да обърнеш режима на охлаждане няма файда .Ако се върти външния вентилатор и охлажда питата с тези -5 или -10 в момента ,как ще се затопли,за да размрази.Двете тръби са топли-мене ако питаш дебелата трябва да пари почти до непоносимост,за да топли вътре.
    Пишеш,че си монтирал една-не можеш ли да си измериш поне налягането на топло,за да се ориентираме за фреона като количество.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #38

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    утре мога да кажа повече, но аз не монтирам, само ползвам. Използвах думата монтирах като синоним на закупих, но тъй като като закупиш и седи в кашона файда няма казвам "монтирам"

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #39

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Тогава се обръщаш към монтажниците.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #40

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от alexx
    Та въпросната Мидеа се превърна в огромна буца лед обръщах и режима на студено за около час размразих я с вода. Въпреки усилията които положих пак не работи не се развърта вътрешния вентилатор едвам мести въздуха и температурата не е много висока /20-30/ имам чувството че не се размразявала въобще. По принцип не е гасена от 29.10.2008 за 2-3 минути питата почва да побелява , а 2 те тръби са топли. Идей?
    Имаме монтирани над 50 бройки от тези климатици и (да не чуе дявол) засега нямаме никакъв проблем с тях тъи че при теб явно има някакъв проблем (или липса на фреон или по-голямо помещение и т.н.) и не е лошо да се обърнеш към монтажната фирма за да видят за какво става въпрос.

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #41

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Тоя момент го видях на една колона от същата марка. Излизам да пуша и гледам се размръзява - евала, изтече всичко направо блести. Точно като зацепи след дефроста и ама няма и минута - прас - топлообменика стана на редове от скреж. Докато си допуша цигарата и стана целия бял. Машината иначе си топли нормално(мисля) - за сервиз ли сме?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #42

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Много е висока влажноста

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #43

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Оказа се че фреона е избягал в някяква степен или е бил фабрично "непълен" и не е могъл да си прави читаво дефроста напълнен на везна 940гр. засега работи значително по-добре, но "максималните" обороти на вентилатора бих ги определил като "средни" сега ще има да наваксва започна от 8оС към 18 часа беше 15оС

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #44

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    тоя MSG 12HRDN1 май ще се чупи. Работи 2 дена и днес е с такива вибрации че се чудя от къде идват според мен е страшен боклук. Незнам какво им е железното на тия Мидей имам наблюдение над още една която поне топли, но звуците са много Честно бих споделил че Осаката е по-добра и се доближава повече до представата ми за отопление с климатик

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #45

    Re: Новите инверторни модели на Midea

    Не може да се съди от единичен случай за качествата на дадена марка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 81 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Нови по-евтини инверторни модели на Sharp
    От bigmouth във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 18:45
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе