Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #1

    MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

    Проблемът с този климатик е това, че не влиза въобще в режим на обезкреежаване!!Климатикъ е на 3 месеца и до сега нямаше подобен проблем.Текущите ремонти направени в опит за решаване с проблема са няколко.Смяна на вътрешен и външен тръбен датчик, а и сащо и вътрешнив датчик за стаината температура!След това изпуснах фреона и вакумирах.Заредих по грамаж от табелата и отново не влиза в режим на обезкрежаване!!Ако някои може да ми даде малко информация за програмата която използва този модел.Какви са условията за да влезе в режим на обезкрежаване.Какви стоиности трябва да измерят датчиците и тн.Всичко което би могло да ми е от помощ.Помогнете с някои съвет какво да предприема за откриване на проблема.Предварителнно благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:MSG-12HRDN1 обезкрежаване!!!

    На какви градуси го държиш климатика?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #3

    Re:MSG-12HRDN1 обезкрежаване!!!

    Борим се с проблема от около 2 седмици.Пробвал съм на всякакви.Пробвал съм и на достижими и на такива които му е трудно да достигне.Проблема си е същият.Не иска да обезкрежава.В конкретен отговор на въпроса..държал съм го от 24 до 30 градуса!!Разчитах на това че някои модели на мидея включват да обезкрежават, след 35 , 40 или повече минути работа на компресора.Разбира се на по-високи градуси за да не спира компресора до изминаването на определеното време.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:MSG-12HRDN1 обезкрежаване!!!

    Имам сервизното на служебния комп. и ще погледна утре какво има за дефроса на този модел.Но ако си оторизиран от магнум си поискай сервизни за всички модели.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #5

    Re:MSG-12HRDN1 обезкрежаване!!!

    Благодаря...ще чакам допълнителна информация.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:MSG-12HRDN1 обезкрежаване!!!

    Ето снимал съм описание на дефроса при HRDN1
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    67
    #7

    Re:MSG-12HRDN1 обезкрежаване!!!

    Благодаря

  10. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #8

    Re:MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

    Това че един климатик не включва режима е супер яко , особенно когато няма необходимост от това, в другия случай е кофти

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    38
    #9

    Re:MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

    Хайде и аз да питам за проблем .. от няколко дни имам Midea MSG12-hrdn1 инвертор..направи ми впечатление , обаче че като работи няколко часа (средно около 8-9 ) се самоизключва и затваря клапите.. някакви идеи?

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

    Да не си активирал функцията економик?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    38
    #11

    Re:MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Да не си активирал функцията економик?
    Нямам представа за тази функция но не съм активирал нищо .. май .. макар , че като се замисля го прави само на SLEEP MODE това с изключването .. но пък нали идеята на инвертора е да не се изключва .. и в такъв случай какво правим ако навън е -5 и се изключи? Макар , че не съм се сещал да погледна външното тяло дали спира когато се самоизключи вътрешното ..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

    Цитат Първоначално публикувано от DrugsBunny
    Нямам представа за тази функция но не съм активирал нищо .. май .. макар , че като се замисля го прави само на SLEEP MODE това с изключването .. но пък нали идеята на инвертора е да не се изключва .. и в такъв случай какво правим ако навън е -5 и се изключи? Макар , че не съм се сещал да погледна външното тяло дали спира когато се самоизключи вътрешното ..
    Е да при някой дистанциони е режим икономик при други е слип то е едно и също ама разлино написано на дистанционото.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    38
    #13

    Re:MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Е да при някой дистанциони е режим икономик при други е слип то е едно и също ама разлино написано на дистанционото.
    И в крайна сметка? Проблем ли е това самоизключване? Да прекратя ли използването на тази функция?
    Сега установих , че се изключва не само при SLEEP MODE. Както се работи , спира да духа , затваря клапите , угасват всички лампи и спира да работи и външното тяло .. при натискане на бутона ON/OFF издава само звуков сигнал без каквато и да било реакция и при повторното натискане на същия бутон светват лампите , отваря клапите и започва да работи .. моля помагайте , че започва да вали сняг , а сервиза били много претоварени и незнаели кога ще могат да дойдат ..

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

    Нищо му няма на климатика ти. Включва се естествено и изключва от бутона ON/OFF пускай го и не му задавай режим сън. И сервиза за тази работа че не се справяш с дистанционото ще ти вземе пари поради липса на дефект и загуба на време.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    38
    #15

    Re:MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Нищо му няма на климатика ти. Включва се естествено и изключва от бутона ON/OFF пускай го и не му задавай режим сън. И сервиза за тази работа че не се справяш с дистанционото ще ти вземе пари поради липса на дефект и загуба на време.
    Изключил съм му режим сън , нулирал съм му всякакви таймери и все пак се самоизкючва.. не е точно в мен и несправяне с дистанционното проблема си мисля .. + това като си сметна часовете които е работил и самоизключил не са еднакви , така че отпада варианта с таймера .. и както подчертах се самоизключва и когато не е в режим сън ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MFA-12HRDN1
    От flamme_froide във форум Климатици Midea
    Отговори: 55
    Последно: 24-04-14, 16:35
  2. Въпрос за MSG-12HRDN1
    От bronc във форум Климатици Midea
    Отговори: 32
    Последно: 11-01-13, 15:46
  3. Midea MSY-12hrdn1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-12, 19:58
  4. Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?
    От stefors във форум Климатици Midea
    Отговори: 35
    Последно: 08-12-10, 15:47
  5. Оферта за MSG-12HRDN1
    От suicidal във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-10, 10:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе