Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31
Like Tree6Одобрявам

MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #1

    Angry MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Накратко, климатика е поставен уж според изискванията, вакуумиран както си трябва и т.н. В началото писах за него че е шумен в тази тема:https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B8%D0%B5.html.
    Климатика е преоразмерен за помещението и дума не може да става да е бил претоварван, напротив, работеше малко като старт/стоп, заработи, намали оборотите и спре поне за 10мин и така, нещо такова му беше цикъла.
    Преди две седмици издрънкал, никакви реакции при опит да се включи с дистанционното, дошли майсторетата - (климата още е в гаранция между другото) и се започнали едни истории, че е от платката. Т.е цялото управление трябва да се смени. Е добре де ама в Магнум нямали такова управление и сега заедно всички търсим платка. А между другото, гаранцията нещо не била покривала такъв ремонт(за какво са тия гаранции тогава???) - това дали е така?
    Помагайте кой с каквото може, ако някой има идея от къде да се намери тази платка, да пише, моля ви.
    Този пост е редактиран от justify; 14-02-14 в 13:13.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Трябва да си по твърдичък, а ако се наложи и грубичък. Платката не е ТВОЯ грижа - ТЯХНА е. Ако не могат да си я намерят, да си взимат кочината.
    zhelko, necata2 и м.петров харесват това.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Направи рекламация и се обърни към комисията за защита на потребителя.Длъжни са дори и да няма гаранция в 2-годишен срок от покупката ако се прояви дефект да подменят климатика, само че преди това трябва да има вписване в Регистъра за рекламации на съответния търговец продал климатика.Отказ да впишат рекламация в книгата се наказва с глоба.В едномесечен срок от рекламацията са длъжни да подменят климатика или да върнат парите.

    На практика са казали/признали, че климатикът не подлежи на ремонт, тъй като няма платка.В такъв случай са длъжни да върнат парите или да дадат нов климатик от същатата марка и модел.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Направи рекламация и се обърни към комисията за защита на потребителя.Длъжни са дори и да няма гаранция в 2-годишен срок от покупката ако се прояви дефект да подменят климатика, само че преди това трябва да има вписване в Регистъра за рекламации на съответния търговец продал климатика.Отказ да впишат рекламация в книгата се наказва с глоба.В едномесечен срок от рекламацията са длъжни да подменят климатика или да върнат парите.

    На практика са казали/признали, че климатикът не подлежи на ремонт, тъй като няма платка.В такъв случай са длъжни да върнат парите или да дадат нов климатик от същатата марка и модел.
    Защо ми се струва че май не е в гаранция климатика според първия пост от 2011г

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #5

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Направи рекламация и се обърни към комисията за защита на потребителя.Длъжни са дори и да няма гаранция в 2-годишен срок от покупката ако се прояви дефект да подменят климатика, само че преди това трябва да има вписване в Регистъра за рекламации на съответния търговец продал климатика.Отказ да впишат рекламация в книгата се наказва с глоба.В едномесечен срок от рекламацията са длъжни да подменят климатика или да върнат парите.

    На практика са казали/признали, че климатикът не подлежи на ремонт, тъй като няма платка.В такъв случай са длъжни да върнат парите или да дадат нов климатик от същатата марка и модел.
    Коментира се нещо за смяна с нов, ама се ослушват.
    Дали може да ми заменят само външното тяло, а да си остане вътрешното. Не е толкова стар, че да няма шанс да стане. Но дали за тях това е вариант, не знам.
    Цялата комуникация става преь роднини, че това е в провинцията.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Защо ми се струва че май не е в гаранция климатика според първия пост от 2011г
    - - - - - - - - - -

    офф, знаеш ли, че може и да си прав, е сега им звънях да видят документите и чакам отговор. Понеже цялата информация я имам преразказана по телефона и оставам с впечатлението, че още е в гаранция.
    Велев ти какво ще кажеш за този модел като впечатления? Някакви шансове за платка?

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Платка ме съмнява да нямат в магнум. По скоро има ама цената няма да е хубава скоро питах за модул на стар инвертор и беше 216лв с ддс.

  8.  
     
  9. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #7

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Тези платки не подлежат ли на ремонт? Мисля ,че един добър специалист по електроника би се справил със задачата.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Тези платки не подлежат ли на ремонт? Мисля ,че един добър специалист по електроника би се справил със задачата.
    Може и да не може не съм зяпал на новите модели мидея платките ама при повечето съвременни клими всичко е смд с изключение на някои силови елементи. То зависи и от повредата къде е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #9

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Здравейте, да ви напиша новото развитие.
    Значи климата е уж в гаранция , ама не е. Защо - няма попълнени протоколи за прегледи. Миналата година им звъняли да ги викат, ама ония не дошли - вероятно нарочно не идват, а може и да ги мързи!!!
    Днес ще дойдат да го демонтират външното тяло и ще "си го чоплят" в сервиза, барем се опитат да поправят платката.
    Нещата отиват на зле вероятно!
    Аз лично съм до тук с марката, не заради единичния случай с изгърмяла клима на 2рата година, ами поради факта, че се оказва, че си купуваш климатик за еднократна употреба - няма адекватна сервизна база!
    Кажете сега в бъдещ план към коя марка да се насочвам. особено питам Велев, защото знам, че той беше мидеяджия, но нещо и той напусна потъващия кораб!

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    фуджицу

  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #11

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    То хубаво Фудцжицу, ама аз не знам пингвин вносителя им да имат сервиз и сервизна база в страната .Не, че няма да се намерят части и за него нали има близнаци.Но лично мое мнение и впечателние, е че ПАНАСОНИКА си е номер 1 що се отнася до резервни части-имат абсолютно всичко на складове и да го няма в наличност до седмица е тук, поръчвал съм за стари модели компоненти и ги има.Мидея отдавна е отживелица .
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-14 в 13:26.
    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #12

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Най-добре е Daikin. Нямат разваляне!
    tony34al одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #13

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    В интерес на истината днес се позанимавах да търся спецификйации на евтините инвертори 12ски на дайкин и фуцжицо и ми направи впечатление, че и там се наблюдава същото стабилно олекване на външните тела, както при мидея, вече са по 28-29кила!? защо е така и какво ще кажете за тези ...клими:
    FTXN35L9,
    ASYG12LLCA
    Не искам да ми казвате че са в дъното на евтините инвертори защото това и аз го знам, една от причините да избирам такива клими, е че топля в Сф стая с 3метров таван, която по площ е на ръба на изискванията да е за 15ска а не за 12ска. Та топля я с мидея 12hri вече 6та година и климата се справя ок и с отоплението и с цената на тока, само дето въпросната клима външното и тяло тежи 42кила!!!

    п.п извън темата за новите клими, конкретния монтаж на мидеята е така, че вътрешното тяло е малко по-ниско от външното, съответно првави впечатление, че не е правен номера с издигането на тръбите нагоре за да се направи маслена..какво беше, маслена вана или нещо такова. Тръбите си тръгват лекичко нагоре около 15см над щуцерите и след това слизат плавно и влизат в стената.
    съответно искам от вас мнения това дали може да е проблем, т.е да е било проблем, след като е изгърмял вече!!!

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Цитат Първоначално публикувано от zandor Виж публикацията
    Здравейте, да ви напиша новото развитие.
    Значи климата е уж в гаранция , ама не е. Защо - няма попълнени протоколи за прегледи. Миналата година им звъняли да ги викат, ама ония не дошли - вероятно нарочно не идват, а може и да ги мързи!!!
    Днес ще дойдат да го демонтират външното тяло и ще "си го чоплят" в сервиза, барем се опитат да поправят платката.
    Нещата отиват на зле вероятно!
    Аз лично съм до тук с марката, не заради единичния случай с изгърмяла клима на 2рата година, ами поради факта, че се оказва, че си купуваш климатик за еднократна употреба - няма адекватна сервизна база!
    Кажете сега в бъдещ план към коя марка да се насочвам. особено питам Велев, защото знам, че той беше мидеяджия, но нещо и той напусна потъващия кораб!
    General от Булклима.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #15

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Здравейте, пиша ви развитие по темата като пак ще има въпросчета!
    Развитието е следното- гаранция няма. Климатика е претърпял токов удар!!!(напрежението в района си е 220-230в), съответно вече е свален и това е диагнозата. Техниците нищо не са успели да направят и сега си имам климатик за показване.
    Вече е платен друг климатик, така, че темата за друг климатик вече е изчерпана. Дали избора е добър е друга тема.Марката е дайкин.
    Сега по същество- първо, говорих с роднините катоидват да слагат нов климатик, задължително да продухат тръбите, поради факта че има макар ималка верочтност да има прегъната тръба, предполагам, че от мързел и пестене на пари ще се опитат да минат номера със старите тръби, а като ги знам монтажниците какви шампиони по бързачество и незайнтересоачество са...нали..сещате се!
    Та това ми е първият въпрос, за евентуалната опасност да ме прецакат пак поради евентуално огъната тръба. Може ли диагноза "токов удар" да е от това. И дали може монтажниците от сериозна известна фирма да не се сетят да проверят или да не се притеснявам конкретно за това.

    втори въпрос - доколко е възможно климата да си отиде от токов удар, пру условие , че няма данни за такъв никъде другаде в цялата къща. () става дума за района пазарджишко-пловдивско, където отдавна са на нови електромери и на доста прилично напрежение?

    Трети - най важен конкретен въпрос - може ли на умрялата мидея да и се сложи платка от обикновена старт стоп 12ска и да стане старт-стоп клима.

    Всеки отговор, предположение ще ми бъде от полза.
    Ако някой иска да знае коя е фирмата..засега на лични.
    поздрави на всички и мерси за помощта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!
    От zandor във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 13-03-12, 09:58
  2. Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 74
    Последно: 28-12-11, 00:15
  3. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 18:41
  4. Midea MS9V-12HRDN1
    От ivanpetelov във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-10, 22:20
  5. Mitsubishi SRK/SRC 25 ZFX-S - защо за този модел няма инфо никъде?
    От Mega във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 26-01-10, 14:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе