Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree10Одобрявам
  • 4 Post By ccankov73
  • 6 Post By Kasap

Как да работи Мидеята?.......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1

    Как да работи Мидеята?.......

    Населено место -Плевен,град.Помещение -мансарда ,около 35квадрата,климатик Мидея,MSR-18ARDN1.Как да работи климатика за да е най икономичен.?Гоня температура 23-24 градуса,по цял ден ме няма,на работа съм,сутрин ми трябва "топло"за 2 часа и вечер 3-4 .....Климатика е на две години,филтрите ги чистя най редовно!.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    Докато времето е меко, го изключваш и настройваш таймера да го включи един час преди прибиране, нощно време пак така. Когато сериозно застудее, докато те няма го оставяш на 18*С и като се прибереш го увеличаваш, през нощта по същата схема.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #3

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    Благодаря blue1,но съм малко притеснен!Три дни си бях в Южна Бг,днес се прибрах към 15ч.От тогава до сега/20.30ч/ климатика върти на зададени 26 градуса и от 14.5 температурата се повиши на 20.4 градуса и повече не мърда!Пише ,че е супер инвертор дс нещо си,ама ме отчайва!Че то при големи студове ще съм на шушулка!Сравнявам го с Дайсекай 5-ците в дома ми/тука ,в Плевен съм на квартира/....разликата е от Земята до небето!!Опитах и го дадох 30 мин на 29 градуса!Ефетг йок!Топлината ,която изхвърля си е същата......Пак го върнах на 26........

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    "Сравнявам го с Дайсекай 5-ците " - ти утепа коня с лопатата...

    P.S. И аз като си вземах мидеята си виках - "колкото и да е зле,все ще топли" , ама се оказа че охлажда добре - и лете и зиме..
    .
    badr, DUNDURMA, AC_From_Hell и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Благодаря blue1,но съм малко притеснен!Три дни си бях в Южна Бг,днес се прибрах към 15ч.От тогава до сега/20.30ч/ климатика върти на зададени 26 градуса и от 14.5 температурата се повиши на 20.4 градуса и повече не мърда!Пише ,че е супер инвертор дс нещо си,ама ме отчайва!Че то при големи студове ще съм на шушулка!Сравнявам го с Дайсекай 5-ците в дома ми/тука ,в Плевен съм на квартира/....разликата е от Земята до небето!!Опитах и го дадох 30 мин на 29 градуса!Ефетг йок!Топлината ,която изхвърля си е същата......Пак го върнах на 26........
    Няма място за сравнение! При тези условия просто не го спирай, но имай предвид, че Мидеята ще харчи доста повече ток от Тошибата.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Мидеята ще харчи доста повече ток от Тошибата.
    Приликата между мидеята и жената е, че и двете само бучат и харчат.
    blue1, DUNDURMA, svetlio1 и 3 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #7

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    ....Че тази Мидея,ако опъва 2квт/ч,по добре да я спра и да включвам конвектора!?........

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    И повече може да е, гледам има консумация по номинал 1,5 кв, а като пусне и печката от 1 кв става още повече.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    Там е проблема, че така пише. Ако наистина харчи 1,5 кв, няма как да не даде 3,5 - 4 кв при тези температури.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #10

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    Това животно да няма и някакви допълнителни нагреватели,а аз да чакам ефект като от ИСТИНСКА инверторна машина!?..А колкото до сравнението с Дайсекаите 5-ци....,е, не съм толкова глупав,не сравнявам възможностите на двете марки,просто съпоставям топлината и СКОРОСТТА на достигането на зададената температура!.....

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #11

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    Може и нещо да му има.При мен,във студена северна стая 24 кв ,при пускане на климатика показваше 15 гр датчика на тялото му ,нагласих го на 24 гр и макс вентилатор и след 1 час ,вече показваше 24 ,като да кажем че в другия край на стаята беше около 21 гр с по точен спиртен термометър сложен на метър от земята.Това е със Samsung 12 ka.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #12

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    .....И какво,да викам ли техници ,или мога аз да се опитам да си помогна сам!?...

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    Като начало:
    - почисти добре филтрите и ги монтирай сухи;
    - избери режим отопление и максимална скорост на вентилатора;
    - задай максимална температура от дистанционното;
    - след около 5 минути работа, измери температурите на засмуквания въздух и тази на излизащия. Напиши ни стойностите;
    - напиши ни какво е било времето и външната температура при това упражнение.
    Без тази информация, ще си чатим тук до Второ Пришествие... Би било чудесно, ако снемеш и консумацията с ватметър или токови клещи, ама да не ставам нахален.
    Успех!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #14

    Отговор: Как да работи Мидеята?.......

    Какъв е модела на тоя инвертор ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. EPG не работи.
    От ogip във форум Телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 05-04-14, 08:08
  2. Pc-то не работи
    От xaxaxa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-11, 23:23
  3. Кое не работи
    От eysan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 22-03-08, 10:36
  4. Sab.bz работи!
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 26-04-07, 19:25
  5. Отговори: 3
    Последно: 07-05-04, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе